Seks za pieniądze, gwałt i próba zabójstwa. Winny, Polak!

Zdjęcia rentgenowskie wykazują złamaną szczękę, nos oraz kość szyjną. Nie ma wątpliwości, że kobieta została zaatakowana z niespotykaną siłą, a ślady duszenia na szyi podpowiadają chirurgom, że ktoś najprawdopodobniej chciał ją zabić.

DOBRE BIURO
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
REZYDENTURA I OBYWATELSTWO

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie całej Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Proces w jego sprawie ruszył przed Reading Crown Court pod koniec czerwca tego roku. Damian przed sądem podtrzymał swoje zeznania, wtórował mu jego obrońca. Dowody jednak nie pozostawiały wątpliwości…

Wczesnym rankiem 28 grudnia 2015 r. grupa lekarzy specjalistów z Wexham Park Hospital pochyla się nad zmasakrowanym ciałem 36-letniej kobiety. Widok jest wstrząsający, obrażenia rozległe i poważne. Koncentrują się na górnej części ciała. Zdjęcia rentgenowskie wykazują złamaną szczękę, nos oraz kość szyjną. Nie ma wątpliwości, że kobieta została zaatakowana z niespotykaną siłą, a ślady duszenia na szyi podpowiadają chirurgom, że ktoś najprawdopodobniej chciał ją zabić.

Nie udało mu się. 36-latka straciła przytomność, ale przeżyła atak. Ostatkiem sił dotarła do drogi i zatrzymała przejeżdżający samochód. Kierowca wezwał pomoc. Ma spuchnięte i posiniaczone oczy, skronie, usta, język, szyję, a także obojczyk. Medycy niemal natychmiast orientują się, że ofiara została ponadto zgwałcona. Tej nocy i w ciągu następnych dni przejdzie kilka operacji. Upłynie trochę czasu nim dojdzie do siebie.

Gwałt pod oknami ratusza

W tym samym czasie w niewielkim parku Salt Hill w sercu Slough na zachodzie Londynu krzątają się policyjni technicy kryminalni. Zaledwie kilkadziesiąt minut temu karetka pogotowia zabrała stąd prawie nagą, na wpół żywą kobietę. Teraz detektywi z Thames Valley Police robią wszystko co w ich mocy, by ustalić przebieg zdarzeń oraz przede wszystkim, by schwytać sprawcę. Na trawniku, gdzie doszło do ataku, pojawiają się niewielkie, żółte tabliczki z numerami. Krew, ślina, odcisk buta, strzępki ubrania – każdy ślad jest pieczołowicie zabezpieczany. Policyjny fotograf rejestruje miejsce ataku.

Okolica uchodzi za bardzo niebezpieczną. Policjanci dobrze ją znają, już wcześniej dochodziło tu do ataków. Między innymi dlatego niemal każdego zakamarka dogląda oko kamery miejskiego monitoringu i dzięki temu kilka godzin po zdarzeniu śledczy mają już rysopis. W mediach ukazuje się informacja: szukają białego mężczyzny, około 170 cm wzrostu. Otyły, ciemne włosy. Miał na sobie niebieskie jeansy i czarną kurtkę. Policja prosi o pomoc ewentualnych świadków. Atak nastąpił między drugą a trzecią w nocy, w miejscu dość popularnym w ciągu dnia. W nocy jednak ruch w parku zamiera i pomimo dobrego oświetlenia dochodzi tu do różnego rodzaju przestępstw natury kryminalnej.

Prowadzący śledztwo sierżant Peter Wall, z komendy policji w Maidenhead, rozgląda się po okolicy. Odwraca wzrok na południe. Zaledwie kilkadziesiąt metrów stąd stoi ratusz, reflektory skupiają się na jego wieży. Napad na tę kobietę bez trudu można by było zauważyć z okien budynku. Do najbliższej komendy policji jest niespełna pół kilometra.

Seks za pieniądze

Kilka dni później detektywi przesłuchują poszkodowaną. 36-latka jest zdeterminowana, chce dopaść gwałciciela. Opowiada, jak przechodziła obok popularnego klubu nocnego, gdy podszedł do niej pijany mężczyzna, którego nigdy wcześniej nie spotkała. Chwilę rozmawiali, ale potem on ją chwycił, używając przemocy i zaciągnął w pobliskie krzaki. Tam przewrócił i zaczął bić. Czasem mówił po angielsku, czasem po polsku. Usiadł na jej klatce piersiowej i zażądał pieniędzy. Potem dalej ją katował. Pamięta, że go zraniła. Wbiła paznokcie w jego twarz. W pewnym momencie zaczął ją dusić. Wtedy straciła przytomność. Gdy się ocknęła napastnik zniknął. Prędko odkryła, że została zgwałcona. Udało jej się wezwać pomoc. Już w szpitalu pod jej paznokciami znaleziono naskórek. Zabezpieczono też inne ślady DNA na jej ciele oraz ubraniu. Teraz kobieta boi się własnego cienia.

W drugim tygodniu śledztwo nabiera tempa. Policjanci przeglądają zapisy z kamer monitoringu. W ten sposób 9 stycznia 2016 r. trafiają przed drzwi mieszkania przy Salt Hill Way, zaledwie kilka kroków na północny-zachód od parku, gdzie doszło do ataku. 19-letni student inżynierii mechanicznej Damian K. trafia na dołek. Śledczy pracują nad nim przez kilka godzin, ale do niczego się nie przyznaje. Ma swoją wersję zdarzeń. Od razu widać, że przygotował się na to przesłuchanie. Tamtej nocy pił ze znajomymi w klubie piwo i wódkę. Rzeczywiście spotkał tę kobietę po wyjściu z klubu i to prawda, że doszło do aktu seksualnego, choć za z góry ustaloną stawkę. Po stosunku i uiszczeniu zapłaty chłopak miał spokojnie udać się do domu. Ktoś inny musiał ją wtedy pobić i zgwałcić, a on w tej sytuacji został pochopnie oskarżony. Śledczy jednak nie dają wiary tym wyjaśnieniom, które zresztą blakną w konfrontacji z dowodami.

Zadrapanie

Ślady genetyczne okażą się najważniejszym tropem w śledztwie. I tak, natychmiast po zatrzymaniu Damiana K. policjanci wchodzą do jego mieszkania. Skrupulatnie je przetrząsają i wkrótce na butach należących do studenta odnajdują ślady krwi. Kod DNA pasuje. To krew zgwałconej kobiety. Potem okazuje się, że fragmenty naskórka znalezione pod jej paznokciami należą do Damiana. Chłopakowi na kolejnych przesłuchaniach trudno to wytłumaczyć, ale trzyma się swojej historii. Nawet wtedy, gdy policjanci przedstawiają mu protokół z przesłuchania znajomych, którzy twierdzą, że K. kilka dni wcześniej nosił na twarzy zadrapanie. Tłumaczył wtedy, że został napadnięty przez bandę osiłków. Nikt nie wnikał. Do teraz.

Detektywi szperają w przeszłości chłopaka, bo całkiem prawdopodobne, że już wcześniej kogoś zgwałcił, molestował lub napadł. Nic na niego jednak nie znajdują. K. nie był karany ani w Wielkiej Brytanii, ani w Polsce. Ale śledczy nie dają za wygraną. Organizują rozpoznanie na komisariacie. Spośród kilku mężczyzn ustawionych w rzędzie kobieta bez wahania wskazuje na potężnego typa w czarnych, krótkich włosach, podłużnych uszach, owalnej twarzy oraz delikatnym zaroście. Damian uparcie jednak twierdzi, że zaszła pomyłka, a ślady krwi na jego butach to „zbieg okoliczności”. K. wraca do celi, a prokurator przygotowuje akt oskarżenia. Zarzuty: usiłowanie zabójstwa oraz gwałt.

Winny

Proces w jego sprawie ruszył przed Reading Crown Court pod koniec czerwca tego roku. Damian przed sądem podtrzymał swoje zeznania, wtórował mu jego obrońca. Dowody jednak nie pozostawiały wątpliwości. To K. stoi za brutalnym gwałtem i próbą morderstwa. 8 lipca ława przysięgłych uznała go winnym wszystkim zarzucanych mu czynów. Orzeczenie kary odroczono o ponad miesiąc. Kilka dni temu sąd wymierzył sprawiedliwość: 22 lata więzienia za usiłowanie morderstwa oraz 10 lat za gwałt. Oba wyroki Damian K. będzie odbywał jednocześnie. Sąd zdecydował się także dożywotnio umieścić jego nazwisko w rejestrze przestępców seksualnych.

Źródło | Paweł Chojnowski

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DOBRE BIURO

Poznaj koszyk naszych usług i rozwiąż swój problem razem z nami. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą. Opis usług znajduje się poniżej. Zapoznaj się z koszykiem naszych usług i wyślij wiadomość.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!