Theresa May się waha. Nie będzie Brexitu?

Premier wpadła w zakłopotanie odpowiadając na pytanie dziennikarza o wyjście z Unii Europejskiej.

Spekulacje wokół zachowania Theresy May prowadzą do wniosku, iż premier żałuje Brexitu.

Nick Clegg w rozmowie z „Observer” powiedział, że uruchomienie artykułu 50. wcale nie powoduje nieodwracalnej decyzji. Jest to jedynie mit, powtarzany przez zwolenników Brexitu. W myśl tego artykułu nie można zmienić raz podjętej decyzji o wystąpieniu z Unii Europejskiej.

Clegg twierdzi, że ten powielany przez zwolenników Brexitu artykuł ma uchronić przeciwników Bretixu przed nawoływaniem do zmiany zdania i powstrzymania całej procedury.

Jednocześnie Clegg radzi  deputowanym, którzy będą uczestniczyć w negocjacjach:

Powinni oni zadać sobie pytanie, czy ten deal sprostał obietnicom, które składano ludziom przed referendum. Jeśli nie, deputowani powinni odrzucić to porozumienie i postarać się wymusić na rządzie i Unii Europejskiej zatrzymanie zegara – tak, aby dać Brytyjczyk czas na zastanowienie się.

Clegg uważa, że dzięki jego wskazówkom uda się Wielkiej Brytanii wywalczyć lepsze warunki Brexitu.

Co zaskakujące, w czasie wywiadu dla radia LBC, Theresa May na pytanie o to, czy opowiedziałaby się za Brexitem, gdyby doszło do kolejnego głosowania teraz, odpowiedziała nie kryjąc zakłopotania:

Mogłabym tu siedzieć i mówić: „Och, teraz znów zagłosowałabym za pozostaniem” albo „Zagłosowałabym za wyjściem” tylko po to, by odpowiedzieć na to pytanie”.

Brytyjskie media natychmiast podchwyciły tą wypowiedź i głośno spekulują na temat tego, czy wypowiedź premier nie jest przypadkiem nieśmiałą próbą wycofania się z procedury wyjścia z Unii Europejskiej.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

OGŁOSZENIA

DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO I BEZ REJESTRACJI!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.