Trochę inny pogrzeb

Russell Davison tak ubóstwiał żonę, że nie mógł się z nią rozstać nawet po śmierci. Przez 6 dni nieboszczka leżała z nim w sypialni w domu w Derby. Wdowiec określił ten czas jako „piękny i pocieszający”. Nie uważał za coś odpychającego. Nie odczuwał strachu.

Nie chciał oddać ukochanej w ręce pracowników zakładu pogrzebowego. Wszystko robił przy niej sam. Umył i ubrał. Chciał, by została z nim w domu tak długo, jak to możliwe. Do kostnicy nigdy nie trafiła. Przewieziono ja prosto do krematorium. 

Wendy chciała umrzeć w domu i tak też się stało. Odeszła w ramionach męża, synów i psa Elvisa, który czuwał non stop. Nie cierpiała, była pod wpływem środków. Mąż i dzieci nie byli jedynymi, którzy jej towarzyszyli. Rodzina i przyjaciele siedzieli ze zmarłą całe dnie rozmawiając, paląc świece i kadzidła.

Chorowała na raka szyjki macicy, wykrytego niedługo po jej 40. urodzinach w 2006 roku. Trzy lata temu zapad wyrok. Lekarze dali Wendy pół roku życia. Wówczas para postanowiła wykorzystać ten czas maksymalnie. Kupili przyczepę kempingową i podróżowali po Europie. Wycieczka trwała dłużej, niż zakładano. W nietypowych warunkach, w obliczu miłości i radości życia, nawet śmierć postanowiła odpuścić i przyszła ze sporym opóźnieniem tj. 2,5 roku później, niż przewiduje medycyna. Państwo Davison zostali zmuszeni do powrotu do domu dopiero we wrześniu zeszłego roku, kiedy pojawił się ból nie do zniesienia i potrzebna była stała pomoc lekarska. Gdy w szpitalu niewiele dało się już zrobić, postanowiono zabrać ją do domu. Wendy przestała jeść 10 kwietnia. Pięć dni później nie przyjmowała już płynów. Cały czas na środkach uspokajających i przeciwbólowych, chwilami odzyskiwała świadomość. Wtedy mówiła najbliższym, że ich kocha i miała okazję usłyszeć to samo. Małżeństwo prowadziło wspólnie firmę nieruchomości. W ostatnich dniach życia i kilka po śmierci pani Davison, czuwali także dwaj synowie męża z poprzedniego małżeństwa.

„ Filmy pokazują nam śmierć w sposób przerażający, a same zwłoki jako coś odrażającego. Nieprawda. Zapewniam wszystkich, że jest inaczej i mam pełne prawo tak mówić. Wyglądała pięknie, naturalnie za życia i po śmierci. Cudowny wyraz twarzy, odwaga i klasa w obliczu końca tak duża, że nie sądziłem nawet, że taka istnieje” – mówi 50-latek. „Zamówiliśmy mszę za spokój jej duszy, zaraz po tym, jak od nas odeszła. Mam złamane serce. Nie wiem, czy kiedykolwiek się zagoi. Nie wiem nawet, czy tego chcę. Wprawdzie płaczę mniej niż przedtem, ale stale. Życzę mojej żonie dobrej podróży do następnego życia. Nigdy jej nie zapomnimy. Pokazała nam jak żyć i umrzeć z wdziękiem, honorem, miłością. Ubóstwiamy ją” – dodaje.

Pan Davison zachęca innych do przeżywania żałoby w podobny sposób i opiekowania się zmarłym do samego końca przez rodzinę. Dodatkowo żona nie była złożona do grobu w trumnie, lecz w czymś, co rodzina określiła jako kokon, najprawdopodobniej mając na myśli prześcieradło. Zdaniem najbliższych nieboszczki, to bardzo pomaga w oswojeniu się z bólem, pozwala znacząco obniżyć koszty pochówku i przeprowadzić go w sposób jak najbardziej naturalny i mniej stresujący. Wendy o wszystkim wiedziała i to był również jej pomysł. Rozmawiali o tym za jej życia. Nie ma prawnego obowiązku przetrzymywania ciała w kostnicy. Nie ma też obowiązku wkładania zwłok do trumny. Jeśli czyjąś wolą jest zostać owiniętym w piękny materiał i zostać położonym we własnym łóżku, to można.

„Niczego ze zwłokami nie robiliśmy, aby je lepiej zakonserwować. Po 6 dniach zabraliśmy je do krematorium naszym samochodem, wcześniej informując o tym policję. Byli tak zaskoczeni, że nie wiedzieli, co odpowiedzieć. Na wszelki wypadek na recepcji powiedziano, że wpisują to do rejestru, jakby co…, czyli kontrola drogowa” – wspomina Russell.

Na Facebooku ludzie zaczęli pytać rodzinę o szczegóły, wtedy spekulacje uciął Davison zamieszczając następujący wpis: „Pytacie, czy zaczęło brzydko pachnąć, a sam trup cieknąć? Nic w tym rodzaju przez pierwsze 5 dni. Oczywiście zatrzymanie procesów życiowych spowodowało rozluźnienie mięśni i powolną zmianę kształtu. Podkreślam, że nie jest to wyłącznie moja opinia, ale wszystkich przebywających z nią wtedy w domu. Uważam, że to lepsze, aniżeli oddawanie najbliższej osoby w ręce obcych ludzi. Takie podejście pozwoliło nam oswoić się z odejściem i wydłużyć wspólny czas do maksimum. Nie wyobrażam sobie, żeby w kilka godzin po jej śmierci ktoś zabrał ją do plastikowego worka i wywiózł gdzieś. Dla mnie brzmi makabrycznie”.

Czy to, co zrobił Russell Davison jest legalne?

Kiedy człowiek umiera, potrzebne jest wystawienie aktu zgonu. Samo odnotowanie w urzędzie musi odbyć się w ciągu 5 dni od daty śmierci. Kiedy zgon nastąpił w niewyjaśnionych okolicznościach, lekarz najczęściej powiadamia prokuratora. Następnie powinien odbyć się pochówek. Z udziałem firmy pogrzebowej lub bez. To oni zabierają zwłoki do kostnicy, gdzie pozostaną do momentu pogrzebu. Brytyjskie prawo nie nakazuje trzymania nieboszczyka w kostnicy czy w trumnie.

Źródło | Sylwia Milan, Źródło: Daily Mail

ZABEZPIECZ TO CO NAJWAŻNIEJSZE
UBEZPIECZENIA

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

Więcej na temat zabezpieczeń czytaj tutaj!

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie TRUST

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

GOOD

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

NAJLEPSZE UBEZPIECZENIA W WIELKIEJ BRYTANII.

Choroba nie wybiera. Bądź mądry przed szkodą i zabezpiecz to co najcenniejsze!

Darmowa konsultacja! Wszystko w języku polskim! Sprawdź! Odpowiadamy natychmiast!

2 + 0 = ?

GOOD | DOBRE BIURO

» Rezydentura i obywatelstwo; » Benefity i wypełnianie dokumentów; » Odzyskanie depozytu; » Wypadki drogowe i w pracy; » Prawnicy i najwyższe odszkodowania; » Car insurance; » Leasing; » Kredyty Hipoteczne; » Ubezpieczenia dochodu, zdrowia i życia.

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!