Theresa w krainie czarów

Po referendum brexitersi funkcjonowali w krainie baśni i fantazji. Teraz zderzają się z twardą rzeczywistością. Rozwód z Unią będzie burzliwy i bolesny. Głównie dla Wielkiej Brytanii.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Robi się groźnie. O ile zaraz po referendum spokój i rezerwa brytyjskiej klasy politycznej były zrozumiałe czy wręcz pożądane, o tyle teraz budzą coraz większy niepokój. Ignorowanie i bagatelizowanie konsekwencji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej można było odbierać jako przygotowywanie gruntu pod negocjacje z Brukselą, uspokojenie rynków oraz społeczeństwa. Przemyślaną polityczną strategię. W końcu polityka na Wyspach zawsze słynęła z pragmatyzmu. Awersja do niespodzianek, gwałtowności i rewolucji, jest niemal wpisana w brytyjską polityczną tradycję i kulturę. Dlatego wydawało się, że 10 Downing Street ma plan. Theresa May zaraz po objęciu urzędu robiła wszystko żeby studzić negatywne emocje i nie wzbudzać paniki. Jej ministrowie zaś zapewniali, że wszystko będzie dobrze. Londyn od Brukseli otrzyma korzystne warunki. Dostęp do wspólnego rynku i ograniczenie emigracji. Wolny handel i brak jurysdykcji europejskich sądów. Biznesowe interesy bez konieczności płacenia składki. Uprzywilejowaną pozycję City bez dyktatu technokratów z Brukseli. Zje ciastko i wciąż je będzie miał. Jak piekarnicze perpetuum mobile. Albo cukrowy zaczarowany ołówek. Bo Niemcy zrobią wszystko, żeby móc sprzedawać swoje samochody na Wyspach. Szaloną argumentację komentatorzy brali za zasłonę dymną i osłonę przed najbardziej radykalnymi brexitersami. Flirt z tabloidalną prasą, która po referendum wpadła w ekstazę. Grę na użytek wewnętrzny. Wpisywać się w to wszystko miało również powierzenie teki ministra spraw zagranicznych Borisowi Johnsonowi. To miała być cyniczna zagrywka May. Bo wiadomo było, że na arenie międzynarodowej Johnson będzie się cyklicznie kompromitował. Tłumaczono, że dzięki temu posunięciu 10 Downing Street w procesie długofalowym pozbędzie się byłego burmistrza Londynu z głównego nurtu polityki. Postawienie Johnsona, a także innych eurosceptycznych jastrzębi – Liama Foxa czy Davida Davisa w centrum wydarzeń miało obnażyć ich brak kompetencji i umożliwić szybkie dymisje. Zgodnie z przewidywaniami jastrzębie faktycznie się kompromitują, ale nic nie wskazuje na to, żeby Theresa May zdecydowała się o ich usunięciu. Coraz bardziej oczywisty staje się fakt, że rząd i brexitersi żyją w krainie fantazji. W świecie politycznych urojeń i złudzeń. A co gorsza pogłębiają się one z każdym tygodniem.

Radykalne szaleństwo

Wszystkie pomysły, idee i słowa w sprawie Brexitu, zaprezentowane podczas konferencji Partii Konserwatywnej w Birmingham, potwierdzają, że torysi politycznie oszaleli. W przeciągu kilku dni zantagonizowali lekarzy, akademików i całą resztę emigrantów. Już dziś wielu wybitnych naukowców opuszcza brytyjskie uniwersytety, zabierając ze sobą wiedzę, doświadczenie oraz granty na badania. A to dopiero początek exodusu utalentowanych obcokrajowców. Być może nikt nie będzie płakał po polskich hydraulikach, rumuńskich opiekunach osób starszych i litewskich zbieraczach truskawek (owoce według pomysłu „The Sun” w postbrexitowej Wielkiej Brytanii mają zbierać więźniowie) – przynajmniej na początku, ale utratę specjalistów Wielka Brytania odczuje natychmiast. Tak jak i katastrofę waluty. Funt pikuje w dół, bo rynek słusznie uznaje Wielką Brytanię za kraj politycznie niestabilny, ryzykujący gospodarczo i nieprzewidywalny dla biznesu. Eksperci słusznie uznają, że funt stał się „walutą polityczną”. W negatywnym sensie. Załamanie funta nie jest bowiem spowodowane wynikami ekonomicznymi Wielkiej Brytanii. Te wciąż są dobre. Świat jest po prostu przerażony kierunkiem, który obiera Londyn. „Twardym Brexitem” i ostrą retoryką wobec Brukseli. Nikt dokładnie nie słucha wszystkich nonsensownych wypowiedzi, pojawiających się brytyjskiej przestrzeni publicznej, ale ogólny ton z kakofonii ksenofobicznych dźwięków, który wydają z siebie ważni politycy jest jasny i klarowny. Wielka Brytania zamienia się w kraj nieprzyjazny zagranicznym inwestorom oraz specjalistom. Miejsce, gdzie atmosfera jest toksyczna i niezdrowa dla każdego, kto mówi po angielsku z akcentem. I chociaż rząd z niektórych, najbardziej absurdalnych, pomysłów się wycofuje – zrezygnowano z idei, aby firmy publikowały liczbę zatrudnianych przez siebie obcokrajowców – to jednak przekroczono punkt krytyczny. Zwłaszcza, że prawicowa prasa rozpoczęła kampanię dyskredytowania każdego, kto nie zgadza się z twardą linią rządu. Kwestionowanie „twardego Brexitu” ma być bowiem niepatriotyczne. A ci, którzy głosowali za zostaniem w Unii, powinni zamilknąć. Debata w głównym nurcie zdominowana została przez eurowrogich jastrzębi. Na dobre. To oni nadają ton, kreują wizję przyszłości i objaśniają teraźniejszość. Bajkową. Nierealną. W tej rzeczywistości Brexit jest i będzie sukcesem. Wielka Brytania rozkwitnie. Londyn otrzyma lepsze warunki poza UE, niż jeśli nadal UK byłoby członkiem Wspólnoty. A wszystko to okraszone jawną wrogością wobec Brukseli.

