Tajemnicze morderstwo w luksusowej posiadłości

Policja aresztowała 34-letnią kobietę pod zarzutem zamordowania prezes firmy, Sadie Hartley.

Sadie Hartley (60l) została zamordowana w czwartek w nocy w wartej pół miliona funtów posiadłości, w malowniczym miasteczku Helmshore w hrabstwie Lancashire. Współpracownicy zaniepokojeni tym, że Hartley nie pojawiła się w pracy, nie odpowiadała rówież na maile i telefony zgłosili sprawę na policję. Dyrektor Hartley była widziana ostatni raz w czwartek na konferencji w Manchesterze. Około godziny 19.30 skontaktowała się z przyjacielem, a krótko potem kontakt urwał się całkowicie.

Ciało Hartley znaleziono w piątek ok 22.30 w korytarzu jej domu. Sekcja zwłok wykazała, że zadano wiele ran kłutych. Na ciele znaleziono również oznaki walki, po czym można wnioskować, że ofiara próbowała bronić się przed napastnikiem. Policja wykluczyła motyw rabunkowy, ponieważ nie znaleziono śladów włamania. Nie wiadomo również, czy osoba, która dokonała tego zatrważającego czynu znała ofiarę, ale na pewno została wpuszczona do środka.
Policja oraz prywatny detektyw badają życie prywatne ofiary pod kątem motywu zbrodni. Sadie Hartley była prezesem dobrze prosperującej firmy, kobietą wielu sukcesów. Pasjonowała się jeździectwem. Rozwódka, matka dwóch dorastających córek i syna.

Ofiara tego wieczoru była w domu sama. Jej partner, Ian Johnston, były strażak i wolontariusz w pogotowiu górskim przebywał na nartach z Szwajcarii. Nie jest podejrzany.

To była po prostu przyzwoita kobieta, która ciężko pracowała i nie zasłużyła na to, żeby zginąć. Myślę, że to nie był losowy atak, a zbrodnia zaplanowana przez kogoś, kto miał z nią ewidentny problem. Mam nadzieję, że sprawcom przyjdzie stanąć przed sądem oraz spędzić długie lata w więzieniu. – powiedział detektyw Paul Withers z Lancashire Police.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców o pomoc w ujęciu przestępców. Do tej pory ustalono podejrzany samochód marki Renault, który pojawił się w okolicy w noc morderstwa. Zatrzymano również dwie osoby ujęte na kamerach CCTV. Okolice Sunny Bank Road są wykorzystywane przez biegaczy oraz spacerowiczów z psami. Policja jest zdeterminowana pytać i śledzić wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje.

Sąsiedzi relacjonowali, że w ostatnich miesiącach sąsiedztwo było nękane przez przestępczość, której celem były głównie luksusowe samochody:

Racja, w ostatnim czasie przeszła przez nasze miasteczko fala przestępstw. Nie wiem jednak, czy to morderstwo ma związek z ostatnimi wydarzeniami, ale to dziwne uczucie widzieć tutaj tyle policji. Śledczy pytali czy mogą zobaczyć nagranie z mojego monitoringu, ale niestety nie działa. To, co się wydarzyło jest naprawdę straszne. Tym bardziej, że ta kobieta mieszkała tu dopiero rok.

To wydarzenie napełniło niedowierzaniem wszystkich mieszkańców Helmshore. Rozmawiałem o śledztwie z policją. Musimy być ostrożni, ponieważ ta sprawa dopiero nabiera rozpędu. Jesteśmy zwartą społecznością i nie możemy uwierzyć, że morderstwo zapukało akurat do naszych drzwi. – lakonicznie skomentował sprawę Tony Haworth, radny wsi.

OM | Marta Koszentka
Źródło | www.telegraph.co.uk

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych oraz wszystkie inne sprawy jakie będą potrzebne w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Szukasz czegoś wyjątkowego? Kogoś, kto złapie dla Ciebie uciekającą chwilę? Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną i chciałabyś/chciałbyś, by ktoś ułożył z tego wydarzenia historię w zdjęciach?

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!