Spędzanie wielu godzin przed ekranem przyczyną chorób serca i raka

Według naukowców, którzy przeprowadzili najnowsze badania, wynika, że długie spędzanie czasu wolnego przed ekranem telewizora, komputera lub komórki ma wpływ na większą zachorowalność na raka i choroby serca.

UBEZPIECZENIE DOCHODU

» Ubezpieczenia od utraty dochodu » Ubezpieczenia w razie chorób krytycznych » Polisy na życie.

Dowiedz się w jaki sposób otrzymywać nawet do 100% miesięcznego wynagrodzenia w momencie gdy nie jesteśmy zdolni do pracy przez Rok, 2 lata, 5 lat a nawet do 70 roku życia. Dowiedz się więcej…

Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow przeanalizowali czas, jaki spędziło prawie 400 000 osób, oglądających telewizory i ekrany komputerowe w czasie wolnym. Okazało się, że związek między wysokim czasem oglądania i słabym zdrowiem był prawie dwa razy silniejszy u osób o niskim poziomie sprawności fizycznej. 

Profesor Jason Gill powiedział, że odkrycia mogą wpłynąć na wytyczne zdrowia publicznego.

– Nasze badanie pokazuje, że ryzyko związane z siedzącym trybem życia może nie być takie samo dla wszystkich, a związek między czasem spędzonym przy ekranie a niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi jest najsilniejszy u osób z niskim poziomem aktywności fizycznej – stwierdził prof. Jason Gill.

Wolny czas spędzony biernie, przyczynia się do siedzącego trybu życia, co wiąże się z wyższym ryzykiem zgonu i chorób układu krążenia.

Wszyscy naukowcy badający to zjawisko są zdania, że trzeba bardziej promować aktywność fizyczną oraz wynikające z niej korzyści. Choć niewątpliwie będzie to trudnym zadaniem.

Źródło | Goniec.com

SZUKASZ PRACY W SZKOCJI?
ZMIEŃ KIERUNEK – NA SIEBIE!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Sharing is caring!