Ta polska para zasługuje na pochwały. Tak się buduje wzajemną sympatię i zaufanie!

Martin Gawith z Mapperley Park napisał do Nottingham Post list, w którym pod niebiosa wychwala polską parę. Tę tydzień wcześniej spotkał w miejscowym parku, gdy pomagała nieznajomej kobiecie.

Mężczyzna opisuje jak podczas wieczornej spaceru z psem natknął się w parku na parę Polaków, którzy próbowali zaopiekować się kobietą. Ta miała pocięte nadgarstki i była w stanie dużego stresu, nie wiedziała, co się wokół niej dzieje.

– Młoda para, która próbowała jej pomóc była z Polski. Nazywali się Kamila i Emil. Emil próbował zadzwonić na numer alarmowy, ale pomimo to, że mówił po angielsku wyjątkowo dobrze, miał problem z dogadaniem się z operatorką 999, więc ja zacząłem z nią rozmawiać – pisze Gawith.

Odmówiono jednak wysłania karetki, a operatorka poradziła, by przyjechać do „walk-in” lub umówić się do GP. – Zwróciłem jej uwagę, że kobietą opiekuje się teraz dwoje obcokrajowców, którzy jej nie znają, a i tak byli chętni pomóc. Nie mają głębokiej znajomości meandrów NHS i nie można ich z tym tak po prostu zostawić – pisał. To jednak nie pomogło. W związku z tym Martin poprosił Kamilę i Emila, by zostali z kobietą jeszcze chwilę, odprowadził psa i wrócił samochodem.

Razem z Emilem odwieźli ranną kobietę do przychodni. Wcześniej dowiedział się, że to ostatnia noc Polaków w Wielkiej Brytanii i poświęcili ją na pomoc obcemu człowiekowi.

– Chcę podziękować im za dobroć oraz uprzejmość, które pokazali tej młodej kobiecie. W czasie, kiedy rasizm skierowany w obcokrajowców przybiera na sile, ludzie tacy jak oni zasługują na pochwały od mieszkańców Nottingham – skończył swój list.

Skomentować można chyba tylko w jeden sposób: zaufanie i sympatię budują takie właśnie małe, ale jakże ważne, kroki.

Cały list znajdziecie TUTAJ.

Źródło / Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA