Superrzeżączka atakuje Wielką Brytanię!

Niestety. Wielka Brytania rozchorowała się na superrzeżączkę. Choroba jest tym bardziej groźna, że uodporniła się na dostępne w aptekach leki. Lekarze przestrzegają, iż ten rodzaj rzeżączki może stać się nieuleczalny.

Choroba nie wybiera. Wybór należy – w tym przypadku – do Brytyjczyków. Nowy rodzaj odpornej na antybiotyki rzeżączki zaobserwowano najpierw na północy Anglii. Niestety, choroba przenoszona drogą płciową zarówno przez heteroseksualne osoby jak również osoby homoseksualne, dotarła w rejony West Midlands, a także na południowo-wschodnie tereny Anglii.

Specjaliści ostrzegają, że antybiotyk – azytromycyna przestaje skutecznie działać i przepisują lek o nazwie ceftriaxone. Jednakże eksperci ostrzegają, że w niedalekiej przyszłości jest wysokie prawdopodobieństwo, że na chorobę nie będzie żadnego lekarstwa, a wszystko przez mutację.

„Niepokojące jest to, że nowa rzeżączka szybko rozprzestrzenia się w środowiskach homoseksualnych. Mężczyźni tej orientacji statystycznie częściej zmieniają partnerów, więc w większym stopniu mogą przyczynić się do rozwoju epidemii” – komentuje całą sprawę Peter Greenhouse, ekspert ds. chorób przenoszonych drogą płciową.

Jak rozpoznać objawy choroby? W przypadku kobiet objawy rzeżączki to przede wszystkim ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, nietypowa barwa oraz gęstość śluzu pochwy, bóle podbrzusza, a nawet krwawienia występujące pomiędzy okresami i po odbytym stosunku. W przypadku mężczyzn objawy choroby przypominają ból lub pieczenie w czasie oddawania moczu, a także śluz pojawiający się na zakończeniu członka, a nawet ból jąder.

Warto zauważyć, że do tej pory krążyło przekonanie, że na choroby przenoszone drogą płciową narażone są przede wszystkim osoby młode, które mają znacznie więcej partnerów seksualnych niż osoby dorosłe, i które częściej pozwalają sobie na jednorazowe skoki w tzw. bok. Jednakże w dobie coraz częstszych rozwodów – które również są plagą w Wielkiej Brytanii – na choroby weneryczne zapadają osoby znacznie starsze, bowiem problem dotyka osób od 40 roku życia wzwyż. Według danych opublikowanych przez Public Health England, w latach 2012 – 2014 najwięcej osób w wieku 45 – 65 lat zachorowało na kiłę. W porównaniu do lat wcześniejszych liczba chorych zwiększyła się aż 119 proc! Warto wiedzieć, że kiła jest chorobą uleczalną, ale późno wykryta może doprowadzić do zaburzeń psychicznych a nawet śmierci.

Poniżej wykaz wzrostu zachorowań osób w wieku 45 + na choroby przenoszone drogą płciową w procentach, w poszczególnych regionach Anglii:

» East Midlands – 12 proc. wzrost zachorowalności
» Wielki Londyn – 11 proc. wzrost zachorowalności
» Yorkshire and the Humber – 11 proc. wzrost zachorowalności
» West Midlands – 10 proc. wzrost zachorowalności
» North West – 8 proc. wzrost zachorowalności
» South West – 8 proc. wzrost zachorowalności
» East of England – 5 proc. wzrost zachorowalności
» North East – 4 proc. wzrost zachorowalności
» South East – 1 proc. spadek zachorowalności

Warto zatem – mężczyźni – zaopatrzyć się w dobrej jakości prezerwatywy i unikać stosunków seksualnych, tzw. podwyższonego ryzyka. Paniom zaleca się zadbanie, aby nowo zapoznany partner stosował się do pierwszego zdania.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!