» Przemysław Ozdowy | Źródło: www. heute.at

Na kary więzienia od dwóch do czterech lat i dziewięć miesięcy we wtorek w Sądzie Rejonowym w Wiener Neustadt zostali skazani czterej członkowie rumuńskiego „Taran Gangu”. Jeden oskarżony został uniewinniony. Wyroki nie są jeszcze prawomocne.

______________________________________________________________________________________________

Sędzia Nina Morawetz wydała wyrok na podstawie zabezpieczonego na miejscu przestępstw materiału DNA, który został zdjęty przez śledczych Christe Nussbaumer i Christine Stein z porzuconych przedmiotów jak: jednorazowe rękawiczki, latarki lub wełniane czapki. Skoki gangu pobiegły za każdym razem według tego samego scenariusza. Taranowali oni samochodem drzwi wyjścia ewakuacyjnego marketów z elektroniką, przez które wchodzili do środka sklepu i zaczynali rabunek. W pierwszej kolejności zabierali oni telefony komórkowe, laptopy, tablety i aparaty fotograficzne.

Prawie nie było włamania, w którym straty wynosiły by mniej niż 100 tysięcy euro. Przeszło 10 włamań do sklepów z elektroniką przypisuje się oskarżonym.

„Bardzo profesjonalnie”
Wszystko było przez „Taran Gang” bardzo profesjonalnie zorganizowane. Ponad 1000 osób, rozproszonych w całej Europie skupowało trefny towar od przestępców. Nie dało się równiez ustalić wszystkich faktów związanych z samym momentem włamania.

Czterem oskarżonym (obrońca Mayer, Badea, Rothfischer) oprócz zarzutów włamań do obiektów handlowych, przypisuje się także przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. Piątego zatrzymanego uniewinniono z zarzutów z powodu braku dowodów.

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.

 

Sharing is caring!