Szok! 82 osoby ranne od uderzenia pioruna w trakcie koncertu!

Kolejne ofiary wyładowania atmosferycznego w Niemczech. Tym razem aż 82 osoby uczestniczące w festiwalu „Rock am Ring” zostały ranne w wyniku uderzenia pioruna. Spośród poszkodowanych 15 osób znalazło się w stanie ciężkim, a dwie z nich trzeba było reanimować na miejscu.

Po uderzeniu pioruna, ogromną imprezę, która odbywał się na płycie lotniska Mendig, na zachód od Koblencji, przerwano na 1,5 godziny, jednak ostatecznie zdecydowano o odwołaniu koncertów. – Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar – wyjaśnił minister spraw wewnętrznych Niemiec.

Warto dodać, że w piątek już na początku imprezy około 95 tysięcy osób musiało szukać schronienia przed wichurą i oberwaniem chmury. Potężna ulewa zniszczyła część rozstawionych namiotów, w których nocowali lub mieli nocować uczestnicy festiwalu. Cały teren zamienił się w jedno wielkie grzęzawisko.

Festiwal „Rock am Ring” miał potrwać od piątku do niedzieli. Jest to największy festiwal w Niemczech i jeden z największych na świecie. Odbywa się od 1985 roku. Warto przypomnieć, że podczas zeszłorocznej edycji festiwalu piorun również zranił 33 osoby.

Wszystko na to wskazuje, że tegoroczne lato, może być rekordowe, jeśli chodzi o ofiary wyładowań atmosferycznych. W zeszłym tygodniu ofiarami pioruna padły osoby we Francji, Niemczech i w Polsce.

Przypomnijmy:

W wyniku uderzenia pioruna w północno-wschodniej części Paryża, dziesięcioro dzieci i jeden dorosły zostali ranni, gdy piorun uderzył w jeden z parków, w którym znajdowali się goście z okazji imprezy urodzinowej. Wszystko wydarzyło się w parku Monceau, w eleganckiej dzielnicy Paryża niedaleko Łuku Triumfalnego. Według informacji na żadne z dzieci nie runęło drzewo, niestety wszyscy doznali licznych poparzeń w wyniku wyładowania.

Jeszcze tragiczniejszy bilans ofiar uderzenia pioruna miał miejsce w Niemczech. W wyniku uderzenia pioruna po zakończeniu meczu piłki nożnej rozegranego przez dzieci w miejscowości Hoppstadten w Nadrenii-Palatynacie w zachodnich Niemczech rannych zostało 35 osób, w tym trzy bardzo ciężko. W najgorszym stanie był arbiter meczu, bowiem to w niego uderzył piorun.

Najciekawsze w całym tragicznym zdarzeniu jest fakt, że w momencie uderzenia pioruna nie było ani deszczu, ani zachmurzonego nieba – powiedział rzecznik policji. W piątek nad zachodnimi Niemcami przeszła burza, której nadano imię Elvira. W wielu miastach spadły ulewne deszcze i grad.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Nowa data Brexitu to 31 października!

Przywódcy 27 państw członkowskich UE wypracowali kompromis ws. przedłużenia brexitu do 31 października - poinformowały źródła unijne. Przyjęta data, po ok. godzinnych konsultacjach, została zaakceptowana przez Theresę May. - Być może uda się zapobiec wyjściu Wielkiej Brytanii z UE - powiedział po szczycie Donald Tusk.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

„Chcemy, żeby Polacy zostali”

Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie 'tak prosta, jak to tylko możliwe'.

STYL I KULTURA