Sąd wydał wyrok ws. matki, która nie chciała dać dzieciom świńskiej szczepionki

Matka czwórki dzieci z uwagi na względy religijne zdecydowała się nie szczepić czwórki dzieci. Przed sądem tłumaczyła, że ich składnikiem była „żelatyna wieprzowa”, z którą kontakt jest w islamie zakazany. Sędzia prowadząca sprawę nie była jednak wyrozumiała dla jej argumentów.

– Matka sprzeciwiła się szczepieniu, podając bardzo różne powody. Kwestia wieprzowej żelatyny, była podkreślana najczęściej, ale gdy zaproponowano jej specyfiki, które jej nie zawierają, zgodziła się na przyjęcie szczepionki – relacjonowała w wyroku sędzia Carol Atkinson. Na temat matki, której dane osobowe zostały ukryte, powiedziała jedynie, że ma „paranoiczny obraz świata”.

Oznacza to, że dzieci, z których najmłodsze ma 8 miesięcy, a najstarsze 6 lat, zostaną zaszczepione. Dopilnować tego mają pracownicy służb socjalnych.

To nie jedyny problem, który musiał rozstrzygać sąd. Okazało się, że kobieta stale wywołuje w domu awantury, na co skarżą się okoliczni sąsiedzi, zaniepokojeni jak udaje jej się wychowywać czwórkę dzieci.

Sąd przychylił się do stwierdzenia, że kobieta jest niestabilna emocjonalnie i może mieć problem z właściwym wychowaniem dzieci. Dlatego też opiekę nad nimi przejmie ojciec, urodzony w Somalii, ale również mieszkający w Londynie. Dzieci będą miały natomiast zapewniony kontakt z matką i pomoc ze strony opieki społecznej.

Źródło | Redakcja

cooltura_logo_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

/Autor

Fact-checking na Facebooku w rozsypce

System weryfikacji informacji (tzw. fact-checkingu) na Facebooku, który miał działać we współpracy z dziennikarzami, jest w rozsypce. Sami dziennikarze są rozczarowani rzeczywistością współpracy z koncernem i chcą jej zakończenia - podał dziennik 'The Guardian'.

STYL I KULTURA