» Damian Biliński | Źródło: Daily Mail

Kolejna wstrząsająca informacja o tragicznej śmierci polskiego dziecka. Według dziennika „Daily Mail” 6-miesięczny chłopiec zmarł w szpitalu w Londynie, w wyniku licznych obrażeń ciała.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Według brytyjskiego dziennika, dziecko trafiło do szpitala z licznymi, i bardzo poważnymi obrażeniami ciała, a sprawcą śmiertelnych – jak się okazało – obrażeń, najprawdopodobniej jest matka dziecka. Dziecko z obrażeniami głowy zmarło po trzech dniach w Great Ormond Street Hospital.

W trakcie śledztwa na jaw wyszły wstrząsające fakty na temat domniemanej „dzieciobójczyni”. Okazuje się bowiem, że matka tragicznie zmarłego dziecka to 30-letnia kobieta z bogatą kartoteką kryminalną, o której wiedział lokalny urząd, lecz pomimo znajomości wątpliwej przeszłości Polki, brytyjski council nie zrobił nic lub prawie nic, aby zapobiec tragedii.

Według informacji policji, – która w chwili obecnej nie ujawniła danych personalnych kobiety – Polka uciekła z kraju podczas warunkowego zwolnienia. W 2002 roku została skazana na 12 lat pozbawienia wolności za morderstwo. W marcu 2011 roku otrzymała zwolnienie warunkowe, które wykorzystała, aby zbiec z Polski.

Według dziennika „Daily Mail” brytyjskie służby namierzyły Polkę kilkanaście miesięcy temu, ale zamiast zamknąć kobietę w więzieniu zdecydowano jedynie o założeniu elektronicznej bransolety. I choć polskie służby podobno kilkanaście razy podejmowały próbę ekstradycji kobiety, to efekt ich starań nie przyniósł oczekiwanego efektu.

Dzisiaj „matka” zamiast siedzieć w polskim więzieniu, przebywa w areszcie w Wielkiej Brytanii pod kolejnym zarzutem morderstwa. W sprawie aresztowano również 26-letniego partnera Polki. Sprawa jest w toku, i z pewnością szybko się nie zakończy, bowiem do przesłuchania jest nie tylko matka dziecka, ale także służby socjalne, którym zarzuca się, że nie zrobiły wszystkiego, aby zapobiec tragedii.

Sharing is caring!