Śmierć w więzieniu

Magdalena i Mariusz zostali aresztowani i skazani na dożywocie, z możliwością warunkowego ubiegania się o wyjście na wolność po 30 latach. W lipcu 2015 roku kobieta powiesiła się w więzieniu na dzień przed ósmą rocznicą urodzin Daniela. Pół roku później za kratkami dokonał żywota również jej partner.

Tak źle jeszcze nie było. Liczba samobójstw w brytyjskich więzieniach osiągnęła najwyższy wskaźnik w historii. Ale to nie jedyny problem systemu penitencjarnego na Wyspach, który w wielu miejscach pęka w szwach.

119 – tyle osób odsiadujących wyroki w Anglii i Walii odebrało sobie życie w 2016 roku. To o 29 przypadków więcej niż w roku poprzednim i najwyższa liczba od czasu, kiedy wprowadzono statystyki 39 lat temu.

– Wskaźnik samobójstw w więzieniach jest procentowo 10 razy wyższy niż w społeczeństwie. Mamy do czynienia z narodowym skandalem, miejsca, które powinny być w pełni bezpieczne, zabijają ludzi – grzmi Frances Crook, szefowa Howard League for Penal Reform.

Inne dane również nie pozostawiają złudzeń. Wśród osadzonych odnotowano rekordową liczbę samookaleczeń – 37.784 oraz ataków na współwięźniów i personel – 25.049.

Brytyjskie władze dostrzegają problem. Pod koniec ubiegłego roku minister sprawiedliwości Elizabeth Truss, w następstwie apelu dyrektorów więzień domagających się podjęcia zdecydowanych kroków mających na celu postawienie tamy rosnącej fali przemocy i samobójstw w podległych im placówkach, zapowiedziała, że w ciągu pięciu lat jej resort przeznaczy 1,3 miliarda funtów na modernizację więzień, zatrudnienie nowych funkcjonariuszy oraz wprowadzenie testów antynarkotykowych wśród osadzonych. Kilka tygodni później ogłoszono, że rząd wyasygnuje na ten cel dodatkowe 100 milionów funtów.

– Kryzys, jaki obecnie mamy, jest pochodną wielu czynników. Redukcja personelu, przepełnienie w celach, cięcie kosztów na wydatki bieżące, rosnąca świadomość kultury gangów, nielegalne środki psychoaktywne, jakimi handluje się w więzieniach – wylicza Truss, podkreślając, że problemy narastały przez lata i nie da się ich rozwiązać w ciągu kilku tygodni czy nawet miesięcy. – Natomiast wprowadzane przez nas reformy są podstawą transformacji, która będzie skutkować zredukowaniem dalszego naruszania prawa oraz zapewni bezpieczeństwo więźniom – dodaje.

Nożem w brzuch

Miał 21 lat, do londyńskiego więzienia Pentonville trafił w lipcu ubiegłego roku. Zarzut? Pomoc w ukryciu karabinu maszynowego. Trzy miesiące później już nie żył. Jamal Mahmoud został zaatakowany nożem podczas drogi na plac ćwiczeń. Znajdował się wówczas na piątym piętrze. Po zadaniu ciosu napastnik, Basana Kimbembi, przerzucił go przez poręcz, z wysokości 9 metrów, a w międzyczasie ranił dwóch innych współwięźniów. Motywem ataku prawdopodobnie była rywalizacja pomiędzy gangami bądź zemsta za niespłacone długi za narkotyki.

Jamal Mahmoud na dwa tygodnie przed śmiercią został ojcem. – Wstyd, że do czegoś takiego doszło. Nie znam szczegółów, ale to szok dla nas wszystkich – mówił jego przyjaciel Danny Rynne.

GOOD | DOBRE BIURO

Rezydentura i obywatelstwo; Benefity i wypełnianie dokumentów; Odzyskanie depozytu; Wypadki drogowe i w pracy; Prawnicy i najwyższe odszkodowania; Car insurance; Leasing; Kredyty Hipoteczne, Ubezpieczenia dochodu, zdrowia i życia.

Więzienie Pentonville od dawna nie cieszy się dobrą sławą. Jego dyrektor Kevin Reilly przyznał, że personel jest poważnie zaniepokojony narastającą falą przemocy. Matka jednego z więźniów w wypowiedzi dla BBC nie kryła, że poważnie obawia się o bezpieczeństwo swojego 21-letniego syna, który odsiaduje tam wyrok. Jak dodała, bez względu na wiek i na to co ktoś zrobił, nikt nie zasługuje na śmierć w więzieniu.

Głos w tej sprawie zabrał również Andrew Selous, były minister do spraw więzień. – W trakcie mojej zawodowej kariery spotykałem się z rodzicami osadzonych, którzy zostali zamordowani w czasie odbywania wyroku i mogę powiedzieć, że jest to straszne doświadczenie. Wyrażam najgłębsze współczucie wszystkim, których to dotknęło.

