Szukamy miłości na emigracji

Dużo pracy, mało czasu i pieniędzy na chodzenie po klubach i umawianie się na randki – to codzienność wielu Polaków. Jak więc udaje nam się znaleźć drugą połówkę?

szukamy miłości na emigracji

Choć rośnie liczba związków pomiędzy nacjami, duża część Polaków nawet w Wielkiej Brytanii szuka kogoś z polskim rodowodem. Adam Komarnicki, prawnik z Londynu, tłumaczy w książce „Londyńczycy”, co może być powodem skłaniania się Polek w stronę Polaków i odwrotnie. – Angielki są po prostu dla nas mało atrakcyjne: dość płaska fizjonomia, brak przywiązania do rodziny, powierzchowne relacje. Za to polscy mężczyźni są nieatrakcyjni już dla każdej nacji, nie tylko dla Angielek. Ani z nas skandynawscy bogowie, ani latino kochankowie. Nie ubieramy się dobrze, nie pachniemy i nie mówimy po angielsku. Nie wyobrażam sobie, żeby koleżanki spotykającej się z Polakiem dziewczyny powiedziały: „Wow, złapałaś Polaka” – wyjaśnia.

Randka na jej koszt

– Chodzi raczej o podobną kulturę – mówi Karolina, 26-letnia pracownica biurowa z Liverpoolu. – Jasne, zdarza się, że ludzie się zakochują bez względu na narodowość. Ale wiążąc się z Polakiem mamy pewność, że będzie chciał wychowywać dzieci w Polsce, jeździć do domu na święta, że wyznaje podobne wartości. Nie wiem, jak dla innych, ale dla mnie to jest ważne – tłumaczy. Zwraca uwagę, że konieczność konkurowania z panami z całego świata o względy Polek skłania Polaków do większego wysiłku. – Na szczęście coraz rzadziej na pierwszą randkę przychodzą w skarpetkach i sandałach, cały wieczór narzekają na swój ciężki los i zabierają dziewczynę do McDonald’a. Oczywiście na jej koszt – wzdycha.

Gdy minie szok kulturowy

30-letni Bartek z Southampton również stawia na Polki, przynajmniej jeśli chodzi o poważniejsze związki. – Jasne, że fajnie jest pójść na kilka randek z piękną Azjatką, wyzwoloną Angielką czy dziewczyną z Afryki. Można się pochwalić przed kumplami – opowiada. – Ale w moim przypadku na dłuższą metę sprawdzają się tylko Polki. Z dziewczyną innej narodowości jest dużo zabawy na początku, ale po paru miesiącach, gdy mija zauroczenie odmienną kulturą, tak naprawdę się poznajecie – przyznaje.

Wbrew pozorom UK to niezłe miejsce na znalezienie partnerki znad Wisły.  Niektórzy uważają, że jest tu… łatwiej znaleźć drugą połówkę. – W Polsce widzisz w sklepie ładną dziewczynę i przecież do niej nie zagadasz, bo jak. Tu polskie dziewczyny wyróżniają się urodą i najczęściej akcentem. Jak się na taką wpadnie w autobusie, to od razu jest temat do rozmowy: jesteś z Polski? A skąd? Podoba ci się w Anglii? Najczęściej dziewczyna nie unika rozmowy, bo jest jej miło, że spotkała rodaka – opisuje swoją strategię 30-letni Marcin z Manchesteru.

Polacy i ich końskie zaloty

Takie podejście nie wszystkim Polkom się jednak podoba. – Mam wrażenie, że wielu panom w UK wydaje się, że ponieważ są z dala od domu, to mogą sobie pozwolić na wszystko – zauważa z niesmakiem Patrycja. – W Polsce mężczyźni nie ryczą, ani nie gwiżdżą za kobietami na ulicy, a pod wpływem alkoholu tylko ci najodważniejsi pozwalają sobie na końskie zaloty. Tu jak widzą, że jesteś Polką, od razu zaczynają szczeniacki, często chamski podryw – uważa. Niektórym paniom jednak otwartość rodaków nie przeszkadza. Potwierdza to Angelika, która od czterech lat jest kelnerką w polskiej restauracji na południu Londynu. – Propozycje matrymonialne dostaję dosłownie codziennie. Bardzo pomaga fakt, że każdego dnia mam do czynienia z setką lub więcej Polaków. Znam każdego interesującego pana z okolicy. To samo mówią moje znajome barmanki czy sprzedawczynie w polskich sklepach – śmieje się.

W dyskotece

Rzeczywiście, na przeszkodzie w znalezieniu chętnego do związku rodaka może stać fakt, że na co dzień się ich nie spotyka. Warto więc od czasu do czasu ruszyć się do polskiej restauracji, klubu lub domu kultury, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie miłości. W polskich placówkach można trafić na cykliczne imprezy dla singli i dyskoteki sprzyjające zawieraniu znajomości. – Męża poznałam na koncercie Kazika w Londynie. Przyszłam z koleżanką, był ohydny jesienny wieczór i zastanawiałam się, co ja tam robię. Andrzeja poznałam w kolejce do baru, obronił mnie przed jakimś namolnym facetem. Zgodziłam się dać mu mój numer i tydzień później zapytał, czy nie chcę iść z nim do kina. Tak się zaczęło, a dziś jesteśmy małżeństwem od dwóch lat – opowiada 28-letnia Anna z Cork.

Internet dla zapracowanych

Na polonijnych forach i portalach roi się od działów poświęconych poszukiwaniu drugiej połówki. „20-latka z Norfolk szuka kogoś do wspólnych spacerów”, „Samotny 40-latek czeka na miłą panią z centrum Birmingham”. Osoby, które się tu ogłaszają, nie mogą znaleźć miłości w realu głównie z powodu braku czasu. – Wstaję o szóstej, godzinę jadę do pracy, wracam do domu około 7-8 wieczorem. W weekend staram się wyspać i zrobić jakieś zakupy, żeby nie marnować czasu w tygodniu. O ile nie spotkam kogoś w pracy to raczej nie mam wielkich szans. A pracuję w firmie remontowej, więc na to też bym nie liczył – opisuje swoje powody korzystania z serwisu randkowego Marek z Edynburga, który zamieścił tam swój profil. Serwisy randkowe rosną jak grzyby po deszczu. Do tego dochodzą fora internetowe, strony polonijne i portale społecznościowe. – Napisałem jej wiadomość, zostawiłem do siebie namiary i dzień później napisała. Każda nasza rozmowa nam się kleiła, zawsze był temat do rozmowy i tak powoli zaczęło kwitnąć. Znamy się już trzy miesiące, a od prawie miesiąca jesteśmy szczęśliwie zakochaną parą. Powodzenia wszystkim szukającym miłości! – pisze szczęśliwy użytkownik Karol.

W pracy najłatwiej

Często powtarza się stwierdzenie, że ciężko pracujący imigrant, o ile nie trafi na ciekawą znajomość w pracy, ma małe szanse na znalezienie miłości. Potwierdza to 24-letnia Justyna z Ealingu, która swojego chłopaka poznała pracując w hotelu. – Byłam pokojówką, jedną z nielicznych Polek. On był pomocnikiem kucharza. Fajnie, że można było z kimś pogadać po polsku i ponarzekać na pracę. Rozmawialiśmy w przerwach od zajęć przez kilka miesięcy, aż zwolnił się pokój w jego mieszkaniu. Zapytał, czy nie chcę się wprowadzić. Zamieszkałam z nim i tak już zostało – opisuje. Innym sposobem na zwiększenie swojej szansy na miłość jest przeprowadzka do polskiej dzielnicy. – Widziałam ogłoszenie: „Nudzisz się tak jak ja i szukasz fajnego chłopaka z Tatr to do mnie napisz”, i numer telefonu. Jak widać, sposoby na znalezienie dziewczyny mogą być różne – śmieje się Justyna.

Miasta Amora
A co, jeśli mimo korzystania z powyższych sposobów, nadal nie udaje się znaleźć właściwej osoby? Firma Rightmove przygotowała zestawienie miast, w których najłatwiej jest poznać samotną osobę skłonną do bliższej znajomości. Ranking powstał na podstawie ilości osób, które w danym mieście korzystają z serwisów randkowych. Okazuje się, że po miłość najlepiej jechać do Watford, Edynburga i Slough.

Sonia Grodek | Goniec.com

goniec_150

POLUB NASZ FANPAGE

Polub nasz Fanpage i bądź na bieżąco z informacjami!

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

, , , ,

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.
, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

, , ,

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.
, , ,

"Settled status" na stronie rządowej UK po polsku!

Brytyjski rząd opublikował na stronie rządowej informacje na temat rejestracji 'settled status' po polsku. Informacje wyjaśniają założenia systemu i etapy ubiegania się o status osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii. Jeśli mieliście do tej pory problem ze zrozumieniem wszystkich tych informacji w języku angielskim, to teraz informacje w języku polskim problemu raczej nie przysporzą.
, , ,

Ruszyła obowiązkowa rejestracja obywateli UE

Brytyjski rząd formalnie uruchomił wczoraj system stworzony w celu rejestracji pobytu ok. 3,3 miliona obywateli UE, mieszkających w Wielkiej Brytanii, w tym miliona Polaków. Proces jest bezpłatny, a na złożenie wniosku jest czas co najmniej do grudnia 2020 roku.
, , ,

NO!, NO!, NO!... Osiem scenariuszy dla Wielkiej Brytanii odrzuconych! Co dalej?

Członkowie Izby Gmin wieczorem głosowali nad ośmioma scenariuszami w sprawie brexitu. Po krótkiej przerwie ogłoszone zostały rezultaty, z których wynika, że żaden ze scenariuszy nie uzyskał większości głosów. Czyli chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy.
, , ,

Nie można zdradzić 6 mln ludzi, którzy nie chcą Brexitu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył dzisiaj podczas debaty w Parlamencie Europejskim, że w rozmowach o Brexicie nie można zapominać o głosach tych, którzy chcą pozostania Wielkiej Brytanii w UE, a których jest coraz więcej.
, , ,

"Odwołać Brexit". Brytyjczycy masowo podpisują petycję

Blisko 5 milionów Brytyjczyków podpisało się już pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Zainteresowanie jest tak duże, że strona parlamentu wielokrotnie przestawała działać.

INFORMACJE I BIZNES

, , ,

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.
, , , ,

Spadła liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Pierwszy raz od wejścia Polski do Unii Europejskiej, odnotowano spadek liczby osób obywatelstwa polskiego mieszkających na Wyspach. Jeszcze w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii mieszkało ponad milion naszych rodaków, teraz jest ich mniej o blisko 120 tysięcy osób.
, , ,

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.
, , ,

May odchodzi w czerwcu!

Theresa May ogłosiła, że 7 czerwca przestaje kierować Partią Konserwatywną. Premierem Wielkiej Brytanii pozostanie do czasu wyboru nowego lidera ugrupowania. Swoją decyzję ogłosiła po spotkaniu z kierownictwem partii. W jego trakcie miała usłyszeć ultimatum: ma odejść albo zostanie do tego zmuszona przez partię.
, , ,

Premier zgadza się na głosowanie w sprawie drugiego referendum. Ale stawia warunek. Jaki?

Brytyjska premier Theresa May ostrzegła, że posłowie głosujący w drugim czytaniu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wyjściu z UE opowiedzieliby się za 'zatrzymaniem Brexitu'. Przedstawiła jednocześnie kompromisowe rozwiązania w proponowanym tekście.
, , ,

Premier May zgodziła się na rezygnację ze stanowiska

Negocjacje trwały sześć tygodniu i miały na celu wypracowanie kompromisu w kwestii umowy brexitowej, tak by poparła ją większość parlamentarzystów. Niestety rozmowy zakończyły się brakiem porozumienia.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

, , ,

Fake newsy i sexting w sieci. Młodzież coraz bardziej uzależniona od smartfonów i zagubiona w cyfrowym świecie

Korzystanie z mediów cyfrowych i internetu daje szerokie możliwości, ale stwarza też zagrożenia, szczególnie dla młodych ludzi. Co drugi nastolatek zetknął się z hejtem w sieci, a co dziesiąty uprawia sexting, czyli zamieszcza intymne materiały w internecie.
, , , ,

"Chcemy, żeby Polacy zostali"

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.
, , , , ,

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.
, , ,

Jesteś Polką? To pewnie sprzątasz?

Większość z nas ma maturę, nie mówiąc już o wyższym wykształceniu. Dlaczego więc godzimy się pracować poniżej naszych możliwości? Czemu nie jesteśmy ambitne i nie sięgamy po coś lepszego niż sprzątanie?
, , ,

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.
, , , ,

Przychodzi Polak do brytyjskiego lekarza

Kiedy zapytałam koleżankę o jej opinię na temat bezpłatnego w końcu GP, czyli brytyjskiej przychodni, ta odpowiedziała niemalże natychmiast, że pracują tam nie lekarze, tylko „patałachy”, którym nie chce się sięgnąć po leki lepsze niż zwykły paracetamol. - Tak się składa, że paracetamol to ja sobie sama mogę wziąć bez ich łaskawej konsultacji – dodała koleżanka.

STYL I KULTURA

, , , ,

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą.
, , , ,

Jak seks wpływa na zdrowie?

Seks to ważna część życia każdego człowieka. Seks to fizyczna przyjemność oraz bliskość z drugą osobą.Ale nie tylko... Seks ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udane życie seksualne niweluje nadmiar stresu, poprawia ogólny nastrój, dotlenia organizm i usprawnia krążenie krwi. Same korzyści dla naszego zdrowia.
, , , ,

Kevin sam w domu…Ponad 20 lat starszy. Zobaczcie najnowszą reklamę!

W sieci pojawiła się nowa reklama Google, w której wystąpił sam Kevin, tylko ponad 20 lat starszy. Spot został nagrany w domu, w którym rozgrywała się akcja filmu „Kevin sam w domu”.
, , , ,

Tabletki antykoncepcyjne obniżają libido?

Antykoncepcja hormonalna, choć jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, może powodować również wystąpienie skutków ubocznych. Do jednych z najbardziej uciążliwych dla kobiet należy spadek popędu seksualnego.
, , , ,

le prawdy zawierają ciążowe mity?

Wiele źródeł i jeszcze więcej sprzecznych informacji. To rzeczywistość, z którą na co dzień mierzą się przyszłe mamy. Zapytaliśmy kilka z nich, z jakimi radami i stwierdzeniami na temat ciąży spotykają się najczęściej. Dzielimy je na fakty i mity, i wyjaśniamy, których z nich się wystrzegać, a które warto wprowadzić w życie.
, , , ,

Nowa kampania dotycząca zdrowia psychicznego

Trwa kampania #GetTheInsideOut, mówiąca o problemach psychicznych ludzi. Reklamy pokazują, że bardzo wiele osób cierpi na choroby psychiczne, o których nie chce mówić głośno. Partnerem i sponsorem akcji jest Lloyds Bank.

Sharing is caring!