Szokujące sceny! Pobity metalowym prętem Polak stracił przytomność po ataku w centrum Ashford!

Kolejne brutalne pobicie Polaków! Wydaje się, że sytuacja po woli wymyka się spod kontroli. Media z Kent informują o kolejnym ataku na Polaków o domniemanym podłożu rasistowskim. Do pobicia doszło w 60-tysięcznym Ashford. Powód? „Dźwięk języka polskiego”.

Według świadków zdarzenia, Polacy jedli kebaba w przy High Street w centrum Ashford, nieopodal fontanny, która jest częstym miejscem spotkań młodzieży. Wówczas, grupa około 10 nastolatków, zarówno chłopców jak i dziewczyn, usłyszała, że Polacy rozmawiają w języku polskim. W efekcie doszło do sprzeczki, a następnie fizycznego brutalnego ataku, który dla jednego z Polaków zakończył się utratą przytomności.

– Najpierw zaczęli się ich pytać „w jakim języku mówicie”, a następnie zaczęli ich pluć i rzucać w nich różnymi rzeczami – mówi serwisowi KentOnline jeden ze świadków zdarzenia, który chce pozostać anonimowy – Gdy moi przyjaciele zaczęli się wycofywać i poszli w stronę Bank Street jeden z nich został uderzony metalowym prętem tak mocno, że stracił przytomność, a drugi z nich był kopany przez resztę grupy.

Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia i udzieliła pomocy poszkodowanym. Sprawą zajmuje się policja, która – według dostępnych informacji – nie zakwalifikowała jeszcze tego przestępstwa, jako ataku o podłożu rasistowskim.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy incydent o charakterze rasistowskim na Wyspach. Niespełna dwa tygodnie temu doszło do ataku na dwóch Polaków mieszkających w Harlow, w wyniku którego zginął polski obywatel. Dzisiaj informowaliśmy o 21-letnim Bartoszu, który w Telford został dźgnięty „tulipanem”. Kilka dni wcześniej kolejny Polak trafił do szpitala zaatakowany przez grupę nastolatków z Leeds.

Dzisiejsze doniesienia o kolejnym ataku na polskich obywateli mogą niestety atmosferę nienawiści podgrzać – niestety w obie strony. Miejmy nadzieję, że do kolejnych incydentów nie dojdzie a czołowi politycy w Wielkiej Brytanii głośno i stanowczo rasizmowi, ksenofobi i atakom na Polaków, powiedzą NIE.

W związku z powtarzającymi się zdarzeniami polski MSZ przygotowuje kampanię informacyjną, która ma zmienić wizerunek Polaków mieszkających na Wyspach. Zostanie ona opracowana oraz sfinansowana przez MSZ.

– Kampania ma zawierać m.in. elementy historyczne, chociażby w postaci materiałów o bitwie o Anglię oraz, co równie istotne, informacji o zyskach, jakie państwo brytyjskie ma dzięki obecności w nim Polaków. (…) – Mamy nadzieję, że działania informacyjnie na szeroką skalę, w tym właśnie kampania informacyjna i działania edukacyjne podejmie i przeprowadzi również strona brytyjska, o co apelujemy. Trzeba udowodnić, że Polacy są społecznością, która nie zagraża Brytyjczykom, ich gospodarce i kulturze. Działania rządu koncentrują się na bardzo ważnym przekazie: by w obliczu Brexitu Polacy nie zostali pokrzywdzeni – powiedział rzecznik polskiego MSZ, Rafał Sobczak dla Onet.pl

Open Magazyn | Redakcja

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA