Tysiące funtów wydanych na ukaranie Polki

Lokalni urzędnicy w Londynie wydali tysiące funtów na prawnika do walki w sądzie z polską matką, która odmówiła zapłaty 60 funtów kary za nieobecność jej syna w szkole – informuje The Times.

34-letnia Agata Kozłowska wyjechała z 9-letnim synem Ariyanem do Polski i została tam kilka dni dłużej ze względu na święta Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły podstawowej Epsom w stolicy postanowił zgodnie z obowiązującymi zasadami ukarać Polkę, grzywną w wysokości 60 funtów.

Kiedy ta odmówiła zapłaty, szkoła postanowiła za wszelką cenę odzyskać te pieniądze, nawet jeśli to oznacza zatrudnienie prawnika i wydanie na rozprawy sądowe tysięcy funtów. Jeśli kobieta przegra sprawę w sądzie, to ona będzie zmuszona pokryć wszelkie koszty.

– Odmówiłam zapłaty kary, ponieważ nie myślę iż popełniłam przestępstwo zabierając na kilka dni mojego syna ze szkoły, mając dobre powody. Pomogło to zarówno jemu jak i mnie – mówi Polka.

(ml) / Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!