„The Sun” jednak topless. Nieoczekiwany powrót modelek

Na słynną 3. stronę brytyjskiego tabloidu „The Sun” nieoczekiwanie powróciła w czwartek modelka w stroju topless. Przez kilka ostatnich dni publikowano tam zdjęcia dziewczyn w biustonoszach, odchodząc od prawie 45-letniej tradycji.

________________________________________________________________________________________________

„The Sun” nie wyjaśnił ani rezygnacji z topless, ani powrotu. W czwartkowym wydaniu zdjęcie modelki z odsłoniętymi piersiami opatrzono podpisem „to jest strona 3. i zdjęcie 22-letniej Nicole z Bournemouth”.

Z topless zrezygnowano na kilka dni tylko w drukowanym wydaniu tabloidu. W wersji internetowej wszystko było „po staremu”.

_____________________________________________________________________________________________________________

Przypomnijmy: Od piątku na trzeciej stronie brytyjskiego tabloidu „The Sun” modelki nie prezentowały się już w strojach topless. Gazeta należąca do imperium Ruperta Murdocha odeszła tym samym od prawie 45-letniej tradycji. Zmianę z wielkim zadowoleniem powitały feministki.

„The Sun” nie skomentował zmiany. „Times”, również należący do Murdocha, wskazał we wtorek, że z topless zrezygnowano tylko w drukowanym wydaniu tabloidu. W wersji internetowej modelki będą nadal pokazywane z odsłoniętymi piersiami.

Słynna 3. strona była postrzegana jako integralna część „The Sun”, ale Murdoch dawał ostatnio do zrozumienia, że może się to zmienić. Irlandzka edycja tabloidu zrezygnowała z modelek topless w 2013 roku. W zeszłym roku Murdoch mówił, że jego zdaniem 3. strona jest „staromodna, choć wielu czytelników zdaje się z tym nie zgadzać”.

Feministki, które prowadziły kampanię przeciwko goliźnie na 3. stronie „The Sun”, zarzucały gazecie, że w przypadku mężczyzn newsem jest to, co robią, a w przypadku kobiet – to, jak wyglądają.

Szefowa brytyjskiego resortu oświaty oraz ds. kobiet i równouprawnienia Nicky Morgan uznała, że decyzja „The Sun” w sprawie 3. strony, choć powinna była zapaść już dawno, jest „małym, ale znaczącym krokiem w stronę poprawy sposobu przedstawiania kobiet i dziewcząt w mediach”.

W obronie tradycji topless na 3. stronie wystąpiły natomiast modelki, których zdjęcia się tam ukazywały. Jedna z nich, Laura Lacole, powiedziała BBC: „To nie jest triumf feminizmu. To jest triumf pruderii”.

Źródło | Cooltura

cooltura_logo_150

Sharing is caring!