Rumunii traktowali Polkę jak niewolnicę

Dwaj obywatele Rumunii zostali skazani na karę pozbawienia wolności za zmuszanie 19-letniej Polki do niewolniczej pracy i przetrzymywanie w domu wbrew jej woli.

Dramat Polki trwał przez trzy miesiące od grudnia 2015 roku do lutego 2016 roku w jednym z domów w dzielnicy Tottenham w Londynie. Dziewczynie, która była w ciąży 47-letn Ioan Berlan i 25-letni Reni Parczewski obiecali pracę z zakwaterowaniem. Za wykonane obowiązki miała otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 40 funtów dziennie.

Na miejscu zastała ją jednak niewolnicza praca od rana do wieczora. Oprócz utrzymania domu w czystości, Polka musiała również spełniać życzenia mężczyzn. Za wykonaną pracę była odpowiednio karana lub nagradzana.  – Była zmuszana do mycia podłóg, naczyń. Traktowano ją jak służącą. Powiedziano jej, że jeśli nie posprząta domu, spotkają ją konsekwencje, poważne konsekwencje – mówił prokurator w Southwark Crown Court.

Warunki w jakich kobieta żyła doprowadziły do poronienia. Już dzień po stracie dziecka była zmuszona do powrotu do pracy, a dodatkowo mężczyźni nazwali ją „bezużyteczną” licząc wcześniej na pomoc socjalną po urodzeniu dziecka.

Sędzia, który ogłaszał wyrok porównał historię Polki do tej z Kopciuszka. 47-letni obywatel Rumunii spędzi w więzieniu 20 miesięcy, a jego syn trzy lata.

(ml) | Goniec.com

goniec_150

© Open Magazyn.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Całość jak i żadna część utworów na OPEN MAGAZYN.PL, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie bez zgody Redakcji. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne celem dochodzenia roszczeń finansowych.

POPULARNE TERAZ

INFORMACJE I BIZNES

OPINIE I PUBLICYSTYKA

STYL I KULTURA

/Autor

Ostatnie lata przyniosły ogromny postęp w leczeniu nowotworów

Raka piersi co roku diagnozuje się u około 18 tys. Polek, z których 85 proc. udaje się wyleczyć. Dzięki nowoczesnym terapiom – obecnie nawet rak piersi z przerzutami może stać się chorobą przewlekłą. Podobnie jest w przypadku wielu innych typów nowotworów – choć liczba zachorowań rośnie, pojawiają się innowacyjne leki, które znacząco wydłużają życie chorych i poprawiają jego jakość.

Sharing is caring!