Sól i ocet

Nie dziwi zatem, że nacechowana negatywnymi emocjami narracja przenika na kontynent. Europa także zmieniła język. Donald Tusk uważany do tej pory za przyjaciela Londynu dał temu wyraz podczas przemówienia w European Policy Centre. Ostrożna dyplomacja przeplatana małymi szpilami prezentowana wcześniej przez oficjeli europejskich skończyła się. Bruksela wydaje się zmęczona urojeniami brytyjskich polityków. „Słowa wygłaszane przez jednego z czołowych działaczy na rzecz Brexitu i zwolenników ciasteczkowej filozofii to czysta iluzja” – mówił Tusk i dodawał „brutalna prawda jest taka, że Brexit będzie stratą dla wszystkich. Na stole nie będzie ciastek dla nikogo. Będzie tylko sól i ocet”. Jego zdaniem „jedyną realną alternatywą jest twardy Brexit albo brak Brexitu”. „Naszym zadaniem będzie obrona interesów UE jako całości oraz interesów każdego z 27 państw członkowskich, a także bezwarunkowe trzymanie się zasad traktatu o UE i fundamentalnych wartości. Rozumiem przez to m.in. warunki dostępu do wspólnego rynku z wszystkimi czterema wolnościami. W tym zakresie nie będzie kompromisu” – zastrzegł Tusk. W sumie oczywistości, ale tym wystąpieniem prezydent Unii dał jasno do zrozumienia, że czas łagodnego obchodzenia się z Londynem się skończył. W podobnym tonie wypowiadała się wcześniej Angela Merkel i inni ważni unijni przywódcy. Na Wyspy chyba jednak wciąż nie dociera, jakie będą konsekwencje ostrej retoryki 10 Downing Street i skutki „twardego Brexitu”. Słaby funt oznacza chociażby wzrost kosztów życia. Zwłaszcza dla najbiedniejszych, którzy proporcjonalnie na podstawowe potrzeby wydają większy procent swoich dochodów. A to dopiero początek. Inflacja oznacza wzrost cen niemal wszystkiego. Od benzyny po rachunki za wodę. Im bliżej zerwania relacji z Unią tym ekonomicznie na Wyspach będzie gorzej. Odbije się to zarówno na służbie zdrowia, jak i na serwisie publicznym. Brytyjskie portfele zawyją z bólu. Londyn musi zapłacić cenę za wyjście z Unii. Polityczną i gospodarczą. Eksperci przewidują, że warunki rozwodu będą dużo twardsze, niż jeszcze niedawno przypuszczano. Poza Unią Londyn również nie może liczyć na taryfę ulgową. Zimnym prysznicem dla Theresy May był szczyt G20 w Chinach na początku września. Prezydent USA Barack Obama dał tam Brytyjczykom jasno do zrozumienia, że spadli na koniec kolejki. Waszyngton nie zacznie negocjacji handlowych z Londynem, dopóki nie będzie wiadomo, jak ten ułoży sobie stosunki z Unią. Ostre warunki Brytyjczykom, i to w bardzo mało dyplomatyczny sposób, postawili Japończycy, grożąc w oficjalnym piśmie wycofaniem inwestycji. Mimo to brexitersów dobre samopoczucie nie opuszcza. Stworzyli sobie nibylandię, fantastyczną krainę czarów, gdzie wszystko jest wspaniałe i cudowne. Za ich urojenia zapłacimy wszyscy.

Źródło | Radosław Zapałowski

cooltura_logo_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!