Polka Joanna Furtak została zaatakowana przez swojego byłego, 42-letniego partnera o nazwisku Sadek Ahmed, który w Cheltenham prowadzi restaurację Tarragon.

_______________________________________________________________________________________________

Polka od kilku lat przybywała w Wielkiej Brytanii i przez pięć lat była w związku z właścicielem restauracji. W 2013 roku ich związek rozpadł się definitywnie.

Sadek Ahmed, 42, mieszkający przy Rotunda Terrace, Cheltenham, powalił na ziemię swoją była partnerkę kiedy wracając z pracy, przechodziła w nocy koło jego restauracji i zaczął ją kopać. Według prokuratora Juliana Kesnera Polka w wyniku ataku doznała obrażeń twarzy, klatki piersiowej i kolana.

Do zdarzenia doszło w czerwcu około godziny 1.30 w nocy kiedy nasza rodaczka wracając z pracy przechodziła obok restauracji swojego byłego partnera.

Kiedy Sadek Ahmed ją zauważył wyszedł i chciał z nią porozmawiać ale Polka nie miała ochoty na żadne dyskusje. Powiedziała mu za to, że jeśli ją zatrzyma siłą to zadzwoni na policję. Kiedy mimo ostrzeżeń były partner zatrzymał ją, dziewczyna sięgnęła po telefon chcąc zadzwonić na policję. Wtedy mężczyzna zaatakował. Z opresji wybawili ją dwaj świadkowie, którzy z pobliskiego hotelu zobaczyli co się dzieje i pospieszyli na pomoc.

Ahmed po aresztowaniu przez policję twierdził, że to on jest ofiarą bo to Joanna Furtak go zaatakowała i wybiła mu zęba, ale prokurator nie dał jego słowom wiary. Mężczyzna nie przyznał się także do tego, że zaatakował Joannę Furtak z zamiarem doprowadzenia u niej do poważnych uszkodzeń ciała. Prokurator wskazywał jednak, że trudno w to uwierzyć skoro oskarżony kopał Polkę między innymi po twarzy powodując u niej rozerwanie wargi.

Słowom Sadeka Ahmeda przeczą także zeznania jeszcze jednego świadka, który widział jak oskarżony szarpał i przewrócił na ziemie Polkę.

Źródło | Informacje 24

info24_logo

Sharing is caring!