Theresa May ogłosi datę Brexitu.

Premier ma już dość gdybania o możliwości wycofania się z wyniku referendum.

Theresa May zabrała głos w sprawie Brexitu w piątek. Ostro oznajmiła, że nie pozwoli na próby powstrzymania Brexitu.
Premier zapisze dokładną datę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej za pomocą rządowej poprawki. Zaznaczyła, iż Brytyjczycy jasno opowiedzieli się za Brexitem w zeszłorocznym referendum, a parlament już głosował w sprawie uruchomienia procedury wyjścia z Unii Europejskiej, czyli za uruchomieniem artykułu 50.

„Niech nikt nie ma wątpliwości co do naszej determinacji ani nie kwestionuje naszego postanowienia – Brexit to fakt. Na pierwszej stronie tej historycznej ustawy będzie zapisane czarno na białym: Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca 2019 roku o godz. 23 (o północy z 29 na 30 marca 2019 roku w Polsce )” – podkreśliła May.

May ponadto powiedziała, iż wierzy w to, że większość Brytyjczyków chce wyjścia z Unii Europejskiej i zjednoczenia się rządu, by wynegocjować jak najlepsze warunki rozwodu z resztą Europy.

„Daily Telegraph” spekuluje na temat artykułu Theresy May w swoim dzienniku. Ich zdaniem jest to próba umocnienia pozycji po utracie w tym tygodniu dwojga dymisjowanych ministrów.

W środę ze stanowiska zrezygnowała minister rozwoju międzynarodowego Priti Patel, po tym jak wyszło na jaw, że latem podczas wakacji w Izraelu spotykała się  z tamtejszymi dyplomatami i aktywistami. Kilka dni wcześniej ze stanowiskiem ministra obrony pożegnał się Michael Fallon, za oskarżenia odnośnie niewłaściwego zachowania seksualnego wobec kilku kobiet.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.