Ruszyła kampania przeciw przestępstwom z nienawiści

To, że teraz ludzie, którzy byli ciepło przyjęci w naszej społeczności boją się iść ulicą i rozmawiać w swoim języku jest dla mnie bardzo smutne. Zrobię wszystko, co tylko mogę, żebyśmy rozwiązali ten problem. (…) osoby, które decydują się zaatakować kogoś ze względu na ich narodowość lub kolor skóry, „są po prostu głąbami”.

UBEZPIECZENIA W SZKOCJI
UBEZPIECZENIA I KREDYTY

Oferta ubezpieczeniowa:

» Ubezpieczenia ochronne
– Na życie,
– Od chorób krytycznych,
– Od utraty dochodu,
– Medyczne

» Ubezpieczenia domu i majątku
– Wyposażenia
– Nieruchomości domowych

» Ubezpieczenia Firm
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracodawcy
– Od odpowiedzialności cywilnej dla pracowników
– Od błędu w sztuce

» Sporządzanie testamentów

» KREDYTY HIPOTECZNE

Jesteśmy ekspertami specjalizującymi się w kredytach hipotecznych. Przeprowadzamy przez cały proces kupna domu od złożenia aplikacji do odbioru kluczy. Sprawdzamy zdolność kredytową. Przedstawiamy najatrakcyjniejsze oferty na rynku. Załatwiamy wszelkie formalności. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz niezależne doradztwo. Proponujemy kompleksową usługę w języku polskim. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta. Więcej na temat czytaj tutaj!

ODSZKODOWANIA

Jedyna firma na rynku szkockim (mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji) oferująca wizyty domowe jak również auta zastępcze do 24h po wypadku. Operujemy na całym terenie Szkocji, mamy indywidualny kontakt z każdym klientem, który otrzymuje szczegółowe informacje oraz instrukcje dotyczące przebiegu całego procesu ubiegania się o rekompensatę. Jesteśmy firmą zobowiązaną do kontaktu z klientem 7dni w tygodniu.

Oferujemy kompleksowy zakres usług takich jak: darmowa fizjoterapia, darmowe auta zastępcze, darmowe holowanie, monitorowane komisje lekarskie, opieka nad klientem podczas całego procesu ubiegania się o rekompensatę.

Mamy najwyższe odszkodowania w Szkocji (średnio o 40% wyższe odszkodowania w porównaniu do innych firm czy kancelarii), a także najbardziej atrakcyjną ofertę na rynku. Jesteśmy firmą własnościową obsługującą kilkuset klientów rocznie. Żaden z naszych klientów nigdy nie był niezadowolony.

Uwaga! Usługa dostępna na terenie Szkocji!

ZOBACZ TAKŻE!

WYPADEK DROGOWY

Jeżeli brałeś udział w wypadku drogowym i na skutek tego Twój stan zdrowia się pogorszył to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Nie chodzi tutaj tylko o urazy typu złamana kończyna lub bardzo poważne obrażenia wewnętrzne. Żeby uzyskać odszkodowanie wystarczy odczuwać ból lub dyskomfort. Jeśli na skutek wypadku nie byłeś w stanie pracować, uległy zniszczeniu jakieś przedmioty lub poniosłeś inne straty jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co do pensa. Jeżeli kolizja, w której brałeś udział zakończyła się szczęśliwie tylko uszkodzeniem samochodu nie jesteś skazany na swojego ubezpieczyciela i excess w wysokości kilkuset funtów. Jeśli zgłosisz się do naszej firmy naprawimy Twój samochód, a na czas naprawy otrzymasz samochód zastępczy. To wszystko bez czekania i angażowania Twojej firmy ubezpieczeniowej.

WYPADEK W PRACY

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle czy też nie ergonomicznie przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

Właściciele sklepów, urzędy, zarządy dróg są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo w miejscach publicznych, które pod nie podlegają. Niezależnie od tego czy kelner w restauracji oblał Cię wrzątkiem, skręciłeś kostkę w dziurze w chodniku czy przewróciłeś się na rozlanym oleju w sklepie pamiętaj o tym, że masz prawo do uzyskania odszkodowania. Warunkiem jednak jest to, że uszczerbek na zdrowiu nie został spowodowany nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności lub na skutek Twojej nieuwagi lub brawury.

ZATRUCIE NA WAKACJACH

Jeżeli organizator wczasów all inclusive nie zadbał o odpowiednią jakość jedzenia na skutek czego zatrułeś się, wymiotowałeś lub miałeś biegunkę masz prawo uzyskać odszkodowanie zdrowotne oraz zwrot kosztu wycieczki, wizyt lekarskich itp. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji pamiętaj aby poinformować o tym przedstawiciela biura podróży lub recepcję oraz sporządzić oficjalny raport. Jeżeli zauważysz zwierzęta lub ptaki w pobliżu jedzenia lub co gorsza owady na lub w jedzeniu zrób zdjęcia. Pomoże Ci to później w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

NAPRAWY KREDYTOWE

Nasza firma, jako jedna z niewielu oferuje naszym klientom naprawy kredytowe. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci mogą nie mieć czasu lub chęci czekać na dzień kiedy strona przeciwna wyśle pieniądze na naprawę samochodu. Żeby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na naprawiony samochód oferujemy naszym klientom naprawy kredytowe. Jak to działa?

1. Instruujemy inżyniera, który sporządza raport uszkodzeń oraz wycenę.
2. Po akceptacji raportu zabieramy samochód do naszego serwisu i zaopatrujemy klienta w samochód zastępczy.
3. Naprawiamy samochód.
4. Zawozimy klientowi naprawiony, wypolerowany i umyty samochód i odbieramy samochód zastępczy.

Tak, to takie proste!

NO WIN – NO FEE

No win – no fee to pewnego rodzaju gwarancja. Jeżeli prawnikowi nie uda się uzyskać odszkodowania dla klienta nie pobiera od niego żadnej opłaty za prowadzenie sprawy. W sytuacji kiedy sprawa zakończy się pomyślnie i klient otrzyma odszkodowanie prawnik pobiera prowizję w wysokości 25% odszkodowania zdrowotnego. (Należy jednak pamiętać, że prawnik ma prawo wystąpić do klienta o zwrot całości kosztów postępowania jeżeli klient kłamał w celu uzyskania korzyści majątkowej, wypadku nie było lub wypadek był ustawiony. W takiej sytuacji należy również spodziewać się, że strona przeciwna wystąpi o zwrot poniesionych kosztów oraz skieruje sprawę o wyłudzenie do sądu.

Uwaga! Działamy na terenie Anglii

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
BENEFITY

Świadczymy usługi m.in

» Wyrobienie National Insurance Number
» Tłumaczenia ustne i pisemne
» Tłumaczenia w terenie (urzędy, sądy, banki, szkoły, lekarze, szpitale)
» Wypełnianie wniosków urzędowych – Otwieranie konta bankowego online oraz wizyty w banku
» Zakup ubezpieczenia samochodowego, wymiana prawa jazdy na brytyjskie
» Zakup samochodu, linii telefonicznej, komórki, łącza internetowego itp. oraz konsultacje z dostawcami.
» Opłaty rachunków
» Zakupy internetowe
» Zakup biletów na koncerty, przedstawienia, festiwale
» Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – przydatna w podróży
» Zapisanie dziecka do szkoły i zdobycie kieszonkowego GBP 30 tygodniowo
» Zdobycie dofinansowania na opłatę kursu językowego GBP 200,
» Otworzenie własnej firmy
» Znalezienie i wynajem mieszkania
» Profesjonalne CV
» Zadzwonimy w Państwa imieniu w każdej sprawie
» Wypełnianie wniosków i porady w uzyskaniu wszelkich benefitów i dodatków dla mniej zamożnych

Obywatelstwo i rezydentura brytyjska

Jeżeli zastanawiasz się czy warto starać się o brytyjskie obywatelstwo lub już zdecydowałeś, że chcesz zostać obywatelem Wielkiej Brytanii, pomożemy ci przebrnąć przez cały proces aplikacji. Udzielimy fachowej pomocy i porady, na każdym etapie starania się o obywatelstwo lub stalą rezydenturę brytyjską. Ocenimy twoje szanse na otrzymanie brytyjskiego paszportu na podstawie twojej indywidualnej sytuacji i pomożemy wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Poprowadzimy cię i obsłużymy kompleksowo od chwili, kiedy zadasz sobie pytanie “czy mogę starać się o obywatelstwo brytyjskie”, poprzez pomoc w zapisaniu na kurs językowy, aż do momentu otrzymania brytyjskiego paszportu. Jeżeli jeszcze nie spełniasz kryteriów aby kwalifikować się do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie, a chciałbyś je otrzymać w przyszłości, podpowiemy ci, jak zwiększyć szanse na jego otrzymanie w przyszłości.

Obywatelstwo brytyjskie dla dziecka

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto aby twoje dziecko miało brytyjskie obywatelstwo lub czy masz prawo do aplikowania o obywatelstwo brytyjskie dla swojego dziecka, możesz umówić się z naszym konsultantem na rozmowę, by omówić swoją sytuację i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga! Usługa dostępna jest na terenie całej Wielkiej Brytanii!

Jeśli jesteś zainteresowany wyślij do nas wiadomość!

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Politycy, liderzy społeczni i gwiazdorzy brytyjskiego sportu zainicjowali ogólnobrytyjską kampanię przeciwko przestępstwom motywowanym nienawiścią #BetterThanThat („Stać nas na więcej”). Popiera ją między innymi premier Theresa May i minister ds. społeczności Sajid Javid.

Kampanię, zainicjowaną przez Instytut Kultury Polskiej w Londynie, wsparli politycy trzech najważniejszych partii politycznych: były minister w rządzie Davida Camerona, Sir Eric Pickles (Partia Konserwatywna), posłanka Partii Pracy o polskich korzeniach, Rosena Allin-Khan oraz rzecznik Liberalnych Demokratów ds. polityki zagranicznej i autor projektu ustawy o prawach obywateli Unii Europejskiej po Brexicie, Tom Brake.

Pickles, który jest od wielu lat związany także ze sprawami polskimi, podkreślił w rozmowie, że Wielka Brytania „podjęła decyzję, żeby opuścić wspólnotę Unii Europejskiej, ale nie podjęliśmy decyzji o opuszczeniu Europy lub świata”.

– Jesteśmy narodem handlarzy – potrzebujemy się dogadywać i umieć pracować z ludźmi z innych państw. Popełnianie przestępstw motywowanych nienawiścią nie ma żadnego sensu, zupełnie! – zaznaczył.

Z kolei Allin-Khan, której matka jest Polką i w przeszłości występowała w popularnym zespole Filipinki, podkreślała wkład polskiej społeczności we współczesny rozwój Wielkiej Brytanii, w tym w południowej dzielnicy Londynu – Tootingu – z której została wybrana do parlamentu.

– Jestem dumna, że jestem Polką i mam pewność, że ja, moja mama i krewni oddaliśmy z siebie bardzo wiele społeczności, w której mieszkaliśmy ponad 40 lat – tłumaczyła Allin-Khan.

– To, że teraz ludzie, którzy byli ciepło przyjęci w naszej społeczności boją się iść ulicą i rozmawiać w swoim języku jest dla mnie bardzo smutne. Zrobię wszystko, co tylko mogę, żebyśmy rozwiązali ten problem – zaczynając od dzisiaj i kampanii #BetterThanThat – zapewniła.

O swoim poparciu dla nowej inicjatywy zapewniła także brytyjska premier Theresa May. „W Wielkiej Brytanii nie ma miejsca na przestępstwa motywowane nienawiścią i jestem zachwycona widząc, że osoby z różnych grup razem wspierają #BetterThanThat” – napisała w oświadczeniu.

„Tak jak powiedziałam stojąc na progu Downing Street, moją misją jest sprawienie, żeby Wielka Brytania była krajem, który służy wszystkim – dlatego każdy atak wobec jakiekolwiek społeczności, rasy lub religii nie będzie tolerowany” – dodała.

