Sir Malcolm Rifkind przewodniczący parlamentarnej komisji do spraw służb zmuszony został do ustąpienia ze stanowiska po ujawnieniu przez Daily Telegraph i Channel 4’s Dispatches informacji o tym, że poseł za pieniądze ułatwiał dostęp do odpowiednich osób.

____________________________________________________________________________________________________________________

Malcolm, który ustąpił właśnie ze stanowiska przewodniczącego komisji zapowiedział także, że nie wystartuje już w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wydaje się jednak, że mimo zapowiedzi poseł w dalszym ciągu kierował będzie pracami komisji ponieważ jej członkowie zapowiedzieli, że do maja nie wybiorą nowego przewodniczącego. Konserwatyści wykluczyli tuż po ujawnieniu nagrania Malcolma Rifkinda z grupy parlamentarnej.

Media ujawniły także, że podobnym procederem parał się były minister spraw zagranicznych w rządzie laburzystów Jack Straw, który także został nagrany ukrytą kamerą kiedy oferował swoje usługi fikcyjnej chińskiej firmie.

Sir Malcolm Rifkind, 68, urodził się w Edynburgu i od 1974 roku związany jest z polityką. Pierwszy raz pojawił się w rządzie Margaret Thatcher w 1979 roku. W 1992 roku został ministrem obrony w rządzie Johna Majora.

Teraz wydaje się, że jego kariera polityczna dobiegła definitywnie końca. W brytyjskich mediach rozgorzała po ujawnieniu nagrań kolejna fala dyskusji nad problemem lobbingu w Zjednoczonym Królestwie.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!