UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Trump mówi cyrylicą

Światowy ład się zmienia. Ameryka i Rosja na nowo określają swoje relacje oraz interesy. Reszta większych i mniejszych globalnych graczy też powinna. Spokój między nuklearnymi potęgami umożliwia tworzenie innych, być może lepszych strategii, politycznych wizji, rozwiązań i sojuszy.

Przyjazne stosunki Rosji ze Stanami Zjednoczonymi to dobra wiadomość dla świata. I szansa dla Unii Europejskiej na głębszą integrację, a dla Polski na przewartościowanie polityki wobec Moskwy i Berlina.

Niecały tydzień przed zaprzysiężeniem Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych portal BuzzFeed opublikował 35-stronicowy raport o powiązaniach Donalda Trumpa z Rosją. Autorem ma być były agent brytyjskiego wywiadu. Po wielu latach pracy w Rosji ma tam świetne kontakty i świadczy usługi każdemu, kto zechce zapłacić. Zleceniodawca się znalazł wśród politycznych rywali Trumpa, natomiast źródła podzieliły się swoją wiedzą o tym, jakie to kompromitujące materiały zebrały rosyjskie służby wywiadowcze. Wybuchła polityczna i medialna burza, mimo że żadna z poważnych redakcji, którym materiały były pokazywane, nie była w stanie zweryfikować ich wiarygodności. Ani powiązań ludzi Trumpa z przedstawicielami Kremla, ani wspierania jego kandydatury, ani tym bardziej seksualnych orgii wyprawianych na część amerykańskiego biznesmena i filmowanych z ukrycia przez rosyjskie służby. To jednak bez znaczenia. W świat poszedł komunikat, że amerykański prezydent jest prowadzony przez Rosję i sterowany przez Putina. Ekipa Trumpa nie była zaś w stanie zapanować nad medialną burzą, a sam Trump popadł w konflikt nie tylko z dziennikarzami, ale także ze służbami USA.

Prezydent chaosu, jak go wcześniej na tych łamach nazwaliśmy, parafrazując nieco wypowiedź Jeba Busha, zaczyna pełnienie urzędu od armagedonu. Jednak, mimo że raport wzbudza emocje, ekscytację i ma wydźwięk, jak z filmu szpiegowskiego, to jednak w kontekście międzynarodowego ładu i porządku oraz globalnej polityki jest praktycznie bez znaczenia. Realia są bowiem takie, że dziś Donald Trump zostanie zaprzysiężony na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych, kraju z największą armią i wciąż najsilniejszą gospodarką na świecie. Od dziś będzie liderem wolnego świata i będzie tworzył relacje z Federacją Rosyjską. A te dla globalnego ładu i porządku są kluczowe, zaś obopólna chęć złagodzenia napięć oraz konfliktów między prezydentem USA i prezydentem Rosji to w zasadzie dobra wiadomość.

USASRR

Cała afera wywołana przez BuzzFeed może nieco popsuć relacje na linii Waszyngton – Moskwa. Przynajmniej na początku, bo Trump być może będzie chciał pokazać, że nie jest żadnym agentem Kremla i nieco zaostrzy kurs oraz retorykę. W procesie długofalowym te stosunki jednak się unormują. Nie tylko dlatego, że szpiegostwo jest powszechne, a historia pokazuje, że „teczki”, próby szantażu czy haki w międzynarodowych stosunkach nie odgrywają aż tak ważnej roli. Ważniejsze od personalnych animozji są wspólne interesy. I to znacznie lepiej wyjaśnia „łagodny” (według krytyków) Trumpa stosunek do Rosji. Żeby to pojąć wcale nie trzeba spiskowych teorii ze służbami specjalnymi, prostytutkami i byłymi agentami brytyjskiego wywiadu. Przyjacielski stosunek Trumpa do Putina wynika z czystej pragmatyki i politycznej strategii.

Donald Trump nie uważa i nigdy nie uważał Rosji za zagrożenie ani dla USA ani dla zachodnich wartości. Obaj politycy zgadzają się, że największym problem dla globalnego ładu jest Państwo Islamskie i destabilizacja Bliskiego Wschodu. Obaj uważają również, że najlepszym rozwiązaniem jest akcja militarna, wymierzona w islamskich terrorystów. Bez względu na koszty i ofiary (jak np. w Aleppo). Pryncypia są ważniejsze niż cywilne ofiary, kryzys humanitarny czy moralność. I to właściwie tyle. Można się z tymi tezami zgadzać lub nie. Można uważać tę politykę za błędną, ale nie znaczy to wcale, że jeśli wcześniej kandydat na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, a dziś głowa państwa zgadza się ze swoim odpowiednikiem w Moskwie, to automatycznie oznacza, że jest agentem Kremla.