W rozmowach z brytyjskimi mediami kampanię poparły także między innymi legendy brytyjskiego sportu: trzykrotny mistrz świata w boksie o polskich korzeniach Carl Froch i jedna z gwiazd angielskiej piłki nożnej Jermain Defoe.

W wywiadzie zapowiadającym kampanię w najpopularniejszej brytyjskiej gazecie „The Sun”, Froch podkreślał, że „bycie Brytyjczykiem nie polega na nienawiści wobec ludzi lub atakowaniu słabszych – (…) stać nas na znacznie więcej niż takie zachowania”.

– Mam polskich dziadków, ale wychowałem się w Wielkiej Brytanii i czuję się Brytyjczykiem. (…) Moje korzenie pomagały mi jednak w utrzymaniu formy i zbudowaniu siły – wszyscy członkowie mojej polskiej rodziny są potężnie zbudowani i silni. Mam poczucie, że takie geny to dar – podkreślił bokser, dodając, że osoby, które decydują się zaatakować kogoś ze względu na ich narodowość lub kolor skóry, „są po prostu głąbami”.

Kampania została zainicjowana przez Instytut Kultury Polskiej (IKP) w Londynie i prowadzona jest w ramach współpracy ponad 20 organizacji reprezentujących największe mniejszości narodowe, etniczne i religijne żyjące w Wielkiej Brytanii. Blisko milionową polską społeczność reprezentuje także Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) w Londynie.

Robert Szaniawski, dyrektor IKP zapewnił, że stworzenie szerokiej koalicji reprezentującej różne mniejszości „jest w naszym wspólnym interesie i wszyscy odniesiemy dużo większy sukces nagłaśniając tę kwestię razem”.

Jak dodał, „najważniejsze, że udało nam się włączyć ponad 20 organizacji pozarządowych, reprezentujące inne społeczności narodowe i religijne”, a także uzyskać poparcie premier May i trzech kluczowych partii politycznych.

Według oficjalnych statystyk brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Home Office), liczba przypadków przestępstw motywowanych nienawiścią wzrosła znacząco po czerwcowym referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W lipcu 2016 roku odnotowano ponad 41 proc. więcej przypadków podobnych incydentów niż rok wcześniej. Jak oceniały między innymi Organizacja Narodów Zjednoczonych i biuro Komisarza ds. Równości i Praw Człowieka, tak dynamiczny wzrost mógł być związany z negatywną retoryką wobec obcokrajowców i przedstawicieli innych kultur. Polska ambasada w Londynie podjęła interwencję dyplomatyczną w blisko 40 przypadkach.

Wśród najpoważniejszych zdarzeń, które badane są jako potencjalnie motywowane nienawiścią na tle narodowościowym wobec polskich obywateli znalazły się m.in. graffiti na Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie, rasistowskie ulotki w Cambridgeshire, przypadki podpalenia sklepów i własności prywatnej, a także zabójstwo 40-letniego Polaka w Harlow w hrabstwie Essex.

Ofiarami podobnych ataków były także inne grupy mniejszościowe oprócz Polaków, między innymi mniejszości muzułmańskie, żydowskie i etniczne. Jak podkreślali organizatorzy kampanii #BetterThanThat, „to pierwszy raz, kiedy wszystkie te grupy przemawiają razem”.

W ramach prowadzonych działań, w internecie promowane będą także spoty wideo, które przedstawiają odegrane przez aktorów opisy sytuacji, których doświadczyły ofiary przestępstw motywowanych nienawiścią na tle narodowości, rasy i religii. Jeden z nich przedstawia historię Polaka.

Open Magazyn | Redakcja za Jakub Krupa, PAP

[fbcomments]

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DODAJ OGŁOSZENIE! BEZ REJESTRACJI!

[AWPCPCLASSIFIEDSUI]

POPULARNE TERAZ

/Autor

Trump wylądował w Wielkiej Brytanii

Prezydent USA Donald Trump rozpoczął dzisiaj trzydniową wizytę państwową w Wielkiej Brytanii. Na lotnisku Stansted przywitała go przedstawicielka królowej na hrabstwo Essex Jennifer Tolhurst oraz szef MSZ Jeremy Hunt.

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!