Samolot podchodził do lądowania w Londynie. Nagle uderzył w maszynę piorun!

Turbulencje w samolocie to nic, w porównaniu do tego, co przeżyli pasażerowie samolotu pasażerskiego, w który uderzył piorun!

Samolot to wciąż najbezpieczniejszy środek transportu. I choć zdarzają się wyskakujące maski tlenowe albo mniejsze lub większe turbulencje, które mogą przyśpieszyć bicie serca, to przeżycie uderzenia w samolot piorunu, przeżyciem jest tym bardziej.

Tym razem piorun nieopatrznie uderzył w samolot lecący z Rejkjaviku do Londynu. Maszyna właśnie podchodziła do lądowania, kiedy nastąpiło uderzenie. I choć samolotem mocno potrząsnęło nikomu nic się nie stało.

Jednak zdjęcia i filmiki z lotu z Islandii do Londynu stały się prawdziwym hitem i zalały dosłownie portale społecznościowe. Całe zdarzenie pokazywały również wszystkie brytyjskie programy informacyjne, bowiem jest co oglądać z tak niecodziennej sytuacji.

„To było straszne, trzęsło samolotem, bo była burza, ale kiedy zobaczyłam błyskawice i usłyszałam grzmoty pomyślałam, że nie mogę umrzeć, bo muszę zagłosować na burmistrza Londynu 5 maja. (…) To było bardzo straszne i nie chciałabym tego przeżyć jeszcze raz. Myślę, że pasażerowie byli w szoku i nie reagowali aż do wylądowania, zaczęli o tym rozmawiać dopiero na ziemi” – próbowała żartować jedna z pasażerek.

Warto pamiętać, iż nowoczesna technologia chroni samoloty przed skutkami spotkania z piorunem. Bardziej niebezpieczne jest spotkanie z piorunem na ziemi niż w samolocie. Uderzenie pioruna zabija rocznie prawie 25 tys. osób na całym świecie.

OM | Open Magazyn.pl

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!