Szokujące ogłoszenie brytyjskiej policji o zaginionym polskim dziecku

Londyńska policja opublikowała wyjątkowo nietypowy komunikat dotyczący zaginionego polskiego dziecka. Wiele osób jest oburzonych jego formą. „To nie jest temat do żartów” – piszą zniesmaczeni mieszkańcy stolicy.

Wpis, który pojawił się na oficjalnym kanale policji z Hackney głosił: „Zgubiłeś dwuletnie lub trzyletnie dziecko? Jeśli tak, wspaniała wiadomość! Znaleźliśmy jedno!”.

ogłoszenie policji

W dalszej części komunikatu służby doprecyzowały, że oczekujący na rodziców maluch jest Polakiem. „Ma niebieskie oczy i jest ubrany w niebieską kurteczkę i zielone kalosze” – dodali funkcjonariusze z Hackney.

Krótki komunikat wywołał oburzenie wśród części internautów. „To trochę mało odpowiedni ton do informowania o odnalezieniu wrażliwego dziecka. Zaginięcie to nie temat do żartów i śmiechu!” – napisała pod komunikatem policjantów Sonia Cook, matka dwójki dzieci.

„Dobrze, że dziecko jest już pod waszą opieką i jest bezpieczne, ale nie wydaje mi się, żeby takie lekkie podejście do tematu było na miejscu” – wtórowała jej Stella Ashton, przedstawicielka Krajowego Towarzystwa ds. Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.

W podobnym tonie wypowiedział się londyńczyk Patrick McDonough. „To dziecko, a nie zaginiony przedmiot! A tak właśnie można pomyśleć, czytając wasz komunikat” – napisał.

Policjanci nie ustosunkowali się do tych komentarzy. Poinformowali jedynie, że rodziców małego Polaka udało się odnaleźć i dziecko wróciło już pod ich opiekę.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA