Rzeź w Nicei! 84 osób zabitych ponad 100 rannych!

84 osób zginęło a ponad 100 zostało rannych podczas ataku terrorystycznego do jakiego doszło w Nicei. Ciężarówka przejechała przez ludzi spacerujących na promenadzie i czekających na pokazy sztucznych ogni jakie miały uświetnić obchody rocznicy zburzenia Bastylii.

Do zdarzenia doszło około 23.oo czasu francuskiego. Sprawca tragedii po przejechaniu około dwóch kilometrów promenadą biegnącą wzdłuż wybrzeża wysiadł z ciężarówki i miał zacząć strzelać. Policja zastrzeliła napastnika. Jak się okazało był nim 31-letni mężczyzna posiadający francusko – tunezyjskie obywatelstwo. Po zabiciu muzułmańskiego terrorysty policja znalazła w ciężarówce broń.

Według relacji świadków ofiar było tak dużo, że do ich przykrywania używano nawet obrusów z pobliskich restauracji. BBC poinformowało, że jedną z potencjalnych ofiar mógł stać się francuski europoseł Christophe Premat, który chciał wraz ze swoją rodziną pójść oglądać pokazy sztucznych ogni. Od śmierci na promenadzie, jego zdaniem, uratowała go prośba żony by przed wyjściem wypić filiżankę kawy.

Źródło / Informacje 24
Fot: za Eric Gaillard, Reuters

info24_logo

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!