Według opublikowanego właśnie raportu liczba zgłoszonych na policję podejrzeń gwałtów dokonanych na dzieciach wzrosła w stosunku do lat 2009/10 o 37%.

________________________________________________________________________________________________________________________

Zgodnie z przedstawionymi statystykami w latach 2013/14 policja została powiadomiona o gwałcie dokonanym na dziecku prawie 7,8 tysiąca razy. Najwięcej tego typu przypadków zgłoszono w Północnej Walii – na 100 tysięcy osób 144 przypadki. Najmniej w Hertfordshire gdzie było o połowę mniej tego typu zgłoszeń. Do postawienia zarzutów podejrzanym lub też do ich przesłuchania dochodziło jednak tylko w mniej niż jednej trzeciej przypadków.

W podobnym stopniu wzrosła też liczba zgłaszanych gwałtów dokonanych na dorosłych. W przypadku tej grupy przestępstw zaledwie jednej na pięć osób postawiono zarzuty lub też przesłuchano. Najwięcej gwałtów zgłaszano w stolicy Wielkiej Brytanii. Na każde 100 tysięcy osób zgłoszono ponad 3 tysiące gwałtów podczas gdy w takim na przykład Dyfed-Powys tylko 62.

Policja komentując opublikowane dane stwierdziła, że wzrastająca liczba zgłaszanych gwałtów świadczy o wzrastającej odwadze ofiar tych procederów.

Źródło | Informacje 24

info24_logo