Pytania, jak to możliwe, że dochodzi do tego typu sytuacji, padały z wielu stron. Tymczasem już kilka miesięcy wcześniej rada ekspertów monitorujących Pentonville w swoim raporcie odnotowała, że rząd powinien podjąć pilne działania i albo zamknąć, albo niezwłocznie zreformować to mające 174 lata więzienie. Obecnie przebywa tam 1200 skazanych, podczas gdy pierwotnie, w czasach wiktoriańskich, obiekt był przeznaczony dla 900 osób.

W lipcu 2015 roku ówczesny minister sprawiedliwości Michael Gove powiedział wprost: – Pentonville jest najbardziej dramatycznym przykładem upadku naszego więziennictwa. Niestety, podobne problemy nie są niczym unikalnym również w szerszej skali.

I rzeczywiście, w listopadzie ubiegłego roku tysiące funkcjonariuszy wzięło udział w proteście, domagając się podjęcia radykalnych kroków naprawczych. Jak twierdzili, mają dość przepełnionych obiektów, niedoborów kadrowych oraz obaw o zdrowie własne i swoich podopiecznych. Nieprzypadkowo, bowiem wcześniej w kilku więzieniach – w Lewes, Bedford, Birmingham i Swaleside – wybuchły poważne zamieszki wśród osadzonych.

David Cameron w jednym ze swoich ostatnich wystąpień w roli premiera zauważył, że zwiększający się poziom przemocy, samobójstw oraz samookaleczeń, do jakich dochodzi za kratami, powinien być wstydem dla wszystkich. Ale to właśnie jego rząd po dojściu do władzy w 2010 roku w poszukiwaniu oszczędności wprowadził poważne cięcia w tym sektorze, a w ciągu pięciu lat budżet na więziennictwo został okrojony o 25 proc. Szło to w parze z drastycznym wzrostem liczby skazanych. O ile w 1991 roku w Anglii i Walii było ich 45 tysięcy, o tyle teraz ta liczba jest niemal dwukrotnie wyższa. Co więcej, od 2011 roku zamknięto 18 więzień, które uznano za zbyt kosztowne w utrzymaniu.

Zabójcy małego Daniela

Ta sprawa wstrząsnęła nie tylko Wielką Brytanią. Śledztwo wykazało, że mieszkający w Coventry 4-letni Daniel przez kilka miesięcy był głodzony, zastraszany, bity, podtapiany w wodzie. Chłopiec wyjadał resztki jedzenia z koszy na śmieci i wykradał kanapki swoim szkolnym kolegom, a w chwili śmierci, w marcu 2012 roku, ważył zaledwie 10 kg.

Prześladowcami dziecka byli jego matka Magdalena oraz jej konkubent Mariusz, a bezpośrednią przyczyną zgonu było uderzenie w głowę. Kiedy czterolatek leżał nieprzytomny, zamknięty w swoim pokoju, para zwyrodnialców uprawiała seks. Gdyby wezwali pogotowie, prawdopodobnie by przeżył.

Magdalena i Mariusz zostali aresztowani i skazani na dożywocie, z możliwością warunkowego ubiegania się o wyjście na wolność po 30 latach. W lipcu 2015 roku kobieta powiesiła się w więzieniu Foston Hall w hrabstwie Derbyshire, na dzień przed ósmą rocznicą urodzin Daniela. Była osadzona w pojedynczej celi, jej ciało znalazł strażnik.

Pół roku później za kratkami dokonał żywota również jej partner, który zmarł na atak serca w więzieniu Full Sutton w East Yorkshire. Kilka godzin wcześniej skarżył się strażnikom na bóle w klatce piersiowej. Jego zgon wzbudził wątpliwości odnośnie niedopełnienia procedur przez personel placówki. Jak stwierdził rzecznik praw więźniów Nigel Newcomen, nie wezwano pogotowia, a pielęgniarka więzienna pojawiła się na miejscu z opóźnieniem. Ta ostatnia w swoim oświadczeniu napisała, że kiedy dotarła do celi, skazany siedział skulony na podłodze. – Dla mnie problemy z oddechem i ból, na który narzekał, były jak czerwona flaga. Powiedziałam, że powinien się udać na badanie EKG, ale odmówił. Poprosił tylko o tabletki. Tyle że te może przepisać lekarz, a na wizytę u niego nie chciał się zgodzić – czytamy w oświadczeniu.

Jeszcze więcej znaków zapytania wzbudziło samobójstwo Ondreja Suhy. 19-latka znaleziono powieszonego w swojej celi w grudniu 2015 roku, kilka godzin po tym, jak otrzymał list z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dowiedział się z niego, że podlega procedurze deportacji, a po odsiedzeniu wyroku może zostać wydalony do Słowacji – pomimo tego, że mieszka w Wielkiej Brytanii od czasu, kiedy przyjechał tu w wieku 4 lat.

Suha odsiadywał wyrok 14 miesięcy w więzieniu dla młodocianych w Wolverhampton, za napad i włamanie. Kilka dni przed śmiercią był świadkiem, jak jego współtowarzysz próbował odebrać sobie życie. Sam wcześniej również dwukrotnie chciał popełnić samobójstwo.

