To się nie miało przedostać do mediów! Minister mówi o tłustej i leniwej Brytanii

Jedna z czołowych postaci namawiających Brytyjczyków do opuszczenia Unii Europejskiej i minister, który będzie brał udział w negocjacjach w sprawie Brexitu powiedział na zamkniętym spotkaniu o kilka zdań za dużo. Pech chciał, że wypowiedź przedostała się do prasy i oburzyła zarówno polityków, jak i przedsiębiorców.

– Nie jesteśmy już krajem słynącym z wolnego handlu. Staliśmy się zbyt leniwi i tłuści, dzięki sukcesom naszych przodków – powiedział minister Liam Fox na spotkaniu Conservative Way Forward, forum zrzeszającego sympatyków prowadzenia polityki w stylu Margaret Thatcher.

W dalszej części wypowiedzi dostało się bezpośrednio brytyjskim przedsiębiorcom, którzy nie chcą rozwijać przedsiębiorstw dla dobra całego kraju, bo to oznaczałoby rezygnację z partyjki golfa w piątkowe popołudnie.

Wypowiedź ministra słuchający go konserwatyści przyjęli z oklaskami. Problemy zaczęły się, gdy wypowiedź opublikował dziennik „The Times”.

Jako pierwsze zareagowało Downing Street, odcinając się od słów ministra i podkreślając, że są to jego prywatne opinie.

Jeszcze gorzej zareagował biznes. Richard Reed, twórca naturalnych soków Innocent Drinks powiedział, że Fox „w swoim całym życiu nie przepracował ani jednego dnia w biznesie” i nie powinien się wypowiadać o sprawach, o których nie ma pojęcia. Podkreślił równocześnie, że sam nigdy w życiu nie grał w golfa i nie rozumie całego zarzutu.

Pozostali przedsiębiorcy podkreślają, że przecież partyjka golfa, tak wyszydzana przez ministra, również może być świetną okazją do nawiązania znajomości lub dobicia intratnego kontraktu. A brytyjskim przedsiębiorstwom znacznie gorzej niż wolne w piątkowe popołudnie zrobiła decyzja o wyjściu z Unii, do której Fox namawiał.

Chuka Umunna, który w Partii Pracy zajmuje się kwestiami biznesu i przedsiębiorczości, podkreślił z kolei, że konserwatywny minister powinien promować brytyjską gospodarkę na świecie. A zamiast tego ją obraża.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA