Trzy biznesowe sukcesy ostatniej dekady

Chociaż na sukces w biznesie często pracuje się latami, a pozycję marki buduje się stopniowo, to są też wyjątki od tej reguły, który pokazują, że sukces można odnieść w stosunkowo krótkim czasie.

Sukcesy firm, które niżej przedstawiamy, nie jest jednak dziełem przypadku, ale wynikiem przemyślanych działań, w tym szczegółowego badania rynku, a także znajomości rynku, klientów i ich potrzeb.

Innocent

W 1998 roku trzech absolwentów Cambridge postanowiło przetestować swój pomysł na biznes – produkcję napoju mleczno-owocowego czyli smoothies. Wybór padł na festiwal muzyczny w Londynie. Trzech przyjaciół zakupiło owoce za łączną kwotę 500 funtów i wyprodukowało napoje do sprzedaży podczas weekendowego festiwalu. Sprzedając je prosili klientów o swego rodzaju głosowanie: puste butelki można było wrzucać do któregoś z dwóch koszy: „yes” (tak) i „no” (nie). W ten sposób klienci mogli wyrazić swoją opinię: czy młodzi biznesmeni powinni porzucić swoje kariery w City i zająć się produkcją i sprzedażą smoothiesów na poważnie czy też porzucić swój pomysł i wrócić do biurek. Ponieważ pod koniec dnia kosz „na tak” był pełny, na drugi dzień wszyscy złożyli wypowiedzenia w swoich miejscach pracy i wzięli się za biznes.

Swoją firmę nazwali „Innocent” czyli „niewinny”, ponieważ chcieli w nazwie zawrzeć przekaz, że ich produkt jest „czysty, świeży i nieskażony”.

Obecnie firma sprzedaje swoje produkty w ponad 7 tysiącach sklepów i są to 2 miliony opakowań napojów tygodniowo. Obroty firmy sięgają 100 milionów funtów rocznie

Czipsy ziemniaczane Tyrells

William Chase porażkę farmerską obrócił w sukces biznesowy dzięki rozpoznaniu smaku swoich klientów. W 1984 roku, jako dwudziestolatek przejął obowiązki farmerskie po  swoim ojcu. Tyrells Court w hrabstwie Herefordshire nie przynosił jednak zysków i w latach dziewięćdziesiątych William Chase, jak wielu innych farmerów w tamtych czasach, ogłosił bankructwo.

Dziesięć lat później pożyczył starą frytkownicę z profesjonalnej smażalni frytek i ryb, żeby wypróbować nowy smak czipsów. W 2003 zadłużył się na 1,5 miliona funtów, żeby rozpocząć działalność i oferować klientom czipsy bez pestycydów i sztucznych dodatków.

Obecnie obroty jego firmy to 10 milionów funtów roczne, a sprzedaż – 500 tysięcy opakowań tygodniowo. Unikalne smaki tej firmy to np. „ocet winny z jabłek z solą morską” (cider vinegar and sea salt) czy też kiełbaski Ludlow z musztardą gruboziarnistą.

Porównywarka cen Moneysupermarket.com

Firma jest jedną z najbardziej liczących się porównywarek cen. Pomaga klientom znaleźć najlepsze okazje – od ubezpieczenia domu po karty kredytowe, kredyty hipoteczne, aż po loty. Idea porównywarki jest prosta – dostawca danych usług płaci firmie za kliknięcie internauty.

Założyciel firmy Simon Nixon jest absolwentem kierunku księgowość i finanse na Nottingham University. 20 lat temu zdecydował się jednak na własny biznes,  w którym oferował pomoc brokerom kredytowym w porównywaniu kredytów.

Moneysupermarket.com wszedł na rynek w 1999 roku, a już 8 lat później pojawił się na brytyjskiej giełdzie papierów wartościowych.

es | Twój Sukces

Twoj Sukces_150

[fbcomments url="https://www.facebook.com/openmagazynpl/?ref=hl" width="375" count="off" num="3" countmsg="wonderful comments!"]

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!