Szkot zrobił sobie zdjęcie z porywaczem samolotu! Nie miałem nic do stracenia

Wielu ludzi wyznaje zasadę Carpe Diem. Jednym z optymistów, który uwiecznia ważne chwile na smartfonie jest 26 – letni Ben Innes z Abredeen. I tak, najważniejszym życiowym momentem było zrobienie sobie zdjęcia z „terrorystą”.

Ben Innes był jednym z pasażerów porwanego we wtorek samolotu linii EgyptAir lecącego z Aleksandrii do Kairu:

– Pomyślałem, że jeśli bomba jest prawdziwa, to i tak nie mam nic do stracenia, więc wykorzystałem okazję żeby się jej bliżej przyjrzeć – wyjaśnił.

Prośba mężczyzny została przetłumaczona porywaczowi, który zgodził się na wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Nie wiem dlaczego to zrobił, ale wyobrażam sobie, że był ochotnikiem, bo nie boi się takich rzeczy. Cały Ben! – powiedział współlokator śmiałka, który zdjęcie od razu rozesłał do przyjaciół.

Po kilku godzinach negocjacji napastnik oddał się w ręce policji, a wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni. Nikomu nic się nie stało, a bomba przypominająca osławiony już pas szahida z ładunkami wybuchowymi okazała się atrapą. Zanim więc zaczniemy panikować, weźmy przykład z Bena i pamiętajmy, że terroryści są szaleni, ale nie głupi.

OM | Marta Koszentka

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!