Śmierć Polaka w Hull

Przed kurdyjską restauracją spotkali grupę mężczyzn. Doszło do wymiany zdań. Trójka Polaków poszła w swoją stronę, ale nie uszli daleko. Za rogiem napastnicy rzucili się na Mateusza. Dość wysoki i postawny chłopak odparł atak nawet wtedy, gdy jeden z mężczyzn zaczął okładać go drewnianym kołkiem, który rozpadł się w końcu na trzy części. Dopiero ciosy nożem powaliły go na ziemię. Agresorzy obstąpili go wtedy niczym kaci.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Bracia S. dostają pozwolenie na kontakt telefoniczny. Podczas rozmowy Agustin żali się starszemu bratu: – Dostanę więcej niż 15 lat. Ermal zdenerwowany wyrzuca: – Zapłacę za twoje grzechy!

Niedziela, 14 lutego. 23-letnia Helena i jej 81-letnia babcia przechadzają się po okolicy. O tej porze na zewnątrz jest już ciemno, a do tego robi się chłodno. Kobiety zawracają do domu, skręcają w niewielką alejkę i znajdują leżącego w kałuży krwi mężczyznę. Wygląda na to, że nieszczęśnik dopiero co został pobity, lecz teraz wokół niego nie ma nikogo. Wystraszone podchodzą bliżej i sprawdzają – z trudem, ale jeszcze oddycha. Helena dzwoni po pomoc. Ratownicy pojawiają się na miejscu w kilka minut. Wyczuwają słaby puls. Po chwili karetka odjeżdża w stronę Royal Hull Infirmary. W szpitalu lekarze jeszcze przez jakiś czas walczą o jego życie, ale młody mężczyzna umiera tego samego wieczoru na stole operacyjnym.

Poniedziałek

11 kwietnia. Przed budynkiem z czerwonej cegły przylegającym do Northen Cementery w Hull gromadzą się żałobnicy. Wcześniej przywieziono tu ciało Mateusza S. Kremację zaplanowano na 10:30. Rodzina i znajomi wspominają tragicznie zmarłego Polaka. 21-latek po raz pierwszy przyjechał do Wielkiej Brytanii dwanaście lat temu. W Hull mieszkali jego rodzice, rodzeństwo oraz partnerka Anna, z którą Mateusz wychowywał dwuletniego synka. S. nie miał wrogów, był pogodny, uśmiechnięty. Dopiero wchodził w dorosłe życie.

Tamtego dnia spotkał się z dwójką znajomych. Krótko przed szóstą razem wyszli po coś do jedzenia. Przed kurdyjską restauracją spotkali grupę mężczyzn. Doszło do wymiany zdań. Trójka Polaków poszła w swoją stronę, ale nie uszli daleko. Za rogiem napastnicy rzucili się na Mateusza. Dlaczego akurat na niego? Nie wiadomo. Dość wysoki i postawny chłopak odparł atak nawet wtedy, gdy jeden z mężczyzn zaczął okładać go drewnianym kołkiem, który rozpadł się w końcu na trzy części. Dopiero ciosy nożem powaliły go na ziemię. Agresorzy obstąpili go wtedy niczym kaci.

Wtorek

16 lutego. Ekipa techników kryminalistycznych z Humberside Police od dwóch dni przeczesuje okolicę. Zabezpieczają ślady. Policjanci wcześniej odnaleźli kawałki kołka, którym ktoś pobił ofiarę, ale wiadomo już, że przyczyną zgonu nie były urazy zadane tępym narzędziem. Na ciele denata lekarze odkryli bowiem siedem głębokich na kilkanaście centymetrów ran kłutych. Większość w okolicach klatki piersiowej. Jeden z ciosów przebił serce, drugi płuco. Właśnie dlatego funkcjonariusze sprawdzają teraz śmietniki, krzaki, zakamarki.

Szukają narzędzia zbrodni. Na jego ślad trafiają jednak dopiero, gdy zgłosi się świadek, który widział jak młody mężczyzna rzuca coś w krzaki nieopodal Wenlock Street. I tak, w oddalonych o 200 m od miejsca zabójstwa zaroślach, policjanci znajdują wojskowy nóż. Ostrze ma 20 cm. Potem testy potwierdzą, że krew, której ślady technicy zabezpieczyli na sztylecie, należy do zamordowanego. Na rękojeści noża specjaliści znajdują jeszcze jedno DNA. Choć trudno na tym etapie śledztwa cokolwiek przesądzać, detektywi są prawie pewni, że należy ono do sprawcy.

Środa

24 lutego. Kilku policjantów z grupy śledczej rusza do Birmingham. Tropią dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa. Trzeci siedzi już w areszcie. Według policjantów, bracia S.: 17-letni Agustin oraz 24-letni Ermal mogą być zamieszani w dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się 14 lutego w okolicy niewielkiego skweru u zbiegu ulic Spring Bank i West Paradise w Hull. Swoje podejrzenia śledczy opierają na wynikach intensywnego, trwającego już dziesięć dni dochodzenia.

Dzięki zeznaniom świadków oraz nagraniom z kamer przemysłowych udało im się dotrzeć do 18-letniego Abdullaha Alliego H., a potem do braci S. I o ile aresztowanie H. nie przysporzyło im trudności, to z pozostałą dwójką sprawa okazała się nieco bardziej skomplikowana. W hostelu, gdzie dotychczas mieszkali podejrzani, policjanci zastali puste łóżka. Prędko jednak ustalili, że rodzeństwo może przebywać w Birmingham, u znajomego. Tego samego dnia bracia trafiają w ręce policji. Nazajutrz wracają radiowozem do Hull.

Czwartek

10 marca. Rozmowie dwóch osadzonych w zakładzie karnym dla młodocianych w Wetherby przysłuchuje się strażnik więzienny. Stoi zaledwie metr od celi, mimo to jeden z więźniów ze szczegółami opowiada drugiemu, dlaczego został aresztowany. W pewnym momencie pada zdanie: – Ten chłopak mnie popchnął, uderzył w ramię, więc poszliśmy za róg i tam dźgnąłem go nożem – nastolatek relacjonuje wydarzenia sprzed dwóch miesięcy. – Tylko raz – dopytuje drugi. – Nie, dźgnąłem go kilka razy, może osiem albo dziewięć. Patrzyłem, jak jego oczy robią się białe – wyznaje 17-letni brunet. To Agustin S. Pochodzi z Albanii. W toku postępowania sądowego wyjdzie na jaw, że w ojczyźnie za współudział w kradzieży został skazany na pół roku więzienia, ale przed sprawiedliwością zbiegł za granicę. Jego nazwisko widnieje na liście poszukiwanych przez Interpol. Podobnie jak jego brat starał się w Wielkiej Brytanii o azyl, ale jego wniosek został odrzucony.

Piątek

16 września. Trwa ostatni z 17 dni procesu braci S. i Abdullaha Aliego H. Wcześniej oskarżenie przedstawiło dowody na to, że śmiertelne ciosy zadał Agustin. Ale S. nie przyznaje się do niczego. Mataczy, unika odpowiedzi, aż w końcu zrzuca winę na współoskarżonego. Zeznaje, że to H. pchnął Mateusza, a potem oddał mu nóż i zlecił, by się go pozbył. Stąd na rękojeści jego DNA. Ale trudno przysięgłym uwierzyć jego słowom, bo podczas procesu chłopak kilka razy szyderczo się naśmiewa ze świadków i biegłych, wcale nie wyraża skruchy oraz notorycznie kłamie.
Ławie zajmuje nieco ponad 10 godzin, by zdecydować o winie Albańczyka. Tego samego dnia zostaje odczytany wyrok – winny. Ponadto przysięgli decydują się oczyścić z zarzutów Abdullaha Aliego H. Nie dochodzą natomiast do porozumienia co do winy drugiego z braci, Ermala. Dopiero dwa tygodnie później ława uzna go winnego pomocy w popełnieniu przestępstwa i skaże na cztery lata więzienia.

Sobota

7 maja. Bracia S. dostają pozwolenie na kontakt telefoniczny. Podczas rozmowy Agustin żali się starszemu bratu: – Dostanę więcej niż 15 lat. Ermal zdenerwowany wyrzuca: – Zapłacę za twoje grzechy. Agustin odpowiada: – Kwestią zasadniczą jest, że muszę się do tego przyznać.
Zapis tej rozmowy odczytanej na procesie kilka miesięcy później ostatecznie przekona przysięgłych o winie Agustina S. Na posiedzeniu zwołanym 4 października sąd wymierzy mu karę dożywocia. Dopiero po 18 latach S. będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie. Sędzia jednak go upomni, bo całkiem możliwe, iż już nigdy nie wyjdzie na wolność.

Źródło / Paweł Chojnowski

goniec_150

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!