» Damian Biliński

Piosenka, może irytować, ale może również wzbudzać skrajne komentarze – od tych najbardziej niecenzuralnych po akceptujące zwykłe i niewymagające życie wielu Brytyjczyków – a być może także imigrantów?

____________________________________________________________________________________________________________

Sprawa dotyczy osób żyjących na koszt podatników czyli obiegowo tzw. „Benków”. A że zasiłki to jeden z najgorętszych tematów w Wielkiej Brytanii nie dziwi zatem fakt, że na temat benefitów sprzeczają się internauci i politycy; powstają programy wyborcze, niezliczone ilości artykułów, reportaże, liczne programy publicystyczne, ale także piosenki.

Najnowsza propozycja ukazująca życie na benefitach to piosenka, w której Tiana Leigh, w nieskrywany sposób opowiada o swoim prostym i niewymagającym życiu na benefitach: nowe tipsy, nowa fryzura, dziecko, mężczyzna i „hajs” – najlepiej z benefitów. I choć życie kobiety wygląda na szczęśliwe, to jak każda kobieta, Tiana Leigh, ma marzenia. I to nie byle jakie! Marzeniem kobiety jest obecny minister finansów George Osborne. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. George jest przystojny! A że przy okazji ma całkiem fajną pensję, i gruby portfel, na kandydata na męża, byłby idealny.

Zresztą zobaczcie sami i posłuchajcie piosenki, której polityczny kontekst wydaje się być bardziej wyeksponowany niż „Super cycki” piosenkarki.

Sharing is caring!