» Dorota Kosko

Z okazji 5 rocznicy tragicznego wypadku samolotu Tupolew Tu-154M, w którym zginął prezydent Polski Lech Kaczyński, Antoni Macierewicz szykuje kolejny raport odnośnie katastrofy.

_______________________________________________________________________________________

Parlamentarny zespół ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej znalazł świadków na potwierdzenie tezy o zamachu.

Jeden ze świadków relacjonuje:

„Usłyszałem głośny dźwięk, jakby coś się rozpadało. Na początku silny wybuch, potem dwa błyski ognia”. Kolejna z 53 osób będących świadkami wybuchu samolotu Tupolew Tu-154M mówi:”Słyszałem też głuche uderzenie, nie było zbyt głośne, potem było widać ogień, kulę ognia”.

Główną tezą w kolejnym raporcie specjalisty od katastrof, Antoniego Macierewicza, będzie teoria o rozpadnięciu się maszyny w powietrzu.

Przypomnijmy, że oficjalny raport odnośnie katastrofy samolotu rządowego, kierowany przez Macieja Laska znacznie różni się od koncepcji Macierewicza. Według zespołu rządowego przyczyną było zejście maszyny poniżej minimalnej wysokości zniżania, co w konsekwencji spowodowało zderzenie z drzewem.

Pan Macierewicz zasłynął między innymi z oryginalnych dowodów rzeczowych, jak: parówki i puszki, porównywane do ludzkich szczątków i elementów konstrukcji samolotu mające stanowić dowód zamachu.

Więcej o informacji o raporcie Zespół Parlamentarny Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r możemy znaleźć pod adresem:

http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/

Sharing is caring!