Tankują i nie płacą. Problem stacji benzynowych w UK

Policja brytyjska ujawniła, że tylko w 2015 roku odnotowała 25,560 sytuacji, gdy kierowca odjechał ze stacji benzynowej bez płacenia. Ankieta firmy Confused na 2 tysiącach badanych wykazała natomiast, że aż 10 procent Brytyjczyków przyznaje się do kradzieży paliwa.

Cały proceder doczekał się już specjalnej nazwy – bilking. Komentatorzy próbują tłumaczyć, że jest to wynik wzrostu cen paliwa. Jak się okazuje, stosunkowo dużo kierowców niepłacących za paliwo (17 proc.) robi to nieświadomie, zapominając po prostu, że po zatankowaniu trzeba jeszcze zapłacić. Z tej grupy tylko połowa wraca na stację natychmiast, gdy sobie uzmysłowi swój błąd i reguluje rachunek. Reszta nawet sobie nie zawraca tym głowy.

Brytyjska policja próbuje walczyć z procederem.  W 20 proc. przypadków udało się odnaleźć kierowcę-złodzieja i zmusić do zapłacenia należnego rachunku, a w 16 proc. sytuacji nałożono również dodatkową karę pieniężną.

Najbardziej na kradzieżach paliwa cierpią właściciela stacji w regionie West Midlands. Oto pięć regionów z największą liczbą kradzieży „pumping and running”:

1.     West Midlands – 4 027
2.     West Yorkshire – 3 825
3.     Thames Valley – 3 300
4.     Essex – 1 649
5.     Merseyside – 1 495

Przy okazji warto odnotować, że brytyjscy kierowcy średnio wydają na paliwo 119 funtów miesięcznie. Jednak aż 7 procent przeznacza między 151 a 200 funtów miesięcznie. Kradzież paliwa jest więc nie lada oszczędnością dla budżetu domowego.

Lepiej jednak porównywać ceny paliwa w okolicy, nie kupować w „serwisach” przy autostradzie albo jeździć ekonomiczniej, bez zbędnego przyspieszania i nagłego hamowania. Może warto też zmienić samochód na taki, który mniej pali.

Torque / TwojSukcesUK.co.uk

Twoj Sukces_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!