Setki przestępców seksualnych „zniknęło” z oczu policji!

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez policję, w całej Wielkiej Brytanii stróże prawa nie mogą się doszukać kilkuset osób skazanych za przestępstwa seksualne.

__________________________________________________________________________________________________________________________

Dane zostały opublikowane przez BBC na podstawie Freedom of Information Act. Wynika z nich, że w 39 komendach policji, stróże prawa nie mogą się doszukać blisko 400 przestępców seksualnych, którzy zgodnie z prawem powinni być monitorowani przez policję.

Dane jakie przedstawiły komendy policji zawierają informacje pochodzące z lutego i marca a dotyczą zarejestrowanych przestępców seksualnych – czyli takich, którzy mają między innymi obowiązek zgłaszania się na policji swojego miejsca zamieszkania.

Wśród „zaginionych” przestępców seksualnych są tacy, którzy zniknęli policji przeszło dekadę temu. Niestety do tej pory nie udało się ich odnaleźć.

Najwięcej, bo prawie 170, zaginionych przestępców seksualnych jest w Londynie. Na drugim miejscu znajduje Birmingham, gdzie zniknęło „tylko” 40 przestępców seksualnych, zaś trzecie miejsce na liście zajmuje Manchester w którym policja nie może się doliczyć prawie 30 skazanych za przestępstwa seksualne.

W sumie w Wielkiej Brytanii jest 4775 osób zakwalifikowanych jako zarejestrowani przestępcy seksualni. Jak łatwo więc obliczyć policja nie jest w stanie doliczyć się co prawie co dziesiątego przestępcy seksualnego.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!