Szokujące ogłoszenie brytyjskiej policji o zaginionym polskim dziecku

Londyńska policja opublikowała wyjątkowo nietypowy komunikat dotyczący zaginionego polskiego dziecka. Wiele osób jest oburzonych jego formą. „To nie jest temat do żartów” – piszą zniesmaczeni mieszkańcy stolicy.

Wpis, który pojawił się na oficjalnym kanale policji z Hackney głosił: „Zgubiłeś dwuletnie lub trzyletnie dziecko? Jeśli tak, wspaniała wiadomość! Znaleźliśmy jedno!”.

ogłoszenie policji

W dalszej części komunikatu służby doprecyzowały, że oczekujący na rodziców maluch jest Polakiem. „Ma niebieskie oczy i jest ubrany w niebieską kurteczkę i zielone kalosze” – dodali funkcjonariusze z Hackney.

Krótki komunikat wywołał oburzenie wśród części internautów. „To trochę mało odpowiedni ton do informowania o odnalezieniu wrażliwego dziecka. Zaginięcie to nie temat do żartów i śmiechu!” – napisała pod komunikatem policjantów Sonia Cook, matka dwójki dzieci.

„Dobrze, że dziecko jest już pod waszą opieką i jest bezpieczne, ale nie wydaje mi się, żeby takie lekkie podejście do tematu było na miejscu” – wtórowała jej Stella Ashton, przedstawicielka Krajowego Towarzystwa ds. Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.

W podobnym tonie wypowiedział się londyńczyk Patrick McDonough. „To dziecko, a nie zaginiony przedmiot! A tak właśnie można pomyśleć, czytając wasz komunikat” – napisał.

Policjanci nie ustosunkowali się do tych komentarzy. Poinformowali jedynie, że rodziców małego Polaka udało się odnaleźć i dziecko wróciło już pod ich opiekę.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!