Średnia długość i obwód penisa to…

Medycy z Londynu ustalili średnią długość i obwód penisa. Badania zostały przeprowadzone na próbie 15 521 mężczyzn różnej rasy. Wynika z nich, iż średnia długość penisa w spoczynku wynosi 9,16 cm długości i 9,13 cm w obwodzie. Przeciętny penis w zwodzie ma natomiast 13,12 cm długości i 11,66 cm w obwodzie.

Analiza została przeprowadzona przez naukowców z Instytutu Psychiatrii, psychologii i neurologii (IoPPN) i Maudsley NHS Foundation Trust (SLAM) i opublikowane w w British Journal of Urology (BJU) International.

Dr David Veale, który jest głównym autorem badań ma nadzieję, że w oparciu o wyniki lekarze będą potrafili zapewnić swoich pacjentów o tym, iż ich penis jest w normalnym rozmiarze.

Warto pamiętać, że rozmiar członka nie wpływa na jakość życia seksualnego. Rozmiar większości członków mieści się w przedziale od 10 do 15 centymetrów. Taka długość penisa jest wystarczająca do odbycia satysfakcjonującego aktu seksualnego, a sama długość przyrodzenia nie wpływa na osiąganie orgazmu przez kobietę. Cały sekret tkwi w grze wstępnej, o której panowie często zapominają.

OM / Dorota Kosko

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!