19-latek odszedł z tego świata w Boże Narodzenie, a dochodzenie wykazało, że nikt z personelu nie rozpoczął reanimacji – do czasu, gdy siedem minut po znalezieniu wisielca na miejsce przybyła pielęgniarka. Co więcej, strażnicy mieli problemy ze znalezieniem klucza do celi. , w efekcie czego nastąpiło kolejne opóźnienie. Zwlekano również z wezwaniem ambulansu.

Siostra mężczyzny, Andrea, nie kryła swojego rozgoryczenia. – Jesteśmy w szoku po śmierci Ondreja. To, że można było zrobić więcej, żeby go uratować, tylko potęguje nasz ból. Mój brat wychował się w UK i czuł się Brytyjczykiem z krwi i kości, nie wiem dlaczego wręczono mu ten list, pozostawiając samemu sobie, poza kontrolą, wiedząc o jego wcześniejszych skłonnościach samobójczych. Tak nie powinno być.

Black Mamba

Znane są jako New Psychoactive Substances (NPS). Zawierające związki pochodne marihuany, sprzedawane pod nazwami Spice bądź Black Mamba, w ostatnich latach stały się zmorą brytyjskich więzień. Niebezpieczeństwo dla zdrowia powodowane przez te środki, objawiające się między innymi gwałtownym zachowaniem i wzmożoną agresją, doprowadziło do tego, że w ubiegłym roku brytyjskie władze wprowadziły zakaz ich używania. Jak pokazują statystyki, w okresie od czerwca 2013 r. do kwietnia 2016 roku w więzieniach odnotowano 64 zgony, w taki czy inny sposób mające związek z NPS.

Jednak, pomimo tego, substancje psychoaktywne nadal są popularne wśród skazanych – bo z jednej strony trudno je wykryć przy użyciu konwencjonalnych testów na narkotyki, a z drugiej stanowią element odstresowania w szarości więziennego życia. To także świetne źródło dochodu dla gangów trudniących się ich dystrybucją, również przy pomocy skorumpowanych strażników.

Deborah Coles, dyrektor organizacji Inquest, pracującej z rodzinami więźniów, mówi wprost, że brytyjski system penitencjarny jest wadliwy i niezdolny do radzenia sobie z problemami osadzonych, takimi jak choroby psychiczne, fizyczne czy uzależnienia. A przecież z założenia ma to być miejsce przygotowujące do powrotu do normalnego świata. – Jako społeczeństwo powinniśmy zadać sobie pytanie, ilu więźniów musi jeszcze umrzeć, zanim bezpieczeństwo w tych placówkach stanie się priorytetem – dodaje.

Z kolei Peter Dawson, dyrektor Prison Reform Trust, twierdzi, że konieczne jest zredukowanie ilości osadzonych w poszczególnych więzieniach. Jak podkreśla, im są one bardziej przepełnione, tym gorsze wyniki się w nich odnotowuje.

Boczkiem w meczet

– To był skandaliczny wyrok. Żądamy wyjaśnienia okoliczności śmierci Kevina Crehana, naszego lokalnego patrioty – skandowało na początku marca bieżącego roku ponad 100 osób przed sądem w Bristolu. Protest odbywał się pod czujnym okiem policji, która szczelnym kordonem otoczyła demonstrantów; nie brakowało też funkcjonariuszy z psami i na koniach. Jednocześnie w mieście odbywała się kontrmanifestacja.

Kevin Crehan został skazany na 12 miesięcy więzienia w lipcu 2016 roku. Mężczyzna, znany także jako Bunny, został oskarżony o to, że był członkiem gangu, który zaatakował meczet Yamia w Bristolu. Napastnicy zostawili plasterki boczku na klamce od drzwi do obiektu oraz dwie kanapki z bekonem na progu. Na nagraniu z monitoringu widać dwóch mężczyzn stojących przy rozwieszonej na pobliskim płocie fladze św. Jerzego, na której widnieje napis „nie dla meczetów”.

Crehan usłyszał zarzut naruszenia porządku publicznego i kierowanie się pobudkami rasistowskimi. Jego kompan Mark Bennett również trafił za kartki, na 9 miesięcy, a dwie towarzyszące im kobiety – Alison Bennett i Angelinę Margaret Swales – skazano odpowiednio na 6 i 4 miesiące w zawieszeniu na dwa lata. Poza tym cała czwórka otrzymała zakaz zbliżania się do meczetów w Anglii i Walii na odległość mniejszą niż 100 metrów przez okres 10 lat. Ogłaszając wyrok sędzia Julian Lambert stwierdził, że incydent był atakiem na Anglię i zasady wolności religijnej.

Niespełna pół roku później Crehana znaleziono martwego w więziennej celi. Mimo wszczęcia dochodzenia, jego śmierć pozostaje niewyjaśniona do dziś. Początkowo mówiło się o samobójstwie, jednak przeciągające się śledztwo sprawiło, że zaczęły pojawiać się spekulacje, iż mógł targnąć się na życie w następstwie prześladowań ze strony muzułmańskich współwięźniów…

Źródło | Dariusz Dzikowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Zabezpieczenie to podstawa.

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!