Szkocki pracodawca krytykuje program Brytyjskie Etaty Dla Brytyjczyków

Zaprzyjaźniony z naszym portalem właściciel agencji pracy opublikował właśnie na swoim profilu ostrą wypowiedź, potępiającą program preferowania Brytyjczyków przy zatrudnianiu. George Chalmers z agencji International Hotel Jobs po raz kolejny zabrał głos w mediach w obronie Polaków i innych pracowników zagranicznych.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Oto jego wypowiedź (w tłumaczeniu):

No cóż, moi europejscy i inni migracyjni przyjaciele. Dzisiaj nastąpił punkt zwrotny w tym, jak nisko obecny rząd konserwatywny może upaść – jeśli w ogóle możliwe jest żeby upadł jeszcze niżej.

Przedstawię teraz moje stanowisko i także moje interesy.

Moja firma przez ostatnie 12 lat, od wejścia do Unii nowych krajów, opierała się na zasadzie wolnego przepływu pracowników w obrębie Unii Europejskiej i w tym czasie znalazła pracę dla ponad 12 tysięcy osób z każdego zakątka Unii Europejskiej we wszystkich możliwych branżach przemysłu brytyjskiego, w każdym zakątku UK.

W referendum unijnym] głosowałem za pozostaniem w Unii. Głosowałem także na Szkocką Partię Narodową i za niepodległością Szkocji w 2014 roku.

To są moje interesy i teraz je prezentuję.

Partia torysów dzisiaj swoją polityką „Brytyjskie etaty dla brytyjskich pracowników” praktycznie usankcjonowała przemoc w prawym skrzydle partii. Będzie to zielone światło [do ataków na migrantów], jak to było po ogłoszeniu wyników referendum w całej Anglii i – w dużo mniejszym stopniu – w Szkocji.

Cameron, przez wewnętrzną politykę Partii Konserwatywnej , został zmuszony do stworzenia Brexitu, ponieważ strasznie bał się utraty głosów na rzecz rasistowskiej partii UKIP wśród Anglików z klasy średniej. Dlatego też ogłosił referendum, zaryzykował jak hazardzista i  przegrał. On i większość innych członków tej nikczemnej partii nie spodziewali się przegranej – nie mieli żadnego planu awaryjnego związanego z wyjściem z Unii, ponieważ nie spodziewali się przegranej.

Tylko szkocki rząd miał plan awaryjny na wypadek, gdy wszystko się rozsypie w drobny pył, tak jak to się dzieje.

Mamy teraz absolutnie przerażający bałagan, stworzony przez partię torysów. Nie ma żadnej strategii, żadnej polityki, żadnych pomysłów spisanych na prędce przez ministrów na paczkach papierosów, ogłoszonych, a następnie obalonych przez niewybraną Premier – May. Nie ma żadnego wspólnego rozumowania.

Mundell, jedyny szkocki parlamentarzysta z partii torysów oraz Ruth Davidson, liderka szkockich torysów byli zagorzałymi zwolennikami pozostania w Unii i prowadzili kampanię w tej sprawie. Teraz licytują się z bosami Wastemongerland [neologizm George’a – oznaczający kraj handlarzy odpadami], aby kontynuować politykę partii względem Europy i równie obrzydliwą politykę rasistowską.

Tych dwoje polityków nie ma prawa przemawiać do Szkotów, którzy w ogromnej większości głosowali za Szkocką Partią Niepodległości w wyborach do Parlamentu Brytyjskiego, w wyborach do Parlamentu Szkockiego, a także w referendum. Nie mają oni prawa przemawiać w imieniu Szkotów ani też nas reprezentować.

Według mnie dzisiejszy dzień, z możliwym wprowadzeniem zasady “Brytyjskie etaty dla brytyjskich pracowników” był ostatnią kroplą, przepełniającą czarę goryczy.

Proszę pozwolić mi wyjaśnić na konkretach.

Branża Hospitality (hotele i gastronomia) – Żaden Brytyjczyk, obecnie bezrobotny, nie zapełni etatów, zwolnionych przez pracowników z Unii, opuszczających UK lub którym zakazano tu przyjechać. Ta branża znajduje się w kryzysie, zwłaszcza w regionach, gdzie nie ma pracowników lokalnych, zdolnych lub chcących zająć te stanowiska.

Rolnictwo – gdzie dziesiątki tysięcy pracowników przyjeżdżają do UK na zbiory owoców i warzyw – przykładowo w regionie Angus / Tayside / Fife co roku ponad 10 tysięcy pracowników z Unii Europejskiej przyjeżdża, aby zbierać owoce i tak jest od wielu dekad. Proszę mi nie mówić, że nie ma w tym regionie 20 tysięcy bezrobotnych osób, na zasiłkach, zdrowych, które mogłyby pracować. Dlaczego oni nie podejmują się tej pracy? – Zostawiam Państwu to do oceny, ale inną sprawą jest to, dlaczego pracodawcy nie chcą ich przyjmować!!

Sektor opieki – ponieważ nasza populacja starzeje się coraz bardziej, cały sektor opieki polega na pracownikach z Unii Europejskiej i innych pracownikach migracyjnych, np Filipińczykach. W UK nie za wiele osób  wybiera pracę w opiece jako swój zawód.

Mega bogaci torysi i ich zwolennicy może są w stanie pozwolić sobie na prywatną opiekę na starość, ale my będziemy potrzebować coraz więcej i więcej ludzi, którzy będą mogli „podcierać nasze tyłki”, gdy się zestarzejemy. Skąd się mają wziąć ci ludzie?

Lekarze – tu znowu Hunt (brytyjski Minister Zdrowia) wypowiada się przeciwko lekarzom z zagranicy, którzy przyjeżdżają z całego świata do pracy w brytyjskim NHS-ie. Czy naprawdę łudzi się, że kilka miejsc szkoleniowych pozwoli wykształcić odpowiednią liczbę lekarzy do opieki nad coraz bardziej starzejącą się populacją, gdy ludzie żyją coraz dłużej, a metody leczenia są nie tylko lepsze, ale przede wszystkim kosztowniejsze? 

[Hunt] traktuje ich (lekarzy z zagranicy) z największą pogardą, ale sam może sobie pozwolić na prywatne leczenie na Harley Street, w placówkach BUPA itd. Podobnie jak reszta torysów.

Imigracja to coś, z czym sobie doskonale radziliśmy przez wiele generacji, z powodzeniem integrując ją z resztą społeczeństwa brytyjskiego, bez tej obecnej ksenofobii torysów.

Partia torysów jest obecnie tak podzielona, że doprowadziła nas do Brexitu, a teraz znowu jest bliska rozpadu, rozdarte przez dwie przeciwne frakcje: zwolenników Unii i jej przeciwników.

Powiedziałem już, że mój model biznesowy opiera się na zasadzie wolnego ruchu pracowników, ale bez wspólnego przemyślenia przez torysów planów na przyszłość, będziemy się błąkać bez celu przez jeszcze wiele lat.

Wypowiedź George’a Chalmersa w oryginale znajduje się na Facebooku

Źródło | Twój Sukces

Twoj Sukces_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!