USA i Rosja mogą robić i często robią wspólne interesy na arenie światowej. A dobre stosunki między mocarstwami mogą tylko pomóc w rozwiązywaniu palących problemów. Np. ukoić nieco nerwy Korei Południowej i Japonii, politycznie pacyfikując Korę Północną. Albo podciąć nieco ambicjonalne skrzydła Chinom, które starają się zwiększyć swoje wpływy w regionie Morza Południowochińskiego. Być może te przyjazne relacje na linii Waszyngton – Moskwa oraz ich wspólne działania pozwolą w końcu rozwiązać niekończący się kryzys na Bliskim Wschodzie. Dobre relacje między prezydentami USA i Rosji to szansa, a nie zagrożenie. Również dla Polski i Europy.

Lord Vader Putin

Problem polega na tym, że w ostatnich latach Vladimir Putin stał się głównym złym. Przynajmniej w medialnej narracji. Lordem Vaderem światowej polityki, którym straszy się dzieci. Skutecznie. Zwłaszcza w Europie Środkowej i Wschodniej gdzie społeczeństwa mają bolesne doświadczenia z rosyjskim imperializmem. Ten uzasadniony i zrozumiały lęk przekłada się jednak na emocjonalną i błędną politykę wobec Moskwy, polegającą głównie na antagonizowaniu i drażnieniu sąsiada. W polskiej narracji Putin chciałby zepchnąć III RP do Morza Martwego, bo w Bałtyku mieści się ona tylko na sztorc. Prezydent Rosji rad by mieć granicę z Niemcami i przesyłać im ropę metodą usta-usta. Dlatego też ze strony polskiej cyklicznie pojawiają się żądania wobec Stanów Zjednoczonych ulokowania w Polsce wojsk NATO. Miałoby to uchronić nas przed rosyjską agresją. Polskie elity bez względu na poglądy w tej kwestii są jednogłośne, nie rozumieją jednak prawdy starej jak wojny i sojusze: czym innym jest udzielanie gwarancji, a czym innym lub wręcz odwrotnym ich dotrzymywanie. NATO się miga od lokowania u nas swoich baz i sił zbrojnych nie dlatego, iż wie, że Rosja jest za słaba, żeby sięgać po ziemie, które ZSRR utracił. Zachód dał Rosji obietnicę nieprzesuwania na wschód i południe swojego potencjału militarnego w zamian za zgodę Rosji na wstąpienie do NATO członków krajów dawnego Układu Warszawskiego. Był to dobry dla Polski interes i nie ma powodu, żeby psuć tę umowę.

Ewentualne łamanie przez Zachód jego zobowiązań wobec Rosji uaktywnia imperializm Kremla, dotrzymywanie zaś zobowiązań wzajemnych łagodzi potencjalne konflikty. Wiarołomne wobec Rosji byłoby przesuwanie ku jej granicom sił militarnych NATO. Groziłoby ono destabilizacją wschodnich ziem paktu, pchałoby Moskwę do zbrojnych kontrdemonstracji. Niebezpiecznie dla Polski zaogniałoby stosunki. Zachęcało Kreml do rozładowywania rosyjskich problemów wewnętrznych jakimiś demonstracjami czy operacjami na wschodnich terenach NATO. Paradoksalnie więc jednoznacznie przyjazne stanowisko Donalda Trumpa wobec Rosji może być dla Polski i pozostałych krajów regionu szansą na przewartościowanie i zdefiniowanie swojej polityki wobec Moskwy.

Europa Wschodnia położona na zachód od Rosji nigdy nie była, nie jest i nie będzie siedzibą ważnych interesów USA, znaczącym dla nich polem działań. Ameryka nie chce, żeby to się zmieniło. Trump jest pierwszym prezydentem, który mówi to bez ogródek, zamiast słać frazesy jak jego poprzednicy. Być może otworzy to w końcu oczy polskim elitom politycznym na to, że jedynym wartościowym sojusznikiem, którego mamy są Niemcy. I to z Berlinem powinniśmy zacieśniać stosunki nie tylko dlatego, że mimo katastrofalnej polityki zagranicznej prowadzonej przez PiS Niemcy wciąż liczą na dobre relacje z krajami Wschodu, ale również dlatego, że Moskwa ze zdaniem Berlina się liczy. Niemcy zaś doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Rosja pręży muskuły, żeby ukryć przed własnym społeczeństwem, że jest państwem słabnącym. Nie stać jej na „połykanie” Polski ani innych krajów regionu, nawet gdyby chciała.

Zapowiedzi Donalda Trumpa z kampanii wyborczej o wycofywaniu nakładów na wojska NATO w Europie też są szansą. Tym razem dla Unii, która może w końcu poczuć konieczność zacieśniania integracji i stworzenia wspólnej europejskiej armii. To po politycznym kacu spowodowanym Brexitem i powszechnym pesymizmie panującym w Brukseli może dać długo oczekiwany impuls do działania, na nowo ożywić hasło „więcej Europy”, wzmocnić spójność krajów członkowskich oraz powstrzymać tendencje odśrodkowe.

Światowy ład się zmienia. Ameryka i Rosja na nowo określają swoje relacje oraz interesy. Reszta większych i mniejszych globalnych graczy też powinna. Spokój między nuklearnymi potęgami umożliwia tworzenie innych, być może lepszych strategii, politycznych wizji, rozwiązań i sojuszy.

Autor | Radosław Zapałowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!