» Przemysław Ozdowy | Źródło: bild.de

Cały dramat miał miejsce na wysokości Europa Park w Rust koło Freiburga na autostradzie A5 w kierunku południowym. Ciemno niebieski VW Golf na francuskich numerach około godziny 01:45 w nocy w niedzielę, próbuje zablokować drogę czarnemu Audi. Dwa pojazdy się zderzają, Golf wpada na barierkę środkową bariery, nie jest jednak na tyle uszkodzony i kontynuuje jazdę, następnie zjeżdża w Rust z autostrady.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Pasażerami Audi są trzej obywatel Szwajcarii, którzy kontynuują pościg za Golfem. Na łuku ścigane auto zahacza znowu o barierkę i ląduje na przeciwległym pasie ruchu. Pasażerowie Audi wsiadają żeby odbyć rozmowę z szalonym kierowcą VW. A kierowca Golfa nagle zaczyna strzelać po czym wraz z pasażerem uciekają na pobliskie pole.

Miss Północnych Niemcy Luana Rodriguez (20) wracając do domu z konkursu zatrzymuje się na miejscu wypadku. Zatrzymuje się, aby pomóc – widzi dwie osoby przeskakujące barierki i uciekając przez pola w kierunku dzielnicy przemysłowej! Luana: „to byli mężczyzna i kobieta. Jedna z uciekających osób zgubiła w biegu buta”.

Najlepszy przyjaciel Luany, który razem z nią podróżował puścił się w pogoń za uciekinierami. Jak później powiedział oni byli oni pijani i agresywni. Natychmiast powiadomiono policję. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili co najmniej jeden otwór po kuli w samochodzie Audi oraz znaleźli trzy łuski.

Dlaczego Golf wjechał w Audi, dlaczego oddano strzały pozostaje niejasne. Policja poszukuje zbiegów i prosi o pomoc pod numerem telefonu 0781/212810 Rysopis poszukiwanych: młoda kobieta w wieku około 25 do 30 lat, długie ciemne włosy, była ubrana w białą kurtkę. Mężczyzna, człowiek z dużym nosem, w wieku około 30, 40 lat, miał krótkie włosy i był ubrany w ciemne ubrania. Prawdopodobnie pochodzili z Europy Wschodniej.

Więcej aktualnych informacji z Niemiec o charakterze informacyjno-publicystyczno-biznesowo-kulturalnym znajdziecie państwo na Facebooku w grupie – Polacy w Niemczech – Polen in Deutschland https://www.facebook.com/groups/331734167024480/.

Sharing is caring!