UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

DOBRE BIURO

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
PRACA DLA CIEBIE

Grupa “Profit Tree”, najczęściej wybierany broker finansowy wśród Polaków w Wielkiej Brytanii ogłasza rekrutację.

– konsultant/sprzedawca
– doradca finansowy i kredytów hipotecznych
(na terenie: cała Szkocja a także Londyn, Birmingham, Luton, Chetham, Southampton, Hull, Blackburn oraz okolice wspomnianych miast)

Wymagania:

» Niekaralność
» Uczciwe podejście do klienta i biznesu
» Język angielski nie jest konieczny ze względu na to, że większość naszych klientów jest z Polski lecz będzie dodatkowym atutem wysoki poziom motywacji do pracy oraz samodyscypliny komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Mile widziane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, inwestycji, itp.

Oferujemy:

» Profesjonalny rozwój poprzez bezpłatny program szkoleń. » Indywidualna ścieżka kariery. » Elastyczne godziny pracy. » Nielimitowane zarobki, których wysokość uzależniona jest od stopnia zaangażowania.

» Chcesz zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować czegoś nowego?
» Chcesz się rozwijać, ale nikt wcześniej nie dawał Ci szansy?
» Masz dużo motywacji, aby zmienić coś w swoim życiu?
» To ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie!

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie CV lub kontakt telefoniczny:

Damian Bilinski
tel. 0737 6113 696
email: damian.bilinski@profittree.co.uk

profittree-finance_logo

Profit Tree Ltd
GLASGOW 33 Dalmarnock Rd
G40 4AA Profit Tree Biuro 104

Profit Tree Finance Limited – Company No. 0739547 Address: 26 Kilburn Place, Providence House, London, NW6 4QD, United Kingdom
Authorized and regulated by Financial Services Authority registration No. 553266
Registered under the Data Protection Act 1998 registration No. Z2824382
Tel. 0207 1833 604
office@profittreefinance.co.uk
www.ProfitTreeFinance.co.uk

Śmierć Polki i człowiek z walizką

Ciało młodego Bengalczyka bezwładnie opada na podłogę. Więzienna pościel ciasno oplata jego szyję. Pętla zwisa zaczepiona o jedną z belek framugi okna. Więzień nie oddycha. Kilkuminutowa reanimacja niczego nie daje. Nie żyje.

Makabryczna zbrodnia, błyskotliwe śledztwo oraz samobójstwo głównego podejrzanego – tę historię śledziły media w całej Wielkiej Brytanii.

Więzienie Winchester w południowej Anglii, 28 lipca 2008 r. Około dziewiątej rano strażnik otwiera drzwi kolejnych celi. O tej porze dnia, zgodnie z harmonogramem placówki, osadzeni są wyprowadzani na ćwiczenia. Gdy mężczyzna otwiera celę, w której na proces o morderstwo czeka 27-letni Ziaul H., wzdryga się. Ciało młodego Bengalczyka bezwładnie opada na podłogę. Więzienna pościel ciasno oplata jego szyję. Pętla zwisa zaczepiona o jedną z belek framugi okna. Więzień nie oddycha. Kilkuminutowa reanimacja niczego nie daje. Nie żyje.

Ziaul był sam w zamkniętym pomieszczeniu zaledwie od kilku godzin. Współwięźnia przeniesiono poprzedniego dnia.

Według raportów nie było przesłanek wskazujących, że może targnąć się na własne życie, dlatego nie zdecydowano się go umieścić w monitorowanej celi. Kilka dni później miało się odbyć posiedzenie w sprawie o zabójstwo Sylwi S. Na poprzednim H., który do niczego się nie przyznał, usłyszał zarzuty. Samobójstwo kończyło kilkutygodniowe i niezwykle intensywne śledztwo o krajowym zasięgu, w które zaangażowanych było ponad 60 policjantów. Jedynym oskarżonym był Ziaul H.

Spalone ciało

Wszystko zaczęło się trzy miesiące wcześniej w zagajniku oddalonym o niespełna kilometr od niewielkiej wioski Dummer, na zachód od Londynu.

8 maja 2008 r. nieopodal ścieżki spacerowicz odkrywa walizkę ze spalonym ciałem kobiety. O makabrycznym odkryciu powiadamia lokalną jednostkę policji. Kilkanaście minut później wezwani oficerowie zabezpieczają teren wokół ciała oraz przy kamiennej bramie, z której ścieżka bierze swój początek. Funkcjonariusze trafiają tam na kawałki lakieru samochodowego oraz szkło z rozbitego reflektora. Ktoś uderzył samochodem w bramę. Możliwe, że zabójca. Detektywi idą tym tropem również dlatego, że przy ofierze nie znaleziono nic, co mogłoby pomóc w odkryciu jej tożsamości. Dummer leży niedaleko autostrady M3 i śledczy zdają sobie sprawę, że kobieta może pochodzić równie dobrze z okolicznej wioski, co z drugiego końca kraju.

Udaje im się ustalić, że lakier i szkło pochodzą z niebieskiego opla Cavalier, rocznik 1994. Zaopatrzeni w zdjęcie modelu pukają następnie do drzwi mieszkańców Dummer. Dwie osoby widziały taki samochód w okolicy 7 maja po południu. Ustalenie numerów rejestracyjnych było już tylko kwestią czasu. W końcu trafiają na niebieskiego opla należącego do 27-letniego pracownika jednego z londyńskich hoteli.

Identyfikacja

Można powiedzieć, że wizyta w hotelu w Euston, gdzie pracował Ziaul H., była przełomowa dla śledztwa. Po pierwsze policjanci wytypowali podejrzanego. H. był zamieszany w to morderstwo, co do tego śledczy nie mieli wątpliwości. Po drugie okazało się, że jedna z pracownic hotelu, Sylwia S., od niemal tygodnia nie pojawia się w pracy. Jej zaginięcie kilka dni wcześniej zgłosili przyjaciele. 26-latka mieszkała w Tottenham, na północy Londynu. Codziennie dojeżdżała do pracy jako kelnerka w hotelu. Pochodziła z małej miejscowości Chmielinko koło Nowego Tomyśla na zachodzie Polski. Właśnie tam miała niespodziewanie wyjechać, by odwiedzić matkę, ale od kilku dni z nikim się nie kontaktowała. To nie mógł być zbieg okoliczności.

Przypuszczenia policjantów potwierdziła identyfikacja – spalone ciało w walizce, które znaleziono prawie 90 kilometrów od Londynu, należało do Polki.

H. trafia do aresztu. Detektywi długo go przesłuchują. Bengalczyk jednak się nie łamie, jest pewny siebie, wszystkiemu zaprzecza. Mimo to staje się głównym podejrzanym, a śledczy gromadzą teraz dowody, na których mogliby solidnie oprzeć zarzut morderstwa.

Rekonesans

Najpierw przeglądają zapis z kamer CCTV zainstalowanych przed hotelem. Widać na nich, jak o drugiej po południu 6 maja – w dniu zaginięcia – Sylwia wychodzi z hotelu. Pół minuty później znajomy, niebieski opel rusza spod hotelowego parkingu w jej kierunku. Policjanci próbują odtworzyć bieg zdarzeń tamtego dnia. Jadą do mieszkania H. w północnym Londynie. Technicy odnajdują tam ślady krwi na ścianie. To krew Sylwi – potwierdzą badania.

Zapis z kamer, tym razem tych wokół mieszkania podejrzanego, ostatecznie go pogrąża. Mężczyzna znika na kilka godzin 7 maja. Według śledczych jedzie na rekonesans. Szuka miejsca, gdzie mógłby pozbyć się ciała. Kieruje się na zachód, w okolice Dummer. Jego samochód, przy tej okazji, rzuca się w oczy kilku mieszkańcom wioski. Policjanci ustalają, że H. kiedyś tam mieszkał. W latach 2003-2005 pracował w oddalonym o kilka kilometrów Basingstoke. Późnym wieczorem następnego dnia kamera obok jego domu rejestruje, jak wraca do mieszkania. Wysiada z samochodu, niesie ze sobą walizkę. Kilkanaście minut później H. znowu pojawia się w obiektywie kamery. Pakuje walizkę obwiązaną sznurkiem do samochodu, odpala silnik i rusza. Jest 22:30.

Zazdrość

Wcześniej, 6 maja, około szóstej po południu, znajomi Sylwi S. z pracy dostają od niej sms-a. Pisze, że musi nagle wyjechać do Polski, do matki. Wraca za dwa tygodnie. Ale według śledczych Sylwia już wtedy nie żyła, a wiadomość z jej telefonu wysłał H., który w ten sposób zacierał ślady. Policjantom pracującym nad sprawą nie udało się dowiedzieć, co zaszło w mieszkaniu H. Sekcja zwłok wykazała, że Polka została uduszona najprawdopodobniej kablem od żelazka. Dlaczego? Podczas przesłuchań Ziaul przyznał, że mieli romans. I choć ich koledzy z pracy zaprzeczyli, by parę łączyło coś więcej niż koleżeństwo, to śledczy typowali zabójstwo z zazdrości. W każdym razie gdyby doszło do procesu, oskarżenie przedstawiłoby taki właśnie motyw.

Tamtej nocy H. musiał być bardzo zdenerwowany. Gdy dotarł w okolice Dummer, zawadził samochodem o bramę. Wyciągnął walizkę z bagażnika, oblał benzyną i podpalił. Po wszystkim wrócił do domu.

Spowiedź

Ponad rok po jego samobójstwie odbyło się przed sądem w Winchester posiedzenie w sprawie morderstwa Sylwi S. Jednym ze świadków, którzy tego dnia zeznawali, był Wayne D. Mężczyzna spędził kilka dni w celi razem z Ziaulem H. Oskarżony miał mu wyznać, że zamordował S. oraz opowiedzieć jak do tego doszło. Początkowo zaprzeczał, ale gdy detektywi pokazali mu nagrania CCTV, pękł. Zorientował się, że nie wyjdzie już na wolność. Wtedy miał opowiedzieć współwięźniowi, jak tamtego dnia zabrał swoją dziewczynę do siebie. Zjedli razem lunch. Potem ona przyznała, że całowała się z innym mężczyzną i że poszli razem do łóżka. Wybuchła kłótnia. Ziaul nie pamiętał co działo się dalej. Ocknął się, gdy Sylwia leżała martwa. Miał jednak przyznać, że udusił ją kablem od żelazka. Ukrył następnie zwłoki na kilka dni pod łóżkiem, a gdy znalazł odpowiednie miejsce, pozbył się ciała.

Autor | Paweł Chojnowski

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Jak otrzymać emeryturę z UE?

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów. Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit do końca października. Johnson stawia sprawę jasno

Brexit do końca października i raczej z umową z UE, ale z przygotowanym scenariuszem działania na wypadek jej braku - to główny punkt programu wyborczego Borisa Johnsona, faworyta do objęcia stanowiska szefa Partii Konserwatywnej. Były burmistrz Londynu, prezentujący się jako zwolennik twardego kursu przedstawił dziś swój program.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!