Skandal! Adam Osborne, brat kanclerza Wielkiej Brytanii, romansował ze swoją chorą pacjentką!

Adam Osborne, lekarz psychiatra i brat posła z ramienia Partii Konserwatywnej George’a Osborne został uznany winnym romansu z pacjentką cierpiącą na depresję i zaburzenia lękowe.

Pacjentka przebywała na leczeniu w prywatnej klinice EliteMed, której właścicielem jest Osborne wraz z żoną Rahala Noor, chirurgiem plastycznym. Kobieta była objęta opieką psychiatryczną od 2011 do końca 2014 roku. W zeszły poniedziałek odbyła się sprawa sądowa w Manchesterze, która miała dowieść, że Adam Osborne jest winny zarzucanego mu czynu. Trybunał Dyscyplinarny uznał, że zachowanie lekarza jest „głęboko nie do przyjęcia” oraz „narusza dobre imię zawodu”. W konsekwencji Adam Osborne może zostać pozbawiony praw do wykonywania zawodu oraz będzie wykreślony z Narodowej Izby Lekarskiej.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy lekarz postanowił zakończyć romans z pacjentką drogą elektroniczną 6.02.2015 roku. Kilka dni później, na skutek kolejnego załamania kobieta próbowała popełnić samobójstwo. Po przewiezieniu do szpitala i stwierdzeniu przedawkowania, w rozmowie z innym psychiatrą wyznała, że miała romans z lekarzem prowadzącym. Dr Osborne natychmiast został zawieszony oraz zrezygnował z prywatnej praktyki w klinice EliteMed. Na poniedziałkowej rozprawie ujawniono przed sądem, że podczas 2- letniego romansu z lekarzem pacjentka również nadużywała różnego rodzaju substancji, co prowadziło do aktów samookaleczenia.

Gdy kobieta wniosła skargę do General Medical Council (GMC), Adam Osborne usiłował nakłonić ją do odwołania zeznań, ponieważ „to zniszczy jego rodzinę”. Przypomniał również, że „gdy zaczynali związek obiecała, że nigdzie tego nie zgłosi”. W akcie desperacji spanikowany Osborne posunął się do groźby pisząc: „Jeżeli będę miał przez ciebie jakieś kłopoty, upewnię się, że za to zapłacisz”.

Osborne nie pojawił się na poniedziałkowej rozprawie, ale w oświadczeniu, które przeczytał w jego imieniu pełnomocnik przyznał, że „był w niewłaściwym, emocjonalnym i seksualnym związku z pacjentką”. Co więcej, psychiatra wyznał, że uczestniczy w cotygodniowych zajęciach terapeutycznych oraz przez ostatnie kilka miesięcy wolontaryjnie angażował się w pomoc uchodźcom z Calais. W oświadczeniu, które wystosował do sądu napisał:

Pragnę zacząć od stwierdzenia, że nigdy nie miałem zamiaru nikogo skrzywdzić, lecz zdaję sobie sprawę z tego, że moje nieodpowiedzialne zachowanie spowodował ogromne cierpienie, szczególnie pacjentki i jej rodziny „.

Sąd uznał zachowanie dr Osborne jako niedopuszczalne. Występek, jakiego się dopuścił podważa zaufanie publiczne do zawodu lekarza. Dr Osborne miał obowiązek wyznaczenia granic zawodowych między nim, a pacjentem. Trybunał ustalił, że angażując się w relację z pacjentką naraził na szwank nie tylko jej zaufanie, ale także naraził na jeszcze większe szkody psychiczne – orzekł Przewodniczący Trybunału, Nigel Callaghan.

To nie pierwszy raz, kiedy Osborne został głównym bohaterem skandalu. W 2010 roku został zawieszony na sześć miesięcy po tym, jak wypisywał fałszywe recepty dla jednego z członków rodziny. Innym razem General Medical Council zarzucił mu nieuczciwość po próbie uzyskania leków dla uzależnionej od kokainy kobiety, z którą widywał się pod nieobecność partnera. Orzeczeniem Trybunału Adam Osborne dopuścił się uchybień w okresie od czerwca 2006 do maja 2008 roku, co już wtedy osłabiło jego zdolność do wykonywania zawodu.

W świetle postawionych zarzutów, dr Adam Osborne, który mieszka w posiadłości wartej ponad 1.5 mln funtów w zachodnim Londynie ustąpił ze stanowiska dyrektora kliniki EliteMed.

OM | Marta Koszentka
Źródło | The guardian

NASZ KOSZYK USŁUG

» REMONTY / HANDYMAN » ELEKTRYKA » HYDRAULIKA » SYSTEMY ALARMOWE » TELEWIZJA SATELITARNA » SPRZĄTANIE » PROBLEMY MIESZKANIOWE » NAPRAWA KOMPUTERÓW, TABLETÓW, SMARTFONÓW U KLIENTA W DOMU » » WYWÓZ ŚMIECI W LONDYNIE » PRZEPROWADZKI » » POMOC W TŁUMACZENIU W URZĘDACH, SZPITALU, SZKOLE, ETC. W LONDYNIE » MONTAŻ I SPRZEDAŻ OKNA I DRZWI – SZKOCJA » FIRMA PRZEWOZOWA » BENEFITY / POMOC W URZĘDZIE, ETC. » TŁUMACZENIA » STRONY INTERNETOWE » FOTOGRAFIA OKOLICZNOŚCIOWA » COACHING » TAROT

Wyślij szybką wiadomość

1 + 3 = ?

NAPRAWA KOMPUTERÓW

Naprawa komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów z dojazdem do klienta!

TŁUMACZENIA W TERENIE

Tłumaczenia w terenie: landlord, urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale, etc.

SPRAWY MIESZKANIOWE

Jeśli masz kłopot z landlordem, odzyskaniem depozytu oraz innymi problemami mieszkaniowymi, zadzwoń!

WYWÓZ ŚMIECI

Tani wywóz śmieci na terenie całego Londynu. Nasz kierowca pomaga przy załadunku. Ponadto oferujemy w pełni licencjonowane usługi.

TELEWIZJA SAT.

Szukasz sprawdzonego montera, który przeprowadzi instalację? Gwarantujemy Ci szybką realizację, przystępne ceny i najwyższą jakość usług.

SYSTEMY ALARMOWE

Systemy zabezpieczeń: CCTV, alarmowe, sygnalizacji pożaru i inne

PRZEPROWADZKI

Zamiast tracić czas wyszukując odpowiednią firmę, nie zwlekaj i zadzwoń do Nas!

OKNA I DRZWI

Sprzedaż i profesjonalny montaż okien, drzwi i rolet na terenie Szkocji

ELEKTRYKA

Masz problem z elektryką w domu? Zadzwoń!

HYDRAULIKA

Masz problem z hydrauliką w domu? Zadzwoń!

BENEFITY / POMOC

Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków w Edynburgu.

TŁUMACZENIA

Tłumaczenia i projekty profesjonalnych CV i listów motywacyjnych, doradztwo zawodowe oraz tłumaczenia.

STRONY INTERNETOWE

Nowocześnie, profesjonalnie, szybko i po konkurencyjnych cenach strony internetowe. Zadzwoń!

FOTOGRAFIA

Planujesz ślub, chrzest, urodziny bądź inną ważną okazję rodzinną? Uwiecznij to na zdjęciach.

SPRZĄTANIE / DYWANY

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Sprzątanie mieszkań, pranie dywanów, etc.

COACHING

Darmowa 30-minutowa konsultacja!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

REKLAMA

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!