Trzy biznesowe sukcesy ostatniej dekady

Chociaż na sukces w biznesie często pracuje się latami, a pozycję marki buduje się stopniowo, to są też wyjątki od tej reguły, który pokazują, że sukces można odnieść w stosunkowo krótkim czasie.

Sukcesy firm, które niżej przedstawiamy, nie jest jednak dziełem przypadku, ale wynikiem przemyślanych działań, w tym szczegółowego badania rynku, a także znajomości rynku, klientów i ich potrzeb.

Innocent

W 1998 roku trzech absolwentów Cambridge postanowiło przetestować swój pomysł na biznes – produkcję napoju mleczno-owocowego czyli smoothies. Wybór padł na festiwal muzyczny w Londynie. Trzech przyjaciół zakupiło owoce za łączną kwotę 500 funtów i wyprodukowało napoje do sprzedaży podczas weekendowego festiwalu. Sprzedając je prosili klientów o swego rodzaju głosowanie: puste butelki można było wrzucać do któregoś z dwóch koszy: „yes” (tak) i „no” (nie). W ten sposób klienci mogli wyrazić swoją opinię: czy młodzi biznesmeni powinni porzucić swoje kariery w City i zająć się produkcją i sprzedażą smoothiesów na poważnie czy też porzucić swój pomysł i wrócić do biurek. Ponieważ pod koniec dnia kosz „na tak” był pełny, na drugi dzień wszyscy złożyli wypowiedzenia w swoich miejscach pracy i wzięli się za biznes.

Swoją firmę nazwali „Innocent” czyli „niewinny”, ponieważ chcieli w nazwie zawrzeć przekaz, że ich produkt jest „czysty, świeży i nieskażony”.

Obecnie firma sprzedaje swoje produkty w ponad 7 tysiącach sklepów i są to 2 miliony opakowań napojów tygodniowo. Obroty firmy sięgają 100 milionów funtów rocznie

Czipsy ziemniaczane Tyrells

William Chase porażkę farmerską obrócił w sukces biznesowy dzięki rozpoznaniu smaku swoich klientów. W 1984 roku, jako dwudziestolatek przejął obowiązki farmerskie po  swoim ojcu. Tyrells Court w hrabstwie Herefordshire nie przynosił jednak zysków i w latach dziewięćdziesiątych William Chase, jak wielu innych farmerów w tamtych czasach, ogłosił bankructwo.

Dziesięć lat później pożyczył starą frytkownicę z profesjonalnej smażalni frytek i ryb, żeby wypróbować nowy smak czipsów. W 2003 zadłużył się na 1,5 miliona funtów, żeby rozpocząć działalność i oferować klientom czipsy bez pestycydów i sztucznych dodatków.

Obecnie obroty jego firmy to 10 milionów funtów roczne, a sprzedaż – 500 tysięcy opakowań tygodniowo. Unikalne smaki tej firmy to np. „ocet winny z jabłek z solą morską” (cider vinegar and sea salt) czy też kiełbaski Ludlow z musztardą gruboziarnistą.

Porównywarka cen Moneysupermarket.com

Firma jest jedną z najbardziej liczących się porównywarek cen. Pomaga klientom znaleźć najlepsze okazje – od ubezpieczenia domu po karty kredytowe, kredyty hipoteczne, aż po loty. Idea porównywarki jest prosta – dostawca danych usług płaci firmie za kliknięcie internauty.

Założyciel firmy Simon Nixon jest absolwentem kierunku księgowość i finanse na Nottingham University. 20 lat temu zdecydował się jednak na własny biznes,  w którym oferował pomoc brokerom kredytowym w porównywaniu kredytów.

Moneysupermarket.com wszedł na rynek w 1999 roku, a już 8 lat później pojawił się na brytyjskiej giełdzie papierów wartościowych.

es | Twój Sukces

Twoj Sukces_150

[fbcomments url="https://www.facebook.com/openmagazynpl/?ref=hl" width="375" count="off" num="3" countmsg="wonderful comments!"]

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA