Tymczasem w Absurdystanie

PiS nie ustaje w swym marszu ku szczytom absurdu, zapewniając fanom Monty Pythona ciągłą rozrywkę. Jednak byłoby to znacznie bardziej zabawne, gdyby nie było prawdziwe.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Pamiętacie Misiewicza, 26-letniego pomocnika Ministra Obrony Narodowej nie mającego w tym kierunku żadnych kwalifikacji który mimo tego zasłużył na medal i ciepłą posadkę w państwowym holdingu zbrojeniowym? Po tym jak zrobiło się o tym głośno, poprosił on swojego pryncypała o zawieszenie w czynnościach”.Podobno bezprecedensowy atak Newsweeka na jego nieskazitelnie czysty honor przeszkadzałby mu w pracy na rzecz ministerstwa. Jakoś jednak dziwnie ów atak nie przeszkadza mu w piastowaniu ciepłej posadki w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Czy powodem może być fakt, że PGZ płaci znacznie lepiej niż ministerstwo?

Tymczasem okazuje się, że Pisiewiczów jest więcej. Inny dwudziestosześciolatek, syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, dostał pracę jako doradca w tym samym holdingu zbrojeniowym. Jak podaje jego tata, zawdzięcza on tą pracę jedynie swoim kwalifikacjom a jego patriotyzm jest wart pochwały – okazuje się bowiem, że kiedy tylko pojawiła się możliwość pracy w kraju ojczystym porzucił znacznie lepiej płatną pracę dla zagranicznej firmy. Cóż, wygląda na to, że musi mieć niesamowite wykształcenie i wartościowe doświadczenie, skoro holdingi zbrojeniowe z całej Europy zabijają się o niego. Dziwnie jednak jakoś w internetach nic o jego zasługach nie słyszano – ale cóż, być może wykonywał tą pracę i zdobywał edukację pod przykrywką. Na tak delikatnym rynku nigdy nic nie wiadomo!

Kolejną błyskotliwą karierę zauważono w Państwowym Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Inny aktywista PiS, 31-letni politolog Maciej Szota który poprzednio prowadził stoisko z fast foodem został wicedyrektorem departementu ds. badań. Wątpię, żeby jego dyplom z politologii był w jaki sposób przydatny w górnictwie naftowym, więc podejrzewam, że doceniono jego umiejętności nabyte w biznesie, bo wbrew pozorom branża fast foodowa i gazownicza mają wiele wspólnego. Jasam jak kiedyś zjadłem kebaba to miałem potem straszne gazy.

Jednak nie każdy jeszcze posmakował miodów z Dojnej Zmiany. Niektórzy muszą się bardziej postarać aby udowodnić swą wierność Kaczyńskiemu. Selim Chazbijewicz, polski Tatar,opublikował na swoim Facebooku „Odę do Jarosława Kaczyńskiego”. Ty, który od nowa Polską godność wskrzeszasz / Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze / To Ty masz rację, Ty na pomoc śpieszysz” – zwraca się do lidera swojej partii. W jego wizji Jarosław Polskęzbaw znów sprawi, że kraj nasz będzie rozciągać się „od morza do morza” a wszystkie narody „od Bałkanów po Bałtyk” wraz z ptakami w przestworzach wielbić będą Polskę i jej wodza. Jak na razie jednak nie słychać o nominacji dla tatarskiego lizusa – ciekawe, czy może mieć to coś wspólnego z tym, że jest on tak nielubianym przez PiS Muzułmaninem? Ale nic straconego, jak z Odą do Kaczyńskiego się nie uda, zawsze może spróbować sprzedać format do Korei Północnej.

Jednak nie wszyscy myślą tylko o swojej karierze. Są jeszcze w Polsce prawi mężowie którzy pozostają wierni jedynie prawdzie. Komisja Macierewicza, której zadaniem jest udowodnić, że w Smoleńsku był zamach (tylko przypadkiem niezbyt szybko, bo czym się będzie mydlić oczy wyborcom) znalazła sobie nowego eksperta. Frank Taylor, emerytowany brytyjski teoretyk bezpieczeństwa lotu wsławił się głównie tym, ze wbrew faktom forsował teorię, że samolot który spadł na ziemię we Włoszech w 1980 roku został strącony z nieba za pomocą podłożonej w nim bomby. No, komisja Macierewicza na lepszego eksperta liczyć nie mogła. Dlatego, wzmocniwszy siły, przystąpiła od razu do pracy, którą jednak wkrótce musiano wstrzymać. Podobno przyczyną jest awaria hangaru. Nie bardzo wiadomo co to może oznaczać, ale biorąc pod uwagę fakt, że pracują oni na modelu o długości ok 50 cm, być może to jest po prostu bardziej profesjonalny sposób na powiedzenie “rozmokło nam pudło po lodówce w którym bawiliśmy się samolocikiem”? 

Skoro przy żartach jesteśmy, od dłuższego czasu po internetach krąży dowcip jakoby komisja smoleńska chciała przeprowadzić symulację zderzenia kupionego od Czechów TU-154 z umocowaną na jadącym po po pasie startowym samochodzie brzozą. Było to nawet zabawne, do momentu w którym członkowie komisji potwierdzili że poważnie rozważali taką opcjęI chyba nikomu nie trzeba więcej żeby uświadomić sobie jak głęboko w odmęty absurdu udało nam się zanurzyć. Na razie…

Autor / Tomasz Oryński
Źródło / http://orynski.eu/pl/

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!