To się nie miało przedostać do mediów! Minister mówi o tłustej i leniwej Brytanii

Jedna z czołowych postaci namawiających Brytyjczyków do opuszczenia Unii Europejskiej i minister, który będzie brał udział w negocjacjach w sprawie Brexitu powiedział na zamkniętym spotkaniu o kilka zdań za dużo. Pech chciał, że wypowiedź przedostała się do prasy i oburzyła zarówno polityków, jak i przedsiębiorców.

– Nie jesteśmy już krajem słynącym z wolnego handlu. Staliśmy się zbyt leniwi i tłuści, dzięki sukcesom naszych przodków – powiedział minister Liam Fox na spotkaniu Conservative Way Forward, forum zrzeszającego sympatyków prowadzenia polityki w stylu Margaret Thatcher.

W dalszej części wypowiedzi dostało się bezpośrednio brytyjskim przedsiębiorcom, którzy nie chcą rozwijać przedsiębiorstw dla dobra całego kraju, bo to oznaczałoby rezygnację z partyjki golfa w piątkowe popołudnie.

Wypowiedź ministra słuchający go konserwatyści przyjęli z oklaskami. Problemy zaczęły się, gdy wypowiedź opublikował dziennik „The Times”.

Jako pierwsze zareagowało Downing Street, odcinając się od słów ministra i podkreślając, że są to jego prywatne opinie.

Jeszcze gorzej zareagował biznes. Richard Reed, twórca naturalnych soków Innocent Drinks powiedział, że Fox „w swoim całym życiu nie przepracował ani jednego dnia w biznesie” i nie powinien się wypowiadać o sprawach, o których nie ma pojęcia. Podkreślił równocześnie, że sam nigdy w życiu nie grał w golfa i nie rozumie całego zarzutu.

Pozostali przedsiębiorcy podkreślają, że przecież partyjka golfa, tak wyszydzana przez ministra, również może być świetną okazją do nawiązania znajomości lub dobicia intratnego kontraktu. A brytyjskim przedsiębiorstwom znacznie gorzej niż wolne w piątkowe popołudnie zrobiła decyzja o wyjściu z Unii, do której Fox namawiał.

Chuka Umunna, który w Partii Pracy zajmuje się kwestiami biznesu i przedsiębiorczości, podkreślił z kolei, że konserwatywny minister powinien promować brytyjską gospodarkę na świecie. A zamiast tego ją obraża.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!