» Damian Biliński | Źródło: BBC

Kolejna tragedia na morzu. Cypryjski 83-metrowy statek przewożący cement, a którego członkami załogi najprawdopodobniej byli Polacy, zatonął u północnych wybrzeży Szkocji.
_______________________________________________________________________________________________

Nie wiadomo co tak naprawdę się stało. W sobotę prowadzone były intensywne poszukiwania z morza i powietrza. W akcji poszukiwawczej brały udział cztery łodzie ratunkowe oraz dwa śmigłowce. Według informacji podanych przez stację BBC wystający kadłub statku został zauważony przez inną jednostkę przepływającą nieopodal. Załoga zauważywszy kadłub tonącego statu wszczęła alarm około godziny 14.30. Według relacji świadków, na morzu nie zauważono żadnych ocalałych osób.

Według independent.co.uk, na statku przebywała ośmioosobowa załoga składająca się z Polaków. Fot: za independent.co.uk

Według independent.co.uk, na statku przebywała ośmioosobowa załoga składająca się z Polaków. Fot: za independent.co.uk

Bill Farquhar z brytyjskich służb ratunkowych powiedział BBC, że nie ma pojęcia co mogło się wydarzyć, ale jedno jest pewne, pogoda tego dnia była bardzo, bardzo zła. – Nie sądzę, aby ktokolwiek mógł wytłumaczyć tę tragedię – dodał Bill Farquhar

Jak podaje BBC, ostatni raz cypryjski 83-metrowy statek był widziany w piątek po południu. Ośmioosobowa załoga była wówczas na pokładzie.

Sharing is caring!