Międzynarodowy ranking talentów ukazujący ile może ich wykształcić lub przyciągnąć z zagranicy gospodarka danego kraju – stawia Wielką Brytanię na siódmym miejscu na świecie. Jest ona zarazem czwartym w rankingu krajem europejskim.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Global Talent Competitiveness Index Rankings został sporządzony już po raz drugi. Jak wynika z relacji Ruth Holmes w serwisie Relocate Global pierwsze miejsce na świecie zajęła w nim Szwajcaria, drugie – azjatycki tygrys Singapur, trzecie zaś Luksemburg.

Siódmą pozycję w rankingu i zarazem czwartą dla kraju europejskiego zajęła (wiecznie narzekająca na imigrację – red.) Wielka Brytania.

Ranking GTCI mierzy „konkurencyjność w pozyskiwaniu talentów” czyli potencjał gospodarek poszczególnych państw w kształceniu lub przyciąganiu zza granicy i możność zatrzymania u siebie w kraju talentów właśnie, czyli wykształconych i zdolnych pracowników.

Jak zauważa dziennikarka serwisu, ciekawą cechą jaka wyłania się z zestawienia jest to, iż kraje, które zajęły w nim czołowe pozycje, są w jakimś sensie odizolowane od świata oraz tworzą nieduże systemy ekonomiczne (Szwajcaria, Singapur, Luksemburg).

Najważniejszymi cechami, aby przyciągać dobre kadry, są dla kraju: otwartość na handel i biznes, a także imigrację i nowe technologie oraz wspieranie kapitału ludzkiego. Stabilna gospodarka zaś potrzebuje importu talentów, by zapewnić sobie możliwość rozwoju, mieć zapewniony symboliczny ekonomiczny kopniak.

Od redakcji: spostrzeżenia ciekawe w kontekście nieustannego narzekania brytyjskich polityków na imigrację. Polecamy cały raportINSEAD study underlines links between migration, education, training and competitiveness.

js | Emito.net

emito_net_150

Sharing is caring!