Tysiące kobiet w Wielkiej Brytanii jest zmuszanych do małżeństw

Tysiące kobiet w Wielkiej Brytanii zmuszanych jest do małżeństwa – alarmuje dzisiejszy „Guardian”. Ofiary są często porywane, nierzadko też zmuszane do pracy. Chodzi o kobiety z rodzin imigranckich – najczęściej z Pakistanu. W ciągu ostatnich trzech lat zgłoszono ponad trzy i pół tysiąca takich przypadków.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Eksperci, z którymi rozmawia dziennik, zaznaczają jednak, że jest to tylko „wierzchołek góry lodowej”, a statystyki nie pokazują skali przemocy. – Ofiary niechętnie idą na policję, obawiając się, że nikt im nie uwierzy – mówi gazecie Ameera Jamil z Karma Nirvana – jednej z organizacji walczących z tym zjawiskiem.

Organizacja podkreśla, że często kobiety, wykorzystywane od dziecka, akceptują taki stan rzeczy jako naturalny. Karma Nirvana ostrzega, że by skuteczniej walczyć z ubezwłasnowolnieniem imigrantek trzeba większego wsparcia ze strony rządu, choćby poprzez zakwalifikowanie podobnych czynów do kategorii „współczesnego niewolnictwa”. To kategoria obecna w prawie brytyjskim od 2015 roku.

W tym miesiącu doszło do pierwszego na Wyspach wyroku sądu za zmuszanie do małżeństwa. Matka mieszkająca w Birmingham ukarana została za zabranie swej siedemnastoletniej córki i zmuszenie jej do związania się z mężczyzną starszym o szesnaście lat.

Brytyjskie MSW przyznaje, że wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, ale podkreśla, że od siedmiu lat działa na Wyspach specjalna jednostka policyjna walcząca ze zjawiskiem zmuszania do małżeństw. Konserwatywni premierzy David Cameron i Theresa May określali w przeszłości tę praktykę mianem „współczesnego niewolnictwa”, ale nie znalazło to dotąd odbicia w stanie prawnym.

Źródło | Polskie Radio

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!