» Przemysław Ozdowy | Źródło: www.heute.at

Gerhard Goldschmidt jest zapalonym rybakiem i jest dumny ze swojego tegorocznego połowu jego. Karp, który został złapany w dopływie Dunaju, ważył 13,6 kg i był długi na 84 cm długości! To sprawia, że ta ryba to prawdziwy dziadek podwodnego królestwa.

___________________________________________________________________________________________________

„Około pół kilograma rośnie karp każdego roku” powiedział pan Goldschmidt. Gigantyczny karp przez niego złapany musiał mieć około 27 lat. Ryba została sfotografowana, zmierzona i zważona. Następnie zwierzę całe i zdrowe zostało ponownie wrzucone z powrotem do dopływu Dunaju w Altenwörth w powiacie Tulln.

karp_Pan Goldschmidt zaczął swój połów o szóstej rano. Blisko wody rozbił swój termicznie izolowany namiot, zarzucił wędki i czekał. Czekał pięć godzin, czekał cierpliwie, aż do godziny jedenastej, kiedy to karp poczuł lekki głód i wreszcie złapał przynętę. Zapalony wędkarz Goldschmidt jest bardzo dumny ze swojego największego połowu w tym roku. Nie była to jednak jego największa ryba. Jego osobisty rekord to 21-kilogramowy karp złowiony kilka lat temu. Żeby osiągać takie wyniki trzeba mieć do tego niesamowite zacięcie. Łowienie ryb jest największa pasją pana Goldschmidt. Niemal w każdy weekend można go spotkać nad wodą, nie zależnie od pogody. Dla miłośników wędkarstwa nie ma złej pogody powtarza pan Goldschmidt, jest tylko zły sprzęt, dodaje.
Dla miłośników karpia jak również pięknych kobiet firma Carponizer wydaje specjalny kalendarz. Dzięki jego oszałamiającemu sukcesowi pojawi się również edycja na rok 2015. Uwaga panowie!!! to unikalne połączenie gołej skóry i tłustej ryby 😉

Więcej aktualnych informacji z Austrii o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie Polacy w Austrii – Polen in Österreich https://www.facebook.com/groups/543044279160183/.