Gdzie się podziało milion imigrantów z krajów Unii Europejskiej?! Brytyjczycy się zastanawiają!

Od wielu lat kwestia imigrantów jest jednym z głównych tematów politycznych w Wielkiej Brytanii. Tym większe zdziwienie wywołał fakt, że Brytyjczycy nie potrafią wyjaśnić co stało się z prawie milionem imigrantów spośród nieco ponad dwóch milionów jakie przyjechały w ostatnich pięciu latach do UK.

Problem pojawił się kiedy porównano dane gromadzone przez brytyjski rząd oraz Office for National Statistic. Według rządu od 2010 roku do końca 2015 roku liczna wydanych Insurance Number wyniosła 2,2 miliony. Według ONS w tym samym czasie do UK przyjechało …. niecały milion osób. Nie trzeba być wielkim matematykiem by stwierdzić, że chodzi o ponad milion osób.

Krytycy obecnego systemu ewidencji imigrantów wskazują, że różnica między obu szacunkami wynosząca 1,2 miliona osób jest aż nadto wymowna. Części ekspertów uważa jednak, że winę za to ponoszą odrębne metody liczenia imigrantów. Rząd posługuje się, jako wiarygodnymi informacjami powiązanymi z liczbą wydanych National Insurence Number, który dostaje każdy starający się o pracę w UK, nawet jeśli przyjechał do Wielkiej Brytanii zbierać truskawki nawet przez kilka tygodni. ONS zbiera zaś informacje o imigrantach długookresowych, którzy zostają w UK na dłużej, kupują tu domy i zakładają lub sprawdzają rodziny.

Publikacja tych danych wywołała od razu jednakże reakcje polityków zachęcających Brytyjczyków do opuszczenia Wspólnoty Europejskiej. Nigel Farage, lider UKIP stwierdził wprost, że całe zamieszanie wokół liczby imigrantów jacy przybyli do UK “to zwykłe mydlenie oczu”. “National Insurance Numbers jest najlepszym odzwierciedleniem tego ilu imigrantów przybyło do tego kraju, oczywiście bez tych którzy pracują nielegalnie”. Niektórzy politycy mówią wprost o oszukiwaniu brytyjskiego społeczeństwa. Pytają retorycznie kto przeprosi brytyjskich pracowników za obniżenie standardów życia? Kto przeprosi rodziców za to że ich dzieci nie dostały się do wymarzonej szkoły lub pacjentów za to, że na zabiegi oczekują tak długo?

Sprawa odpowiedniego monitorowania poziomu imigracji ma nie tylko jednak znaczenie jeśli chodzi o bieżącą politykę. Ponieważ jak stwierdził profesor David Coleman Uniwersytetu w Oxfordzie “sprawa odpowiedniego pomiaru poziomu imigracji nie jest za bardzo istotna jeśli jest on mały. Jeśli jest on duży i jest czynnikiem zmieniającym proporcje brytyjskiej populacji sprawa nabiera dużego znaczenia.”

Źródło | Informacje 24

info24_logo

DOBRA ZMIANA … TO KASZANA! ZRÓB DOBRĄ ZMIANĘ PO SWOJEMU! A NIE WEDŁUG WZORU PREZESA

Krok po kroku – Emigracja / Koszt £ 4.00 „Emigracja. Krok po kroku”, to gotowa instrukcja wyjazdu za granicę: przygotowanie do wylotu; lotnisko i taksówka; lista agencji pracy i pracodawców; wzór brytyjskiej aplikacji o pracę oraz cv; gdzie i jak szukać pokoju; najszybszy sposób – kontakty i telefony – na załatwienie niezbędnego ubezpieczenia, konta bankowego i przychodni oraz wszelkich formalności; a także lista najczęściej popełnianych błędów na podstawie życia codziennego na emigracji właśnie.

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA