Samolot podchodził do lądowania w Londynie. Nagle uderzył w maszynę piorun!

Turbulencje w samolocie to nic, w porównaniu do tego, co przeżyli pasażerowie samolotu pasażerskiego, w który uderzył piorun!

Samolot to wciąż najbezpieczniejszy środek transportu. I choć zdarzają się wyskakujące maski tlenowe albo mniejsze lub większe turbulencje, które mogą przyśpieszyć bicie serca, to przeżycie uderzenia w samolot piorunu, przeżyciem jest tym bardziej.

Tym razem piorun nieopatrznie uderzył w samolot lecący z Rejkjaviku do Londynu. Maszyna właśnie podchodziła do lądowania, kiedy nastąpiło uderzenie. I choć samolotem mocno potrząsnęło nikomu nic się nie stało.

Jednak zdjęcia i filmiki z lotu z Islandii do Londynu stały się prawdziwym hitem i zalały dosłownie portale społecznościowe. Całe zdarzenie pokazywały również wszystkie brytyjskie programy informacyjne, bowiem jest co oglądać z tak niecodziennej sytuacji.

„To było straszne, trzęsło samolotem, bo była burza, ale kiedy zobaczyłam błyskawice i usłyszałam grzmoty pomyślałam, że nie mogę umrzeć, bo muszę zagłosować na burmistrza Londynu 5 maja. (…) To było bardzo straszne i nie chciałabym tego przeżyć jeszcze raz. Myślę, że pasażerowie byli w szoku i nie reagowali aż do wylądowania, zaczęli o tym rozmawiać dopiero na ziemi” – próbowała żartować jedna z pasażerek.

Warto pamiętać, iż nowoczesna technologia chroni samoloty przed skutkami spotkania z piorunem. Bardziej niebezpieczne jest spotkanie z piorunem na ziemi niż w samolocie. Uderzenie pioruna zabija rocznie prawie 25 tys. osób na całym świecie.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

INFORMACJE I BIZNES

/Autor

Brexit może nastąpić później

Szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział, że ze względu na piętrzące się problemy, Wielka Brytania może potrzebować "dodatkowego czasu", aby sfinalizować przyjęcie przepisów dotyczących Brexitu - informuje BBC.

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Cud natury czy in vitro?

Rodzicielstwo nie zna granic. Przekonała się o tym Polka, Beata Bienias z mężem, którzy po kilkuletnim zmaganiu się z in vitro zostali rodzicami trojaczków. Dwoje dzieci zostało jednak poczęte naturalnie.

STYL I KULTURA