Co się stanie gdy Królowa Elżbieta umrze za granicą?

Brytyjczycy przygotowali całą procedurę na taką ewentualność.

Wszystko się może zdarzyć, dlatego Brytyjczycy mają plan działania nawet na wypadek śmierci Królowej Elżbiety II za granicami Wielkiej Brytanii.

Jeśli zgon Królowej nastąpi poza Wyspami, niemal natychmiast wyleci po jej zwłoki specjalny samolot z dywizjonu RAF- BAe 146 numer 32.  Wystartuje on z lotniska Northolt, a na jej pokładzie będzie się znajdować gotowa już trumna, która dawno jest już wykonana na ewentualność śmierci Królowej Elżbiety II.

Od roku 1991 usługi pogrzebowe dla royal family świadczy firma Leverton & Sons. Okazuje się, że pracownicy tej firmy od dawna mają przygotowaną tak zwaną „trumnę awaryjną” i jest ona gotowa na wypadek nagłego wypadku, takiego jak właśnie śmierć  Królowej za granicą.

Przetransportowane do kraju ciało, zostanie przeniesione do  sali tronowej w Pałacu Buckingham,  dzień później zdjęcie Królowej ukaże się w telewizji BBC One przy akompaniamencie państwowego hymnu. Na tą okoliczność wszystkie flagi państwowe będą opuszczone do połowy masztów.

Królem Wielkiej Brytanii zostanie książe Karol, gdyż jest on najstarszym następcą tronu. W wypadku przejęcie przez niego panowania, Wielka Brytania będzie musiała wiele zmienić. Przede wszystkim  treść brytyjskiego hymnu z „Boże chroń królową” zmieni się na „Boże chroń króla”. Zmianie ulegną także  brytyjskie paszporty.

Obecnie znajduje się w nich zdanie „jej wysokość” w związku ze śmiercią Królowej, ten zwrot będzie musiał być zmieniony na  „jego wysokość”. Stare paszporty nie stracą swojej ważności, jednak  nowo wydawane będą zawierały już drugi zwrot.

Open Magazyn | Redakcja

 • UBEZPIECZENIA

  Zabezpiecz swoje życie, zdrowie i dochód! Czytaj więcej!

 • PRACA

  Zatrudniamy ludzi a nie CV! Daj się poznać! Czytaj więcej!

 • DOBRE BIURO

  Zobacz naszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu! Czytaj więcej!

 • OGŁOSZENIA!

  Ogłoszenia w Wielkiej Brytanii w Open Magazyn. Dodaj za darmo!

 • BENEFITY +

  Benefity, dokumenty, telefon w każdej sprawie i dużo więcej!

 • KSIĘGOWOŚĆ

  Zadbamy o twoją księgowość szybko, sprawnie i profesjonalnie!

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.