Tanie linie lotnicze szykują rewolucję. Nowy system opłat

Klientów Ryanair czeka prawdziwa rewolucja. Irlandzki przewoźnik ogłosił wprowadzenie znaczących zmian w systemie opłat za bagaż.

Ryanair postanowił wyjść naprzeciw potrzebom podróżnych i uprościć nieco „nadgorliwy” regulamin pobierania opłat za przewożony bagaż. Liczącą 108 punktów rozpiskę zastąpi nowa, okrojona wersja, składająca się z zaledwie 6 punktów.

Najważniejszą zmianą jest wycofanie wynoszącej 80 funtów opłaty za cięższy bagaż. Dotychczasową opłatę zastąpi stała stawka: 30 funtów za każdy bagaż o wadze do 20 kilogramów, niezależnie od tego, czy pasażer dokonał wcześniejszej rezerwacji miejsca bagażowego, czy nie.

„Obecnie wysokość opłaty za bagaż zależy od szeregu czynników: jego ciężaru, terminu rejestracji, a także tego, czy to pierwszy, czy drugi bagaż danego pasażera. Wprowadzenie stałej stawki pozwoli naszym klientom na znaczące oszczędności” – tłumaczy prezes irlandzkich linii, Michael O’Leary. Powołuje się przy tym na analizy wewnętrzne firmy, z których wynika, że większość pasażerów odprawia bagaż w sezonie wysokim.

Niestety, nie wszyscy zyskają na zmianie. Nowy system oznacza bowiem nawet 50-procentową podwyżkę opłat dla tych osób, które korzystały z usług Ryanair poza sezonem.

Zmiany wejdą w życie 16 czerwca, ale nie obejmą pasażerów, którzy dokonali rezerwacji lotów przed tym terminem. W przypadku dłuższych lotów, jak np. z Londynu na Wyspy Kanaryjskie, nadal będą obowiązywać wyższe opłaty.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!