Sprawcy gwałtów i rozbojów w Kolonii, to imigranci i uchodźcy – przyznała oficjalnie niemiecka policja

Tym razem nie udało się zamieść pod dywan faktu, że za gwałtami, pobiciami kobiet, do których doszło w noc sylwestrową w Kolonii, że stoją za nimi imigranci oraz uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Ogłosiła to niemiecka policja. Do podobnych zdarzeń, lecz na znacznie mniejszą skalę doszło w Hamburgu i innych niemieckich miastach.- informuje „Kölnerstadt Anziger”.

Fakt ten ogłosił w oficjalnym oświadczeniu minister spraw wewnętrznych, landu Nadrenia Północna -Westfalia, Ralf Jaeger, odpowiedzialny za bezpieczeństwo w regionie. Poinformował, że do tej pory wszczęto już blisko 600 postępowań, bo tyle było zgłoszeń. W swoim oświadczeniu zaapelował, by osoby, które spotkały się feralnego dnia z przemocą, a jeszcze tego nie zgłosiły, poinformowały policję, im prędzej to zrobią, tym szansa ujęcie sprawców większa. Podkreślił jednak, że wszelkie ataki na cudzoziemców, samosądy będą surowo karane.

Nie wszyscy jednak wzięli sobie do serca napomnienia ministra Jaegora, ponieważ jeszcze tego samego dnia nieznani sprawcy napadli i dotkliwie pobili sześciu przybyszy z Pakistanu i jednego z Syrii, a dzień wcześniej dwóch Pakistańczyków i jednego Syryjczyka. Według miejscowego tabloidu „Express” napastnicy, to rockersi i neonaziści, którzy skrzyknęli się na Facebooku, by „zrobić porządek”. Rzecznik miejscowej policji stwierdził, że akty odwetu mogą przybyć na sile, w związku z czym w rejon dworca w Kolonii, gdzie doszło do napadów wysłano, aż 165 policjantów, ponieważ w rejonie tym przebywa najwięcej imigrantów z krajów muzułmańskich.

Tymczasem na niemieckich forach internetowych wrze, trudno spotkać, choć jeden komentarz, który nie oceniałby negatywnie rządu Angeli Merkel, nie brakuje też wrogich komentarzy wobec cudzoziemców, choć ogranicza je wewnętrzna cenzura. Jedynie dziennik „Focus”, jako jedyny odstąpił od cenzurowania wpisów na swoim portalu internetowym uzasadniając tę decyzję tym, że w sprawach istotnych dla obywateli nie powinno być nie powinno być tematów tabu i mają oni prawo mówić pełnym głosem.

Internauci domagają, by ujętych sprawców natychmiast deportować z Niemiec, zamiast karać ich więzieniem na koszt niemieckiego podatnika, wielu z nich oburza fakt, że deportacji podlegać będą jedynie ci uchodźcy, którzy zostaną ukarani wyrokiem powyżej 12 miesięcy, co oznacza, że pozostali pozostaną w Niemczech.

(jm) | The Polish Review

polish_review_100

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!