Szok i skandal! Skazano pedofila z 15 wykroczeniami na koncie. Sędzia pozwolił mu wybrać karę

48-letni Michael James po raz 16 naruszył prawo. Najnowszy, podobnie jak wszystkie poprzednie czyny, miał podtekst seksualny. Sędzia dał jednak jeszcze jedną szansę mężczyźnie i pozwolił mu wybrać rodzaj kary. W ten sposób Brytyjczyk uniknął więzienia.

Do zdarzenia, za które stanął przed sądem doszło pod koniec lipca na przystanku autobusowym w Mapperley, Nottingham. Mężczyzna obnażył się przed matką, która właśnie odprowadziła dziecko do żłobka. Kobieta, według policyjnych akt, była „zniesmaczona” i „zdezorientowana”. Udało jej się jednak zrobić zdjęcie ekshibicjoniście. Sprawę zgłosiła na policji, gdzie ustalono personalia mężczyzny.

Sędzia Timothy Spencer z Nottigham Crown Court podjął jednak niekonwencjonalną decyzję. Jeżeli mężczyzna chce krótszą karę więzienia natychmiast powinien podnieść prawą rękę. Jeżeli wybiera 18 miesięcy za kratkami w zawieszeniu na dwa lata powinien podnieść lewą rękę.

Sposób wyboru kary był niekonwencjonalny, ponieważ mężczyzna po zabiegu tracheotomii ma kłopoty z mówieniem. 48-latek zdecydował, że woli pozostać na wolności i podniósł rękę lewą.

– Lepiej gdybyśmy się już nie spotkali, bo wiesz co się wtedy stanie. A teraz idź już – zakończył orzeczenie sędzia.

James był dobrze znany wymiarowi sprawiedliwości. Już wcześniej odpowiadał między innymi za obnażanie się przed obcymi, molestowanie nieletniego chłopca i dziewczyny. Dotychczas został przyłapany na 16 wykroczeniach i przestępstwach o podłożu seksualnym.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!